İçeriğe git

Nikon D7000 FİYATLARI

Yiğit Kürşad

Recommended Posts

D7000 Almanya'dan almayı dusunuyorum.Yanında 18-105 Vr kit lenside olucak.Fiyat konusunda bir bilgisi olan varmı ?

Veya yoksa ınternet aracılığı ile bulabılırmıyım fıyatları ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

http://www.ebay.de/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p5197.m570.l1313&_nkw=d7000&_sacat=See-All-Categories

Dikkatli bakmıyosunki bi dediğime yiğidim :) ebay.com tabiki $ tabanlı..Benim dediğim Ebay.de(Deutschland)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar,

Verdiğim linklerde webshop olup bazılarının dükkandan kendin alma opsiyonu da vardır, ancak rakam daha yüksek olur genelde. Yani eleman, kira, elektrik gibi giderler olmadığı için webshop fiyatları her zaman daha uygun olur.

Bi arkadaş pazarlık demiş. O dediğiniz TR'de, arap dünyasında ve belki çin'de olur. Avrupa'da ben böyle bir şeye hiç rastlamadım. Eğer bunu yeni bir mal için teklif ederseniz dayak yiyerek dükkandan atılma riskiniz vardır.

Sadece kullanılmış eşyalarda pazarlık etme şansınız olur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

Arkadaşlar,

Bu kadar ucuz fiyata şüphe ile yaklaşmak gerekir diye düşünüyorum. Sitede sanırım sadece kredi kartıyla alış-veriş yapılıyor. Yani parayı çekip kaybolabilirler. çok dikkatli olun.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

peki arkadaşlar buna güven olurmu ?

http://www.sahibinde...-96164873/detay

Mahmut Bey, Merhaba;

Bence güven olmaz. Neden? Çünkü ödemeyi peşin istiyor ve 5 gün sonra size veya ödemeyi yapan alacaklıya kamera yerine telefon veriyor. :) Şaka mı yapıyor yoksa yazım hatası mı yapmış. Bir sormak gerek. Arkadaşın yazdığını aynen buraya kopyalıyorum. "ödemeyi yapıp siparişi verdikten sonra telefonunuz en gec 5 gün iÇerisinde elinizde olacaktır". Bu arkadaş telefon mu satıyor yoksa Nikon D7000 mi?

önerim;

Bu arkadaşı cep telefonu varsa arayın veya e-posta ile parayı elden vereceğinizi ve kamerayı da elden teslim alacağınızı belirtin, kabul ederse; Eğer siz kameralardan anlamıyorsanız yanınıza kameralardan anlayan bir arkadaş alarak gidin ve tüm fonksiyonlarını kontrol ederek alın fiyat uygun.

Bu arada Hayyam pasajındaki arkadaşımı (BOZDAĞ FOTOĞRAFÇILIK) aradım işlerin Çok durgun olması nedeniyle Nikon D7000 + Kit lensiyle 1.300 - 1.400 dolar arasında satıldığını. Hatta bazı arkadaşlarının 1.500 dolara aldıkları D7000' leri de iş yokluğu nedeniyle 1.400 veya duruma göre 1.300 dolara sattığını ifade etti. Parası olanlara kaÇırılmayacak fırsat.

Selamlar,

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mahmut Bey, Merhaba;

Bence gÜven olmaz. Neden? ÇÜnkÜ ödemeyi peşin istiyor ve 5 gÜn sonra size veya ödemeyi yapan alacaklıya kamera yerine telefon veriyor. :) Şaka mı yapıyor yoksa yazım hatası mı yapmış. Bir sormak gerek. Arkadaşın yazdığını aynen buraya kopyalıyorum. "ödemeyi yapıp siparişi verdikten sonra telefonunuz en gec 5 gÜn iÇerisinde elinizde olacaktır". Bu arkadaş telefon mu satıyor yoksa Nikon D7000 mi?

önerim;

Bu arkadaşı cep telefonu varsa arayın veya e-posta ile parayı elden vereceğinizi ve kamerayı da elden teslim alacağınızı belirtin, kabul ederse; Eğer siz kameralardan anlamıyorsanız yanınıza kameralardan anlayan bir arkadaş alarak gidin ve tÜm fonksiyonlarını kontrol ederek alın fiyat uygun.

Bu arada Hayyam pasajındaki arkadaşımı (BOZDAĞ FOTOĞRAFÇILIK) aradım işlerin Çok durgun olması nedeniyle Nikon D7000 + Kit lensiyle 1.300 - 1.400 dolar arasında satıldığını. Hatta bazı arkadaşlarının 1.500 dolara aldıkları D7000' leri de iş yokluğu nedeniyle 1.400 veya duruma göre 1.300 dolara sattığını ifade etti. Parası olanlara kaÇırılmayacak fırsat.

Selamlar,

tavsiyeleiniz iÇin teşekkÜr ederim. şahısla görÜştÜm amerikadan gönderildiğini söylÜyor. tabi hemen teslim olup parayı göndercek değilim. ben canon 50D kullanıyorum setimi komple satıp nikona geÇmek istiyorum. 7000D'yi gözÜme kestirdim. bu badylerin Çin veya tayland Üretimi varmı? hepsi japonmu? nikon alırken neye dikkat etmek gerekiyor. D7000+18-105 kiti 2450 liraya satıyolar. alınırmı onlar yenilenmiş ÜrÜn olabilirmi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sadece Nikon değil diğer markalar da maliyeti düşürmek için çin, Taiwan, Tayland, Singapur, Malezya gibi ülkelerde fabrikalar kurmuşlardır. Bu durum cep telefonundan bilgisayara kadar aynıdır. Nikon'un Hong-Kong, Taiwan ve Tayland gibi ülkelerdeki üretiminin yanı sıra Japon'yada da üretimi mevcuttur. Ancak Japonya'daki üretimler daha çok profesyonel segmentteki gövde ve lensler üzerine gerçekleşmektedir. örneğin D1, D2, D3 ve D4 serileri gibi aynı şekilde 24-70 mm, 70-200mm, 300mm, 400 mm gibi prime lensler de Japon'yadaki fabrikada üretilmektedir.

Son Japon depremi ardından Tayland sel felaketinden sonra geçici olarak bazı ürünler Hong-Kong ve Taiwan'a kaydırılmış olabilir. Bu konudan muzdarip olunacağını asla düşünmüyorum.

Burdan sizin anlamanız gereken bir D7000 için Japon versiyonu ve çin versiyonu gibi bir durum olmadığıdır.

Zaten bugün bir Apple, bir HP, bir Dell gibi büyük markalar üretimlerini işçiliğin ucuz olduğu ülkelerde standart bir otomasyon içerisinde gerçekleştiriyorlar. Aldığınız ürün tanınmış bir markanın ürünü ise hangi ülkede üretildiğinin tüketici için bir önemi kalmaz. Kalite seviyesi aynı olmak zorundadır, değilse garanti dahilinde gerekli prosedür takip edilip varsa sorun çözülür.x

Şehir efsanesindeki çin malı kötü abi saplantısını aşmak gerekiyor. çin'de ne kadar para verirseniz o kadar kalitede mamül alırsınız. Onların kültüründe "hayır" demek yoktur, bundan dolayı bazı yanlış anlaşılmalar piyasada büyük dedikodulara yol açmaktadır. Mercedes kalitesini isteyip Dacia ücreti öderseniz çinli size hayır demez, kültürü gereği evet der ve ödediğiniz paraya eşdeğerde kaliteyi size üretir. İşim gereği onlarla çalışmanın verdiği tecrübeyi sizinle paylaştım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.