İçeriğe git

Yardımınıza İhtiyacım Var..!

Recommended Posts

Merhaba;

Ben aranıza yeni katıldım ve bazı soru ve sorunlarım var..

İki lens arasında kaldım birisi nikon 55-200 mm digeri sigma yada tamron 70-300 mm;

Çok zorlanıyorum ve yanlış bi şeÇim yapmamak iÇin siz degerli abilerime soruyorum sizce hangisini tercih etmeliyim??(saygı ve sevgilerimle)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu konu çok bilinen bir konudur ve daha önce bununla ilgili bir başlık açılmıştı.

Aradaki 100 mm lik fazla zoom farkı size hiçbir fayda sağlamıyor. 200 mm den sonraki keskinlik yeterli gelmiyor Sigma ve Tamron 70-300 mm lenslerde. Siz birkaç ay sonra pişman olmak istemiyorsanız 55-200 mm alın. Sigma ve Tamron'daki 1:2 lik makro argümanına da takılmayın, o sadece anı kurtarmak içindir, ama beklentilerdeki makro değildir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bende almayı düşünüyorum ama çok pahalı sigma alsak çok farkeder mi ?

şöyle söyleyeyim farkı bildiğim kadarıyla mm arttınca titreşim artacak ve fotoğraflar net çıkmayacak

ben de manuel 70-210 mm vivitar var 150 mm den sonra net foto nadir çıkıyor

VR olan bi 55-200 alırsanız en azından 4 stopluk bir kazanç olur bu da bize artı bi avantaj sağlar

sigma tamron bunlarda image sabitleme sistemli olanları pahalı

ama tamron 70-300 nikon 70-300 normal AF olanlar 200 Tl ye kadar iniyor.

iyi günler dilerim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

teşekkürler cevap lar için ..bide sigma 18-200 mm iyi bi lensmidir??

18-200 tak gez lenstir lesn değişimi ile uğraşamam diyorsanız alınır tabiki

ancak kaliteden ödün verirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

kullanmadım ama pek yok gibi :):D

O zaman hiç gerek yok boşuna almayayım büyüklügüne inanıp ..ben 55-200 'de karar kıldım ama onun da açısı dar..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi dostum iyi yanı yok derken? 55-200 e göre söyledim. Tabiki iyi yanları var. Uzak çekimler ve makro özeliği artısı fakat 55-200 kadar keskin değil bide motoru daha yavas.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi dostum iyi yanı yok derken? 55-200 e göre söyledim. Tabiki iyi yanları var. Uzak çekimler ve makro özeliği artısı fakat 55-200 kadar keskin değil bide motoru daha yavas.

Abi kızma ya :) senin lens'de iyidir tabi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

55-200 Her açıdan mantıklı.2 kuruş daha az verip içine sinmeyeni yapmaktansa kaliteyi tatmak hayat standart'ı olmalıdır :)

Kardeş çoktan Aldım 55-200'ü Yinede sagol..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.