İçeriğe git

Selamlar

Salih TEMEL

Recommended Posts

Herkese Selamlar.

Salih TEMEL

Öğretmenim

Bolu'dayım

Orduluyum.

Canon 350D ilk makinamdan sonra D60 VE D200 İle Nikona geçtim.

D60 Eşimde D200 bende

18-55 ve 18-70 Lens var

D200 bildiğiniz TIR ne ağır makina ama çok hoş Hazır modlar yok ya da bulamadım P modu var bi sanırım henüz kılavuzunu tam okuyamadım.

D60 hazır çekim modları var zaten küçük hafif bi D-SLR

Neyse uzun lafın kısası artık burdayız

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Öncelikle hoşgeldiniz. Bolu gayet güzel kareler çıkarılabilecek bir coğrafyada bulunuyor, tadını çıkarın.

D200 segment olarak semi profesyonel diye adlandırılan kategorideki bir makinadır. Diğer kardeşleri D100, D300 ve D300s'tir. Bu klasman ve daha üzerindeki makinalarda giriş seviyesi makinalarda alışageldiğiniz hazır modlar bulunmaz. Bu makinanın hitap ettiği kesim artık hazır modları kullanmayan, kendini bir basamak daha geliştirmiş bir kesim olduğu için üreticiler bu yolu seçmişlerdir. D60'da hazır modlar haricinde bir de P,S,A,M modları denenirse, bunların nasıl kullanıldığı konusunda bilgi edinilir ve fotoğraf bilgisi geliştirilirse bir üst segment olan DX00 serilerinde hiç yabancılık çekilmez. Şu an için D200 üzerindeki P modu sizin için en hazır mod'dur. Yine de beyaz dengesi gibi seçenekleri sizin belirlemeniz gerektiğini de unutmayın.

Bolu'dan güzel kareler bekliyoruz. Selamlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Teşekkürler

evet Mudurnu da oturuyorum imkan çok baharın gelmesini dört gözle bekliyorum

Manzara börtü böcek fotoğraflarını daha çok seviyorum

inşallah güzel kareler paylaşırım sizlerle

D200 de ayarları sürekli kurcalıyorum gerçekten engin ve geniş bir makina

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

aramıza hoşgeldiniz bu arada bu mod konusunda garıplık bı tek bende sanırım tanıdıgım bırcok kısı p desede ben a yanı dıyafram oncelıgınden yanayım p de alan derınlıgıne pek fazla mudahelede bulunamadıgımdan sanırım :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

aramıza hoşgeldiniz bu arada bu mod konusunda garıplık bı tek bende sanırım tanıdıgım bırcok kısı p desede ben a yanı dıyafram oncelıgınden yanayım p de alan derınlıgıne pek fazla mudahelede bulunamadıgımdan sanırım :)

hoşbulduk

A modu P ye göre biraz daha ayar istiyor sanırım ondan

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 yıl sonra...

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.