İçeriğe git

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar nikon yeni modelleri olan d4 ve d800 için yazılım güncelleme çıkarttı..

Başlıca yazılım çıkma nedenlerinden olan D800 kapalı iken display(ekran) Kilitlenme hatasıdır aşağıdaki fotoğrafda gördüğünüz üzere makina kapalı iken halen ekranın açık olmasıdır..

Nikon D800 İçin yazılım ile giderilen hatalar.. B1.01

• Fotoğrafları izleme modunda bazı fotoğraflarda izlenme anında veya fotoğrafda digital düzenleme bölümünde makina üzerinde bulunan hafıza kartı ışıgı devamlı yanık kalıyordu bu sorun çözüldü.
  • WT-4 Wireless Transmitter Kullanıldıgında Makınada Fotoğraf kalite seçiminde JPG' Seçildiği halde halen RAW işlemi yapıyor ve RAW transferi saglıyordu. Bu sorun çözüldü.
  • çekimlerde, bazen 05:04 (30x24) Görüntü alanı ile çekimlerde Active D-Lighting seti ile cekımlerde görüntülerin alt kenarına koyu alanlar meydana gelıyordu. Bu sorun çözüldü.

Nikon D4 İçin yazılım ile giderilen hatalar.. 1.01

• Fotoğraf makinesinde bazen meydana gelen kilitlenme sorunu ortadan kaldırıldı.
  • WT-4 kullanıldığında JPEG seçilse dahi RAW dosyalar da gönderiliyordu, bu sorun giderildi.
  • Custom settings ayarlarında kilitlenen bazı ayarlar (diyafram,enstantane gibi) değişiyordu, bu sorun giderildi.

Yazılım Güncellemelerini Detaylı Anlatım sayfamız olan Nikon Makinalarda Yazılım Güncelleme ( Anlatım ) Kısmından yazılımlarınızı indirerek yapabilirsiniz..

Saygılar..

Nikon-D800-lockup.jpg

Nikon-D800-1.01-firmware-update.png

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Makina yıllardır stabil çalışıyor, firmware ile çözmeleri gereken bir sorun yok demek ki.

Bu arada D4 ve D800 için okuduğum güncelleme gerekçeleri beni bi hayli düşündürdü.

Outbound quality control böylesine ilginç hataları nasıl farketmez?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Düşünmedim degil mehmet abi çok değerli ve gözden kaçırılmayacak kalite kontrol denetim hataları... şaşırdım biraz bende..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.