İçeriğe git

Nikontürk Yurtdışı Alışveriş Danışma Hattı

Recommended Posts

Rica ederim. Ama gerÇekten Çok sağlam bir firma dx. Bir sıkıntın olduğunda müşteri temsilcisiyle iletişime geÇebiliyorsun online almanca rusÇa ingilizce iletişie geÇebiliyorsun yanlız.

Benim iÇin güvenilirlik Çok Önemli gerÇekten. Öneri almamda Çok iyi oldu. Şimdi kabarık bir liste beni bekliyor :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...

Nerede üretildiği önemli bence. Kullanılan malzeme aynı olabilir ama o parçaları birleştiren teknoloji farklı. İşçinin eğitimi, işine verdiği önem farklı. Mesala Renault itiraf ediyor bizim Türkiye'de ürettiğimiz araçlar Alman arabası gibi, diğerlerine aynı şeyi diyemiyorlar. Yine genel yorumlarda WV nin Güney Amerika da ürettiği Jetta'nın WV kalitesine gölge düşürdüğü yönünde.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Nerede üretildiği önemli bence. Kullanılan malzeme aynı olabilir ama o parçaları birleştiren teknoloji farklı. İşçinin eğitimi, işine verdiği önem farklı. Mesala Renault itiraf ediyor bizim Türkiye'de ürettiğimiz araçlar Alman arabası gibi, diğerlerine aynı şeyi diyemiyorlar. Yine genel yorumlarda WV nin Güney Amerika da ürettiği Jetta'nın WV kalitesine gölge düşürdüğü yönünde.

Japonya'da işçi ücretleri bizdekin 20 katı .

Adam ürünleri Japonya'da üretse şu an d800e 10.000 $ yada 15.000 $ olurdu

Japonya'da üretilen ürün diye birşey kalmadı

Ürünler direk Japonya'dan ithal ediyor ve sadece test ediliyor

Ve test sonucunda made in japan amlemi basılıyor

Paketleniyor %90 ı ABD ye ithal ediliyor kalan %10 ise Japonya'da tüketiliyor

Bize gelen mallar bu %90 ilk kısımdan oluyor

isviçre ,Japonya ve almana 10 yıl öce en küçük vidasın bile kendi üretilrdi almazdı

Aynı vidayı aynı kalitede şimdi Çinliler üretebiliyor

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yurtdışında. Kredi kartı ile alış veriş yapacak olan var ise Aralık ayına denk getirirse gümrüğe takılmaz

bunu bir gümrükte çalışandan öğrenmiştim

2012 yılında denedim takılmadı

Ürün 1200 $ idi

Bilgi olarak yazayım

Nedeni bilemiyorum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...
Yurtdışında. Kredi kartı ile alış veriş yapacak olan var ise Aralık ayına denk getirirse gümrüğe takılmaz

bunu bir gümrükte çalışandan öğrenmiştim

2012 yılında denedim takılmadı

Ürün 1200 $ idi

Bilgi olarak yazayım

Nedeni bilemiyorum

Eğer gerçekten öyleyse süper. Hemen bir pentax K 3 alırım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Takılmaz diye bir durum yok. Yılbaşı ve bayram gibi özel günlerde aşırı yoğunluk yaşandığı için kontrollerde daha gevşek davranılıyor hepsi bu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

daha önce yurt dışından hiç alışveriş yapmadım...

http://www.ebay.nl/itm/Meike-MK-14EXT-Macro-TTL-ring-flash-for-NIKON-i-TTL-with-LED-AF-assist-lamp-/231204649893?pt=Digital_Camera_Flashes&hash=item35d4defba5

ürünü almayı düşünüyorum...sorun yaşarmıyım acaba.. ayrıca pay pal da taksit imkanı var mı...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yakin zamana kadar Bayram ve yilbasi zamanlarinda belirli bir gümrük muafiyeti vardı. Ancak birkaç yıl önce kaldırdılar. Şu anda takılmıyorsa, dediğiniz gibi sıkışıklıktandır.

"alibaba.com" toptan site, perakendecisi "aliexpress"

Eğer yapabiliyorsanız USPS ile isteyin. Taninmiş kargo firmaları eğer gümrüğe takılırsa beklettikleri için bir de üzerine bir dolu ardiye parası istiyorlar.

Not: cevaplar karışık oldu ama ipad ve tapatalk ile yazdığım için alınti yapamadim, daha doğrusu nasil alinti yapıldığını bulamadım. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

şimdi iyi hoş alacaksınız kredi kartı gerekli Çünkü Ödeme yapmanız lazım site üzerinden yada paypal üzerinden Ödeme yapabilirsiniz gümrük vergisi alacaklar sizden eğer kargo ile gelirse bilginiz vardır umarım.

