İçeriğe git

NET FOTOGRAFLAR

coskun salha

Recommended Posts

Merhaba arkadaslar ne kadar desemde o ortamda bulunmadan tam yardimci olamam dieceksiniz ama oldugu kadar gunduz cekimlerinde cok net fotolar cekmek istyorum ama bir turlu istedigim gibi olmuyor mesela gunduz 30 derecelik bir sicaklikta acik bir alanda hangi modta kac isoda vs.. Foto cekmem lazim birde gece cekimlerinde oncelikli cekim modu S olmali bu konudada bilgisi olan arkadaslar yardim edebilirse cok sevinirm simdiden tesekkurler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Vallaha ben okudum. Çokta yardımcı olacak bilgi vereyim dedim, ama ne yaparsınki? Bilmiyom gardaş. Hakkını helal et. Fakat Kemal, Fatih, Memet yardımcı olacaklardır. sadece gözden kaÇmıştır. Yoksa Vallaha ben ne sorulara cevap verdiklerine hayretle şahit olmuşluğum vardır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ayarlar vs her ortama göre değişir ışığın geliş açısı vs.

ISO mümkünse fazla artırılmamalı mecbur kalmadıkça

Gece için M moduna alın bence ISO yu düşürün

Diyaframı lensinizi hangisi bilmiyorum en net diyelim F:5,6 VEYA f:8 DE çekiyo

sonra enstantaneyi uzatın deneyin bi kaç kez doğru ayarı bikaç deneme ile bulabilirsiniz.

Gündüz çekimlerinde ISO zaten en düşükte olmalı

White Balance bu ayarla biraz onayın farkı görürsünüz

ayrıca güneş tepedeyken çok iyi fotolar pek çıkmıyor

iyi günler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.