İçeriğe git

HDR Nedir & Nasıl Yapılır ?

Recommended Posts

• 10 ay sonra...

RAW Formatına gerek yok Fine JPEG'de Modu aktif olması gerekir. "M" Modunda veya U1 U2 Modlarında aktif olur otomatik modlar hariç.

RAW formatından Çıkartıp deneyin birde bunu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

On 31.12.2013 at 02:37, MMsi yazdı:

Ben d5100 kullaniyorum makina M modundayken hdr i aciyorum 1.si tek foto cekiyor makina 2 cekmesi gerekmiyr mu? 2.si hdr ekranda gozukuyor ama fotoyu cektikten sonra hdr otomatik off oluyor yani her fotoda tekrar menuden acmam gerekiyor yardimci olursaniz sevinirim

Bu sorunun cevabını ben de arıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Makinanızın RAW modunda HDR yapması imkansız yani makina için böyle üst üste fotograf birleştirdiği için JPEG çekmenizi istiyor fine olarak ayarlayın sorun kalmaz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

10 saat önce, Kemal Öztürk Turkoy yazdı:

Makinanızın RAW modunda HDR yapması imkansız yani makina için böyle üst üste fotograf birleştirdiği için JPEG çekmenizi istiyor fine olarak ayarlayın sorun kalmaz.

Tabi yalnızca jpeg birleştiriliyor ama bir hdr çekim yaptım. Ayarlarım hala fine. Tekrar hdr çekeceksem hdr modunu yine açmam lazım. Yani her hdr için hdr modunu açmam lazım. Hdr yi çeker çekmez hdr modu kapanıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.