İçeriğe git

Nikontürk Yurtdışı Alışveriş Danışma Hattı

Recommended Posts

Merhaba Sayın Nikontürk Üyeleri;

Bu Konu Altında Sizlere Yurtdışı Alışverişlerinde Yardımcı Olmaya Çalışıcaz Genel Olarak Yurtdışı alışverişleri hakkında hertürlü soruyu burda sorabilirsiniz ben veya sizlerden birbirimize yardımcı olmaya çalıcaz..

Yurtdışı Alışverişlerinde Bilinmesi ve yapılması gerekenleri burda yapmya çalışcaz..

Yurtdışı alışverişlerde kendi adıma konusmak gerekirse saglıklı bir şekilde çok fotoğraf malzemesi aldım belirli kurallar içersinde bunları saglıklı şekilde yaptım.. Bunları Sizlerde Burada zaman zaman paylaşıcam..

Teşekkürler Saygılar..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...

Hesabınızda dolar olması gerekmıyor illakı zaten büyük ihtimalle paypal üzerinden almanız gerekir yanı en saglıklısı paypaldır oda zaten kendi dolar kuruna çevirip senden TL karşılığını alıyor..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

www.dealextreme.com Diye Bir site var Hongkong merkezli yaklaşık 2 yıldır alışveriş yapıyorum 150 euro yu geçmeyen Hiç bir sıkıntı yaşamadım. 80 cent lik bir sipariş verdim (maksat kıllık olsun) adamlar gönderdi. Kargo ücreti almıyorlar. Gümrüğündede sorun çıkmıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ben kredi kartı onayımı paypal ile yaptım. ancak paypal hesabında para yok. alışveriş için paypal hesabımda para olmalı mı? yoksa kredi kartından direk çekiyor mu ürün bedelini?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Zaten paypala hesap tanımladıysan hesapda' para varsa ordan ceker eger yoksa paypal ile alış veriş yaparsan hesapda para olmadıgı kredi kartından devam edicegını veya 1den fazla fazla kredi kartı varsa onları secmesını ıstıycek sende..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...
  • 11 ay sonra...

Ben avrupa garantili Nikon D5100 almayı düşünüyürum 1200 tl çanta hediyeli faturalı herhangi sıkıntı çıkarmı bunlarda.Makinede herhangi bir sorun olduğu zaman nasıl hallediyoruz? çok acill cevap yazarsanız iyi olur bu hafta almayı düşünüyorum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ÜrÜnÜ yurt dışından alacaksanız resmi distribÜtör olan Karfokaracasulu'nun garanti şartlarına göre benim bildiğim TÜrkiye'de garanti koşullarını kullanamıyorsunuz.Yani bu ÜrÜnlerde Ülke garantisi geçerli oluyor.TÜrkiye'de resmi garantili olsun istiyorsanız, Karfokaracasulu yetkili servisine bağlı çalışan Üye iş yerlerinden alışveriş yapmanız gerekiyor.Aksi taktirde dediğim gibi hangi Ülkeden aldıysanız garantiniz o Ülke için geçerli oluyor.Ayrıntılı bilgiyi Karfokaracasulu'nun irtibat telefonlarından ulaşarak alabilirsiniz diye dÜşÜnÜyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben avrupa garantili Nikon D5100 almayı düşünüyürum 1200 tl çanta hediyeli faturalı herhangi sıkıntı çıkarmı bunlarda.Makinede herhangi bir sorun olduğu zaman nasıl hallediyoruz? çok acill cevap yazarsanız iyi olur bu hafta almayı düşünüyorum

garantı burda kullanamıyorsun artı o faturayla burda vergı vereceksın en az yuzde 25 gıbı burdakının fıyatına denk gelebılır o zaman mantıgı kalmaz baskası yanında getırcekse o baska..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

www.dealextreme.com Diye Bir site var Hongkong merkezli yaklaşık 2 yıldır alışveriş yapıyorum 150 euro yu geçmeyen Hiç bir sıkıntı yaşamadım. 80 cent lik bir sipariş verdim (maksat kıllık olsun) adamlar gönderdi. Kargo ücreti almıyorlar. Gümrüğündede sorun çıkmıyor.

