İçeriğe git

Flash Modları.

Recommended Posts

Flash modları ;

1. Manuel (M)
  2. Automatic (A)
  3. TTL

Bildiğimiz uzere 3 gruba ayrılıyor.Suan elımde YN 565EX TTL bir flash bulunuyor.Fakat nasıl kullanıcagıma daır hıc bır fıkrım yok.Zoom ve Diyafram degerı lcd ekrande mevcut.Fakat hıcbırsey bılmıyorum suan.Hatta sync terımının ne ıse yarasgını da bılmıyorum.Govdeyle bır ayar yapmamız gerekıyormu TTL moddayken bunuda bılmıyorum.Bılmıyorumda bılmıyorum :D Yardımcı olan arkadasları beklıyorum :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

O flaşla başlamak zor. O flaşı ancak tecrübeli biri kontrol altında tutabilir. iTTL desteği var mı o flaşın?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hmmmm, iTTL ile TTL farklı iki tekniktir, birbirleriyle karıştırmamak lazım. Yani TTL flaş senin D90'da full otomatik çalışmaz. Mesela SB25-26-28-80 modelleri TTL dir ama iTTL değildir, bunun gibi.

Bahsettiğiniz flaşın iTTL olduğundan eminseniz o zaman D90 ile uyumlu çalıştığını varsayalım. O halde makinanın kullanım kılavuzunda belirtilen işlevleri yerine getirmesi lazım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu flaş olayı gittikçe içinden çıkılmaz hale geliyor:) İ TTL Objektif hareketleri ile uyumlu çalışır. Siz Objektif üzerinden zoomu artırdıkça flaşta o oranda ve ortamdaki ışık seviyesine göre ışık yayacaktır.

Otomatik olduğundan her fotoğrafta ayarlama yapmak zorunda kalmazsınız. Af sistemi sayesinde pozlamayı ayarlar. Yiğit sen mesajda yazdığımı yap git çekimlerini gerçekleştir. Lakin en güzel yöntem sen kendin her modu kurcaka çekimler yap çektiğin fotoğrafları incele görerek öğren.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.