İçeriğe git

Nikontürk nereye gidiyor?

Recommended Posts

Güneşli bir pazartesi sabahından merhaba,

Bilmem sizin de dikkatinizi çekiyor mu? Son haftalarda Nikontürk'te ikinci bir satılık ekipman ilanı furyası aldı başını gidiyor. Bir de bunların yanına çin'den getirdikleri gadget türü fotoğraf ekipmanı ürünlerini satan satıcılar ekleniyor.

Nedir Allah aşkına bu? Bu site ikinci el alışveriş sitesi mi? Adımız Nikontürk, adı üzerinde Nikon severlerin buluşacağı, fikir alışverişinde bulunacağı, deneyimlerini paylaşabileceği, tabii ki "İKİNCİ EL" ekipmanlarını satarken ilan verebileceği bir site ancak:

Her gün en az 2 adet yeni gadget ilanı, bunun yanında en az 2 adet de ikinci el ekipman ilanı görmeye başlayınca artık sitenin amacından saptığına inanmaya başladım.

İsim vermiyorum; kullanıcı bu yılın Şubat ayında üye olmuş, Mart başında ilanı döşemiş: Her türlü çin-Hong Kong menşeeli uzaktan kumandadan tutun da 50 dolarlık flaşlara kadar her şeyi kendisinde bulabileceğini belirten ilanla arz-ı endam etmiş. E şimdi hiçbir aktivitesi olmayan bu kullanıcıyı üyeliğinin ilk evresinde bu ilanla görünce niyetinin ne olduğunu çok iyi anlıyorum, bedava reklam. Ne bir fotoğraf yüklemiş, ne bir soru sormuş, ne de bir foruma katılmış, onun bütün amacı ticaret. Tamam, ticaretini yap kardeşim de git reklamını kendi sitende yap, burda reklam yapacaksan yönetimle görüş, ücretini öde, reklamını baş köşeye koysunlar.

Bu sabah siteye tekrar girdim, sağ tarafta forumdan en son konulara bi baktım, sadece satılık ekipman ilanı yine. Sadece en altta tek bir konu, o da tripod tavsiyesi soran arkadaşa ait konu. Gerisi tamamen satılık ekipman ilanı. Buyrun, siz de bakın.

post-1343-0-83436000-1332142016_thumb.pn

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bununla İlgili bir Çalışma yapcagım Başından beri herzaman üyelerin Kişilerin yardımına aradıklarına ulaşmaları gibi kolaylıklar olsun diye herhangi bir engel koymadım ancak sımdı sanırım biraz abartıya yanı sadece onlar iÇin buralarda olan üyleri fark ettim..

Sımdı kısa ve öz konusmak gerekirse yıne devam edicek ancak yapacaklarım sımdı bunları mesaj sayına göre örnek 10 Adet mesajı Olmayanlar Konu AÇmalarını Engel olacaktır..

Bir Süre Sonra Böyle 2. El ürünler alım - satım işlerini farklı bir sayfa ve stilde satımı olacaktır..

Sımdılık bu konuyu kapatıp gerekli engellemeler hakkında Çalışmalar yapıcalacaktır..

Anlayışısınız iÇin Çok teşekkür ederim..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Misafir
Bu konu artık daha fazla cevaplar için kapalı.
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.