bu siteden bende alışveriş yapıyorum şu kargo meselesini gerçekten çözemedim bizde adamlar şehirler arası 20 tl alıyor tabi kargoya göre de değişen bir durum adamlar taaaa çinden gönderiyor beş kuruş kargo parası almıyorlar.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

kardeşim ben ebay.de de bir makina buldum d800 onu almak istiyorum ama ordan türkiyeye nasıl gelecek ve kredi akrtı olmadan alışveriş yapılıyormu ebay.de den

şimdi iyi hoş alacaksınız kredi kartı gerekli çünkü ödeme yapmanız lazım site üzerinden yada paypal üzerinden ödeme yapabilirsiniz gümrük vergisi alacaklar sizden eğer kargo ile gelirse bilginiz vardır umarım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bakabilceğim siteler varmı?

www.dx.com

www.alibaba.com

burda uygun bişeyler bulabilirsin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çin'de devlet siz satın, ihracat yapın taşımasını ben yaparım diyor (belli başlı limitlerde).

Bizde ise devlet sakın satmayın, sakın almayın dercesine ithalat/ihracat kuralları koyuyor.

Türkiye'nin ihracat oranının bu derece az kalmasının da en büyük özelliklerinden biri bu.

X bir malı Y ülkesine gönderirken harcama kaÇ para olur?

Çok bilinmeyenli denklem.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Albümler 15 TL den satılıyor. Ama firmadan toptancıya veriliş parası 1,5TL sürekli el değiştirip masraf + kdv + kar derken. 15 TL ye çıkıyor fiyor. Tezgaha gelesiye kadar 4-5 kere el değiştiriyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

75€

Ancak bu demek değil ki 750€ luk lensi gümrüğe girmeden alamazsınız.

Adamlar 7500€ luk kamera alıyor ebay dan ve şans, kader kısmet gümrüğe takılmadan geçiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Merhaba, bende dealextreme.com'dan alışveriş yapacağım. Şuanli sistem nedir kaç $'a kadar gümrüğe takılmıyor ve kargo ücreti v.s nedir? Bilginiz var mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba, bende dealextreme.com'dan alışveriş yapacağım. Şuanli sistem nedir kaç $'a kadar gümrüğe takılmıyor ve kargo ücreti v.s nedir? Bilginiz var mı?

Ben sürekli alışveriş yapıyorum genelde 100$ ile 150$ arası alışveriş yapıyorum kargo ücreti zaten almıyorlar. Bu güne kadar da gümrüğe takılmadı. Adana Kozan da çalışırken en son bater grip bir kaç eşya daha almıştım bir sıkıtı yaşamadım. Genelde 10 ile 20 gün içinde Türkiye'ye geliyor PTT de biraz bekliyor. Birde sana şöyle bir tavsiye de bulunayım sipariş verirken sürekli yapacaksan isim değişikliği yap mesela 4 defa alışveriş yaptıysan 4. alışverişi başka bir isim ve varsa başka bir adres üzerine yap.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben sürekli alışveriş yapıyorum genelde 100$ ile 150$ arası alışveriş yapıyorum kargo ücreti zaten almıyorlar. Bu güne kadar da gümrüğe takılmadı. Adana Kozan da Çalışırken en son bater grip bir kaÇ eşya daha almıştım bir sıkıtı yaşamadım. Genelde 10 ile 20 gün iÇinde Türkiye'ye geliyor PTT de biraz bekliyor. Birde sana şÖyle bir tavsiye de bulunayım sipariş verirken sürekli yapacaksan isim değişikliği yap mesela 4 defa alışveriş yaptıysan 4. alışverişi başka bir isim ve varsa başka bir adres üzerine yap.

Çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler iÇin...

Selamlar...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler iÇin...

Selamlar...

Rica ederim. Ama gerÇekten Çok sağlam bir firma dx. Bir sıkıntın olduğunda müşteri temsilcisiyle iletişime geÇebiliyorsun online almanca rusÇa ingilizce iletişie geÇebiliyorsun yanlız.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.