İçeriğe git

Nikon SB-900 flaş

Recommended Posts

4807_SB-900_front.jpg

Nikon SB-900 flaş

Nikon Avrupa Profesyonel Ürünler ve NPS Müdürü Robert Cristina: "Nikon Speedlight flaş birimleri kendi alanlarında yaygın olarak en iyi ürünler olma unvanını taşıyorlar. Yeni SB-900 modelimiz flaş ürünlerini geleceğe taşıyan adımlardan biri ve tek bir buton dokunuşuyla yaratıcı olanaklar sunma performansı ile gerçekten heyecan uyandırıyor."

Sekme flaş

Nikon Speedlight SB-900 flaş biriminin yukarı doğru 90 derece, aşağı doğru 11 derece ve yatay olarak da 180 derece dönebilen kafası sayesinde yaratıcı çekimlerde sekmeli flaş kullanımına olanak tanıyor

Nikon ile yaratıcı aydınlatma

Günümüzün yüksek hızda dijital görüntüleme gereksinimlerine cevap verebilecek şekilde tasarlanmış olan Nikon SB-900 flaş birimi geliştirilmiş performansı ile yüksek hızlarda peş peşe çakabiliyor. Flaş biriminin entegre ısı algılama sistemi cihazı aşırı ısınmaya karşı koruyor.

Nikon Speedlight flaş

DX ve FX formatlarıyla mükemmel şekilde uyum sağlayan Nikon SB-900 flaş birimi takıldığı fotoğraf makinesinin sensör formatına göre en uygun ışık yayılım modelini otomatik olarak seçebiliyor. Nikon SB900 flaş birimi aynı zamanda mevcut koşullardaki flüoresan veya akkor ışık kullanımını da otomatik olarak tespit edebiliyor ve takılı olduğu dijital fotoğraf makinesinin doğru beyaz dengesi ayarına geçmesini sağlıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 yıl sonra...

Flaşlar genel olarak kalem piller ile çalışırlar. İster normal ister şarjlı tip kullanılabilir. Bir de flaşların şarj süresini düşürmek için yani daha çabuk dolmalarını sağlamak için pilden başka harici battery pack ler kullanılır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Zor soru. Her flaş çakmanın gücü farklıdır, kullanılan diyafram ve ortamın ışığına göre değişiklik gösterir, kullanılan kalem pillerin gücüne göre değişiklik gösterir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Flashlar için kalite ve mah. yüksek piiler kullanmanız gerekir oranı yükse patlatmalarda örnek 1/10 1/1 gibi büyük değerlerde flash'ın cabuk dolması ıcın tekrar..

Kullandıgım setimin tamamı GP / 2700 serileri bunları doldurmak ıcın iyi bir sarj aleti gibi..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şarjlı piller ile ilgili bazı bilgiler verebilirim.

FLAŞ PATLATMA ADEDİ ŞARJ SÜRESİ

VARTA- 370 adet 45dk

GP 364 adet 38dk

DURACELL 357 adet 45dk

VPW 225 adet 40dk

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Nikon D5100 kullanıyorum SİGMA EF-610 TTL flash kullanıyorum ve tetiklemede sorun yasıyorum vitrox marka cin mali tetikleyicim var ürün'ün 1/60 ve 1/200 dğerlerde calısabileceği yazıyor.sorun bu değerlerde fotoğraf cekerken fotoğrafın siyah cıkmasıydı biraz arastırdım ve şu sonuca vardım elimde bulnan sigma ef-610 ttl flash modelinin teknolojisi eski böylelikle 1/60 estantene nin altında cekim yapabildiğimi keşfettim ve sorunsuz calısıyor..tabi isteklerimi cok fazla karsılamıyor bu yuzden Nikon SD-900 yada SB-910 flash almaya karar verdim fakat bu iki model arasında ne gibi fark vardır...beylikdüzü sturun mazasından alıcam acılısa özel sadece elleirnde sb-900 var eğer cok bir fark yoksa bunu alıcam.

Ayrıca flash ımı değiştirmemin amacı 1/200 değerlerce cekim yapmak ve ileride pocektwizart almak...

