İçeriğe git

Nikon D5100

Burak Tekin

Recommended Posts

Sorunuzun ucu çok açık, bu soruya cevap almanız zor. Bu model hakkındaki bilgileri paylaşmaya kalkarsak sayfalarca yazmak gerekir. Makina hakkında genel bilgiyi Nikon'un sitesinden edinebilirsiniz.

Sizin elinizde bu makina var mı? Kullanımda karşılaştığınız güçlükler var mı? Ekipman hakkında ne tür bir bilgi istiyorsunuz?

Bu model, D7000 ile aynı sensöre sahip bir model olup üzerinde fokus motoru yoktur. D7000'deki gibi 39 noktalı ölçüm sistemine sahip değildir. Ancak D7000 en fazla 24p video çekimi yapabilirken D5100'de bu rakam 30p dir. Işığın yetersiz olduğu durumlarda sahip olduğu iso başarımı ile oldukça iyi sonuçlar alabildiğiniz bir makinadır. üzerinde kullanılacak iyi bir lens ile sadece mükemmel fotoğraflar değil, neredeyse broadcast kalitesine yakın videolar çekilebiliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

Yaklaşık 2 aydır kullanıyorum oldukça da memnunum herhangi bi sıkıntısını görmedim.Af-s motoru olmayışının çok bi önem arz etmediği kanısındayım günümüzde.Bu nedenle yeni başlayan arkadaşlar gönül rahatlığıyla alıp keyfini sürebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Sayın Editörler,

Neden ben bu sitedede, mesela bu başlıkta yazılan bazı mesajları bir görüyor bir göremiyorum.. :(

Ne gözlerimde ne de monitörümde herhangi bir sorun yok.Ancak neredeyse tüm başlıklarda mesajları okuma sırasında bazı mesajlar ya hiç görünmüyor, sanki oraya birşey yazılmamış gibi, ya da bazen görünüyor ve bazen kayboluyor..Bir başka aksaklık da, mesaj yazarken, kursörü bir kaç harf ileri yada geri gitmek için kullanmak istediğimde, kursör hiç hareket etmiyor (yerinde duruyor) ve sonra birden ileriye ya da geriye gidiveriyor..Tabii bu işlemi tek tek yapamadığımdan (çünkü ilk başta hiç hareket etmediğini söylemiştim) kursöre hakim olmak mümkün olmuyor..Bir sorun var ama ne??

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sitede herhangi bir problem yok ancak kullandııgnız browser'ın görünüm ayalarına font ayarlarını bir sıfırlarsanız..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sitede herhangi bir problem yok ancak kullandııgnız browser'ın gÖrünüm ayalarına font ayarlarını bir sıfırlarsanız..

Browser ım explorer9..GÖrünüm/kodlama kısmından bir çok (otomatik, türkçe iso, türkçe windows,unicode (utf 8) ) deneme yaptım..hiçbirinde ilk mesaj atan arkadaşımızın (burak tekin) mesajını gÖremedim maalesef..

Başka ne yapabilirim??

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Göremiyorum derken ? font olarak cokmu kucuk onu demek ıstedıgınız..

şuan için herhangi bir problem yok..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.