İçeriğe git

FOTOĞRAFLARIM NEDEN NET DEĞİL

Emir Balkı

Recommended Posts

Öncelikle merhaba, aranıza yeni katıldım. Foruma baktım ancak uygun sayfayı bulamadım. D90 makinem var. Havacılık sektÖründe fotoğraf çekiyorum. Yaklaşık 3 yıldır kullanıyorum ve internetten çok kez daha kaliteli nasıl fotoğraf çekebilirim diye araştırdım ama beceremedim.

Bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Örnek foto üzerinden konuşayım fotoğrafın fazla sıkıntısı yok PS de biraz kontrast keskinlik ile daha hoş hale gelir

Ancak ;

ISO 400 Gündüz çekimi için gereksiz kumlanmaya neden olmuş

ISO yu 100e çekin

White Balance ayarından Hava bulutlu güneşli veya nasılsa uygun ayarı seçin

gÖlge çok ve sert ise

+ - Ev Değerini değiştirin. Arkadaki patlamaları da Önlemiş olursunuz.

Kolay gelsin diğer arkadaşların da yorumlarını bekleyelim

bir de varsa daha güzel çıkmasını istediğiniz ama kÖtü çıkan size gÖre bir foto ekler misiniz?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Konu başlığıyla ilgili olan bir fotoğraf örneği olmamış netlikte büyük sıkıntılar yok lakin f değerinin daha yüksek tutulması bu fotoğraf için çok daha uygun olacaktı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fatih beyın ve salih beyinde dedıgı gibi açtıgınız baslık gercekten farklı sıkıntılar olan bır problemının var zannettım ancak ekledıgınız fotoğraf bir sıkıntı yok denecek kadar fotoğraf ileri degeler yanı ınce ayarlar bunlar salih beyın dedıgı gıbı gündüz cekımlerınde ISO gerek yoktur 100'e kadar ındırebılırsınız. Cekımlerınde devamlı A modunda kullanın ve poz-telefisi kullnarak devamlı -0.3 ve 0.7 gibi degerlınde cekım yapın..

Unutmayın fotoğraf'da az pozlamıs biryeri kurtarmanın imkanı rahatlıkla vardır ancak patlamış biryerin çok az ve kötü sonuclar cıkartır. Bu sebeble bu tür çekimlerde poz-telafisi kullanma yönünde gidiniz..

saygılar...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çok teşekkür ederim verdiğiniz cevaplar iÇin. Belki bu fotoğraf uygun olmadı. Çünkü böyle durağan organizasyonlarda Çektiğim fotoğraflar fena değil ancak, uÇak Çekimi yaptığımda sıkıntı yaşıyorum. Gürültü ya da Kumlama artık hangisi ise bilgisayarda fotoğrafı büyütmeye başladığım anda dikkatimi Çekiyor. Belki de uÇak Çekimi iÇin lensim uygun değildir?

Bu arada patlama dediğiniz olay grubun arkasındaki beyazlık mı? Bir de makinamda harici flaşım yok. Bu ne kadar sıkıntı yaratır ya da yaratır mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sizin sorununuzu şimdi daha iyi anlıyorum size lazım olan kaliteli VR II olan bir zoom lens

Harici flaşı kullanacağınız yer yoksa pek gerek yok.

Peki makinaya ve yaptığım işe uygun bir lens önerebilir misiniz?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.