Yardımlarınız için şimdiden cok teşekkür ediyorum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

a>

Nikon SB-900 flaş

Nikon Avrupa Profesyonel ürünler ve NPS Müdürü Robert Cristina: "Nikon Speedlight flaş birimleri kendi alanlarında yaygın olarak en iyi ürünler olma unvanını taşıyorlar. Yeni SB-900 modelimiz flaş ürünlerini geleceğe taşıyan adımlardan biri ve tek bir buton dokunuşuyla yaratıcı olanaklar sunma performansı ile gerçekten heyecan uyandırıyor."

Sekme flaş

Nikon Speedlight SB-900 flaş biriminin yukarı doğru 90 derece, aşağı doğru 11 derece ve yatay olarak da 180 derece dÖnebilen kafası sayesinde yaratıcı çekimlerde sekmeli flaş kullanımına olanak tanıyor

Nikon ile yaratıcı aydınlatma

Günümüzün yüksek hızda dijital gÖrüntüleme gereksinimlerine cevap verebilecek şekilde tasarlanmış olan Nikon SB-900 flaş birimi geliştirilmiş performansı ile yüksek hızlarda peş peşe çakabiliyor. Flaş biriminin entegre ısı algılama sistemi cihazı aşırı ısınmaya karşı koruyor.

Nikon Speedlight flaş

DX ve FX formatlarıyla mükemmel şekilde uyum sağlayan Nikon SB-900 flaş birimi takıldığı fotoğraf makinesinin sensÖr formatına gÖre en uygun ışık yayılım modelini otomatik olarak seçebiliyor. Nikon SB900 flaş birimi aynı zamanda mevcut koşullardaki flüoresan veya akkor ışık kullanımını da otomatik olarak tespit edebiliyor ve takılı olduğu dijital fotoğraf makinesinin doğru beyaz dengesi ayarına geçmesini sağlıyor.

Fatih Hocam

Gerek SB-900 gerekse SB-910 flaşları Dijital kameralar için geliştirilmişler ama internette okuduğum bir yazıda, bu flaşların da tıpkı SB-800 gibi filmli kamelarda kullanılabileceğini okumuştum. Bu konuda bilginiz var mı?

Teşekkürler

Selamlar,

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fatih Hocam

Gerek SB-900 gerekse SB-910 flaşları Dijital kameralar için geliştirilmişler ama internette okuduğum bir yazıda, bu flaşların da tıpkı SB-800 gibi filmli kamelarda kullanılabileceğini okumuştum. Bu konuda bilginiz var mı?

TeşekkÜrler

Selamlar,

Emin olmamakla birlikte hayır diyorum ben. SB-800 Üzerinde bulunan 3 pinli bağlantı noktasına dikkat edersek SB-28 DX'de de bunu görÜyoruz ve nedense bu modeller filmli makinalarla kullanılabiliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fatih Hocam Gerek SB-900 gerekse SB-910 flaşları Dijital kameralar için geliştirilmişler ama internette okuduğum bir yazıda, bu flaşların da tıpkı SB-800 gibi filmli kamelarda kullanılabileceğini okumuştum. Bu konuda bilginiz var mı? TeşekkÜrler Selamlar,

Sevgili Ümit abi bu konuda genişlemesine bir bilgim ve denemem yok ama mantık olarak çalışabilir lakin tÜm nimetlerinden yararlanamayız gibi geliyor, şuan filmli bir makinam mevcut değil deneme fırsatım yok, deneyen ve bilgisi olan var ise bende bu konuda geniş bilgiye sahip olmak isterim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mehmet ve Fatih Hocam;

İkinize de değerli cevaplarınız için çok teşekkÜr ederim.

Selamlar,

Kenrockwell'e göre durum şöyle:

"SB910 Works properly only with most Nikon DSLRs and the F6 (and some Coolpix).

Does not work properly with any other 35mm camera or any D1-series or the D100.

With all other cameras, there will be no proper (TTL) auto exposure control. For compatibility with all cameras, use the SB-600, or you'll have to use the SB-910 in one of its less fashionable work-around modes.

The SB-900, like the SB-400, only works on the F6 and the newest digital cameras introduced since 2004 that use the newest i-TTL flash system.

