İçeriğe git

Nikon 55 300 VR

Recommended Posts

Lens'in kullanım alanı temizligi tamir gorup gormedıgını bir arastır. varsa fotoğraflarını ekle bir..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

200mm'den sonra sonuclar iyi verebilir birkaç sefer deneme fırsatım oldu.. Güzel bir lens tele için..

Ancak birde sigma 70-300 APO MACRO buna bakmanıda tavsiye ederim fiyat acından düşük bir fiyatı var ve sonuclar cok aşırı iyi olmasada memnun edici güzel sonuclar cıkartıyor

Not: çok aşırı bir fark olmasada Nikon'un telesi kadar iyi sonuc verdıgı soylenemez pek..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

55-300 sahip olduğu aralık itibarıyla kendisinden bekleneni veriyor. Kötü bir lens değil, fiyat olarak da uygun. Eğer bütçe yetiyorsa tabii ki 70-300 VR öncelikle tercih edilir. Yine acı bir gerçek var ki 55-200 mm keskinlik olarak hepsinden daha üstün.

Bu noktada unutulmaması gereken konu şu: Ne kadar geniş zoom aralığı o kadar keskinlikten feragat demektir.

Bunun hesabı şu şekilde yapılır: Başlangıç mm'si X maksimum 3,5. Şimdi bakın profesyonel lenslere. 24-70 mm, 70-200 mm, 17-55 mm. Dikkat ederseniz ortalama 3 katı zoom özelliğine sahip. Bu aralıktan daha fazla zoom kabiliyeti demek hem keskinlik, hem ışık/kontrast olarak ödün verme zorunluluğu demek.

200 mm den sonra performans düşüyor demişsiniz; performansı en iyi olan 70-300 Nikkor VR bile aynı dertten muzdarip, ama kendi klasındaki en iyi lens şu anda.

Yeni başlayanlar için Sigma 70-300 mm APO EX DG versiyonu uygundur, ama gözü keskinliğe duyarlı olan titiz kullanıcılar bu lensten memnun kalmayabilir. Hele ışık biraz düşükse sizi çok yorar Sigma.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben lensi genelde gece konserlerde tripot olmadan kullanacam onun icin sigma 70 300 u dusunmedim

Hem konser hem de gece diyorsanız bu tür lenslerle iyi bir performans elde etmek zor. Günü kurtarırsınız o kadar. Çünkü D90'da 1600 iso'dan daha yukarı Çıkmak pek noise konusunda tercih edilmez. Bu amaca en iyi hizmet eden lensler 70-200 F2,8 türündeki lenslerdir. Hatta sahneye yakınsanız bu kez , 50mm F1.8/F1.4, 85 mm F1.8/F1.4 gibi lenslerle oldukÇa iyi kareler yakalayabilirsiniz. Düşük ışık şartlarında 85 mm nin performansı tartışılmaz.

BütÇeniz şimdilik elvermiyorsa yine de 50 mm F1,8 gibi en ucuz Çözümü bi denemenizi öneririm.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben gece gunduz her kosulda uzakta olan bir adami bir hayvani bir objeyi net cekmek istyorum tabi ortam kosullarina gore bu degisebilir ortamda ki isiga gore falan ama en ideali hangisi ona karar veremiyorum butcemi soracaksaniz 800 lira

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İstediğiniz şeyi 800 TL ye yapmak zor. Yani bir Nikon 70-300 VR diycem onun da yenisi 400 eurolarda.

Hayvanın türüne göre durum değişir, bazen 200 mm yeterlidir, ama ürküp kaçan hayvanlar için 500 mm den başlayan lenslere ihtiyaç duyulur.

Belki Sigma, Tokina ve Tamronun 70-200 ve 80-200 mm F/2,8 leri ikinci elde 300-400 euroya bulunabilir. TR piyasası nasıldır bilemiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ben kredi kartiyla 800 tl ye aldım tesekkurler emre arkdasım.Hakan arkdasım fotograflarnı gordum senınde hepsı cok guzel cekılmıs bende lensi kullanıyorum su an dıecegın tek kelime maddi acıdan 70 300 vr ye ımkanları yetmiyen arkdaslarımın alacakları en iyi lenslerden biri bu kadar hayal etmıyordum ama gercekten cok harıka.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 7 ay sonra...

Eski konuları yeniden gündeme getirmesek iyi olacak aslında ama...

200mm üstü çokda gerekli değilse kesinlikle 55-200 alın.

Zaten 300mm de alsanız diğer tüm markalar gibi 200mm den sonra su koyverecektir.

Gündüz ışıklı ortamlarda 55-300 ve türevleri kullanılırda gece hiç kullanılmaz.

Eğer kaliteli tele zoom lens isteniyorsa mecburen kesenin ağzının açılması lazım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sahibinden.com'da 600 tl'ye bir tane var. Ben bugun gidip gordum. Objektif temizdi ama D800'de odak hatasi yapti surekli. Gidip deneyin bence fiyati uygun. Bazi makinelerle odak hatasi yapmasi normal sizinkinde yapmayabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.