Şimdi diyelim ki 1200 dolara istediğim seti buldum peki gümrük vergisi ne zaman nasıl tahsil edilir benden ve ne kadar vergi alırlar biliyor musunuz?
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

En iyimser şekilde min %18 vergi ödersiniz. Ancak ordaki gümrük memuru sizden ürünün CE belgesini dahi talep edebilir. Gümrük vergisini ürünü teslim almadn önce Vezneye ödeyeceksiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

En iyimser şekilde min %18 vergi ödersiniz. Ancak ordaki gümrük memuru sizden ürünün CE belgesini dahi talep edebilir. Gümrük vergisini ürünü teslim almadn önce Vezneye ödeyeceksiniz.

teşekkürler cevabınız için. O zaman yurt dışından ucuza da bulsak yine Türkiye piyasasına geliyor desenize fiyat. Birde alın verin ekonomiye can verin derler bırakmıyorlar ki alalım. saygılar
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

teşekkürler cevabınız için. O zaman yurt dışından ucuza da bulsak yine Türkiye piyasasına geliyor desenize fiyat. Birde alın verin ekonomiye can verin derler bırakmıyorlar ki alalım. saygılar

Govde ya da lens alacaksaniz Umit Alper Tumen hocadan da bi fiyat alin derim. Guvenilirlik konusunda ben garanti veririm bu arkadas hakkinda. Sahsen mukemmel bir insandir. Hatta verdigi fiyat digerlerinden biraz yuksek olsa dahi ben yine onu tercih ederim. Cunku mesele guven meselesi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Govde ya da lens alacaksaniz Umit Alper Tumen hocadan da bi fiyat alin derim. Guvenilirlik konusunda ben garanti veririm bu arkadas hakkinda. Sahsen mukemmel bir insandir. Hatta verdigi fiyat digerlerinden biraz yuksek olsa dahi ben yine onu tercih ederim. Cunku mesele guven meselesi.

Tavsiyenizi değerlendireceğim Mehmet bey. Dediğiniz gibi önce güven gelir alışverişte. ümit bey siparişle mi getiriyor makineleri yoksa mağazası falan mı var
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tavsiyenizi değerlendireceğim Mehmet bey. Dediğiniz gibi önce güven gelir alışverişte. ümit bey siparişle mi getiriyor makineleri yoksa mağazası falan mı var

Ek iş olarak bunu yapıyor, dolayısıyla bir dükkanı yok. ürünler yurtdışından geliyor, genelde günün çok kullanılan modelleri ellerinde oluyor. Farklı ürünler için sanırım sipariş imkanı var.

En güzeli kendisiyle telefonda görüşmeniz. özelden bir mesaj atın ve sonrasını telefonla halledin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ek iş olarak bunu yapıyor, dolayısıyla bir dükkanı yok. ürünler yurtdışından geliyor, genelde günün çok kullanılan modelleri ellerinde oluyor. Farklı ürünler için sanırım sipariş imkanı var.

En güzeli kendisiyle telefonda görüşmeniz. özelden bir mesaj atın ve sonrasını telefonla halledin.

Kendisine mesaj attım. Referansınız için tekrar teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...

merhaba arkadaşlar aliexpress ten

http://www.aliexpress.com/item/Flipside-400-aw-anti-theft-backpack-camera-bag/1811173217.html?spm=2114.01010208.3.1.S1Lwj1&ws_ab_test=searchweb201556_0,searchweb201602_5_10057_10056_10055_10049_9997_10059_10058_10017_10060_10061_10062_10063_412,searchweb201603_1&btsid=28fbc928-903b-4bcc-b8a2-d86c9aeb3b33

bu çantayı almayı düşünüyorum Türkiyede 600TL ye yakın bu siteden alınca 150 TL gibi bir rakama geliyor bu çantayla ilgili daha öncede konu açılmıştı sanırım ama bulamadım.

ne dersiniz sorunsuz bir şekilde elime ulaşırmı gümrükte sıkıntı olurmu? Çantayla ilgili düşüncelerinizde benim için önemli saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Lowepronun kendi sitesinde  $219.95 gibi bir fiyatı var.

Orjinal olduğunu düşünmüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Lowepronun kendi sitesinde  $219.95 gibi bir fiyatı var.

Orjinal olduğunu düşünmüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

orjinal olmaması büyük bir sıkıntı olmaz diye düşünüyorum en nihayetinde çanta yanlış mı düşünüyorum?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.