This is the big little secret that Nikon doesn't trumpet when it lists the SB-900 as an "i-TTL" flash.

What Nikon doesn't publicize is that the SB-900 does not work in the traditional TTL mode of film cameras, nor does it work in the older d-TTL mode needed by the D100, D1X, D1H or D1. With these cameras, you have to use the primitive non-TTL Auto mode, just like a 1970s Vivitar 283.

If you're shooting film, shoot the F6 (always a great idea), and if digital, the D70/x, D50, D40/x, D60, D80, D200, D300, D700, D2/H/X and D3 are all AOK.

If you do use it on an older camera, the SB-600, SB-800 and every other flash Nikon has ever made will work perfectly in TTL mode, but not the SB-400 or SB-900.

If you put the SB-900 on one of these other cameras, the SB-900 is smart enough to go in to A mode magically, instead of blinking at you in TTL. The gotcha is that you will need to remember to set and check the necessary apertures; you can't just fire it up and go as you can with other flashes on these slightly older cameras."

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

Kenrockwell'e göre durum şöyle:

"SB910 Works properly only with most Nikon DSLRs and the F6 (and some Coolpix).

Does not work properly with any other 35mm camera or any D1-series or the D100.

With all other cameras, there will be no proper (TTL) auto exposure control. For compatibility with all cameras, use the SB-600, or you'll have to use the SB-910 in one of its less fashionable work-around modes.

The SB-900, like the SB-400, only works on the F6 and the newest digital cameras introduced since 2004 that use the newest i-TTL flash system.

This is the big little secret that Nikon doesn't trumpet when it lists the SB-900 as an "i-TTL" flash.

What Nikon doesn't publicize is that the SB-900 does not work in the traditional TTL mode of film cameras, nor does it work in the older d-TTL mode needed by the D100, D1X, D1H or D1. With these cameras, you have to use the primitive non-TTL Auto mode, just like a 1970s Vivitar 283.

If you're shooting film, shoot the F6 (always a great idea), and if digital, the D70/x, D50, D40/x, D60, D80, D200, D300, D700, D2/H/X and D3 are all AOK.

If you do use it on an older camera, the SB-600, SB-800 and every other flash Nikon has ever made will work perfectly in TTL mode, but not the SB-400 or SB-900.

If you put the SB-900 on one of these other cameras, the SB-900 is smart enough to go in to A mode magically, instead of blinking at you in TTL. The gotcha is that you will need to remember to set and check the necessary apertures; you can't just fire it up and go as you can with other flashes on these slightly older cameras."

Mehmet Hocam, Merhaba;

Verdiğiniz değerli bilgiler için çok teşekkür ederim. O zaman bir tane SB-800 acilen bulmak gerekiyor. çünkü bende hem Nikon FA hemde Nikon F80D kameralarım var ve günün birinde nostaljik olarak belki flaşlı çekim yapabilirim. Geçen hayyamda kutusunda ve hiç kullanılmamış olanı arkadaşım Bozdağ fotoğrafçılığa gelmiş ama bana haber vermemiş ve haliyle millet havada karada ve denizde aynı gün götürmüş...:(

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ümit hocam, eğer elinizde hiç flaş yok ise sırf bu filmli makinalar için SB-800'e yönelmek ne kadar doğru olur bilemem. Ben bu saatte SB-800'e o kadar para vermem, sadece ikinci elde cazip bir fiyata denk gelirse alırım. FA ve F80D için bulunduğum Ülkenin avantajlarından yararlanarak bir SB-28DX veya bir SB-80 gibi modellere yönelirim; tam olarak uyumluluğunu önceden araştırmak kaydıyla. çÜnkÜ bu modelleri 50-75 euro civarında bir rakama dÜşÜrmek mÜmkÜn oluyor. Bunun yanında benmi tercihim yine de gÜnÜn teknolojisi SB-910 veya SB-900 olur. özellikle kendini frenlemeyi beceremeyen bir SB-800 her zaman risklidir. Zaten bu yÜzden SB-900 ve sonrasındaki modellere limitleyici yazılım gelmiştir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.