İçeriğe git

Nikon D100 Af Nıkkor Zoom 35-70mm F/3.3-

Recommended Posts

Nikon D100 Af Nıkkor Zoom 35-70mm F/3.3-

merhabalar ben siteye yeni üye oldum açıkçası fotografçılıkla ilgili pek bir bilgim yok ama burda bu konuda çok iyi arkadaşlarımız olduğunu gördüm. yeni aldığım bir makina var nikon D100 aslına bakarsanız bu makina ile ilgili hiç bi bilgim yok.

tüm bildiğim 2002 yılında piyasaya çıktığı 2005 yılında Türkiye'ye girdiği ve sütüdyoda gelenin fotolarının çekmek için kullanıldığı. Ben 3. sahibi olacağım.

öğrenmek istediğim bu makina ile iyi fotograflar çekebilirmiyim neler yaparım bu makinayla,iyi bir makinamıdır. üstelik yani sanırım çok iyi bir fiyata aldığımı düşünüyorum 645 tl.

makina hakkında yazan bir kaç bilgi..

DSLR Auto Nikkor 35-70mm objektifli Profesyonel Dijital Fotoğraf Makinesi stüdyoda profesyonel ellerde; satınaldığım tarihe kadar çok yoğun olmayan bir şekilde ve özenli bir biçimde vesikalık ve benzeri portre çekimlerde dükkan dahilinde tripod üzerinde kullanılmış çok fazla dış çekime çıkmamış ve yıpranmamıştır.Makine kargodan teslim aldığınız andan itibaren fotoğraf çekiminde kullanılır durumda,tüm fonksiyonları beklentilerinizi karşılayacak ve ilk günkü gibi çalışır haldedir.

Objektifin üzerinde Made in USA Profesyonel Tiffen Marka 50mm UV Filtresi,Sandisk Ultra 2GB CF Card yeni satınalınmış olup hediye olarak verilmektedir.Batarya ve Nikon MH-18a Quick Charger Batarya şarj cihazı ürün ile birlikte gelmektedir.

bana yardımcı olursanır çok teşekkür ederim size.

şimdiden sağolun...

post-1668-0-92914500-1329817236_thumb.jp

post-1668-0-28287900-1329817248_thumb.jp

post-1668-0-17115400-1329817257_thumb.jp

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yazacaklarım moralinizi bozmasın, bunlar sadece teknik gerçekler, ileride size faydalı olacağına inandığım için yazıyorum:

Makina hakkında verdiğiniz bilgiler ikinci el makina alırken dikkat edilmesi gereken en önemli noktayı içermiyor. Makinanın en önemli parçalarından biri shutter mekanizmasıdır. Bunun rakamsal olarak ne olduğunu bilmek gerekir, tıpkı arabaların kilometre sayacı gibi. Maalesef Nikon D100 ve D1 modellerinde toplam çekim sayısını (shutter clicks) öğrenmek mümkün değildir. Bu makinalar zamanın iyi makinaları olduğu gibi aynı zamanda da günümüzün en eski makinalarıdır. Bugün bu modeli satın almak ne kadar doğrudur bu tartışılır. Makinanın sadece stüdyoda kullanılmış olması o makinanın iyi durumda olduğu manasına gelmez. Aksine makinanın sürekli çalıştığı gibi bir düşünce bile oluşabilir. İç mekanda tozdan, sudan, çeşitli hava şartlarından etkilenmemiştir, bu yüzden dış yüzeyi temizdir ama mekanizma aşınması konusunda da tam tersi bir durum vardır. Kaldı ki bu iki modelde toplam çekim sayısı okunamıyor. En kötü senaryoyu düşünürsek shutter bi gün bozulur, değiştirmek zorunda kalabilirsiniz, sanırım 200-400 TL arasında bir ücrete bu halledilebiliyor TR'de. Mesela bu makina ile aynı sensöre sahip bir D70 ya da D70s aynı teknolojinin ürünüdür ama çekim sayısını exifine işler, bu sayede makinanın ne kadar aşındığı konusunda bilginiz olur. Yine bu noktada toplam çekim sayısı çok düşük olup yine de mekanizması bozulan makinaların da çıkabileceğini hatırlatmak isterim.

Bu makina ile iyi fotoğraf çekebilir misiniz diye sormuşsunuz. Bu ucu çok açık bi kavram. İyi fotoğraf çekmek için makinanın etkisi %50 ise aynı şekilde fotoğrafı çekenin de bilgisi %50 oranında etkilidir. Bu makina ile sahip olduğu iso başarımından dolayı çok düşük ışık şartlarında zorlanırsınız. Yani günümüzün daha küçük ebatlı giriş seviyesi makinaları bu modelden kat kat daha yüksek iso başarımına sahiptir ve daha rahat çekim yaparsınız.

Türkiye piyasası konusunda bi şey söyleyemem, her zaman Avrupa'ya göre biraz daha pahalı orası, ama bu makina benim yaşadığım ülkede ikinci el sitelerinde ortalama 125 euroya alıcı bulabiliyor. Madem almışsınız hayırlı olsun, fotoğrafçılığı öğrenmek için size yeterli gelecektir. Bol bol okuyup sonra da bu makina ile uygulama yaparak kendinizi geliştirmenizi tavsiye ederim. Kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Öncelikle hayırlı olsun

Ben Nikonun D200 Modeli ve Eşimde D60 modeli var

Aldığınız ürün yarı pro bas çek mantığı pek yok

başlangıç için iyi bir tercih olur mu bilmiyorum

benim 2. makinam ve bu makinelerde doğrudan otomatik modlar yok

o fiyata giriş seviyesi sizin için iyi olurdu ama almışsınız

makina Özellikleri zamanın iyisi tabi teknoloji çok değişti artık

ben de eski makina tercihi yaptım ama bunu bilerek

iyi foto çekmek için yapmanız egreken temel fotoğrafçılık terimlerini bilgilerini araştırın ve Öğrenin

iyi sonuçlar elde edersiniz umarım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.