İçeriğe git

Recommended Posts

Kenarında düğmesi var. Video kamera ya çevirirsen öne arkaya sağa sola döner. Foto kameraya çevirirsen. Her tarafa döner. Rahat ol Tek sorunu eğer sorunsa 1.5 kg taşıma kapasitesi var. ama ben onuda denedim 2.200 e banamısın demedi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu model 1,5 kg kapasite ile belirtilmiş.

Tamam, ucuz bir 70-300 mm yi (Sigma, Tamron gibi) giriş seviyesi bir gövdeye bağlayınca sanırım 2 kg' geçmez.

ÜrÜnÜn yapıldığı metal nedir? AlÜminyum, demir, karbon?

Acaba 300 mm civarında çekim yaparken bu modelin titreşimi konusunda durum nedir?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aynı ürünün sadece taşıma kapasitesi farklı olan modelleri var. Tabi fiyatta aynı doğrultuda artış gösteriyor. Malzeme sert aliminyum. En alt teleskop ayağı açmazsak, boydan kaybetsek bile, taşımada büyük faydası var. Heleki oturarak yapılacak çekimlerde ne varsa tak makinaya bağla ayağa çeker, hemde titremez.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Üç ayak seçimi en az makina seçimi kadar önemli bu yÜzden idareten, şimdilik bir tane alacağım gibi kendimizi kandırma yollarına gitmeden biraz daha sabrederek birikim yaparak sağlam iyi bir Üç ayak sahibi olmanızı tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bir üç ayaktan ne bekliyorsun önce beklentilerini belirle sonra seçtiğin ürünü incelerken beklentilerini karşılıyor mu onu görmeye calış. Benim beklentilerimi karşılayan bir ürün değil.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

öncelikle ince ayaklı ve üçten fazla kademesi olmasını tercih etmiyorum, taşıma kapasitesi 2 kg dan fazla olmalı, su terazisi olması, değişebilir kafalı olması ve zorlu koşullarda her şekle girebilmesi gibi öncelikleri var benim için birde tabi makro çekime uygun olması da mühim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Teşekkür ederim yorumlarınız için..Siparişimi iptal ettim..Tavsiye edebileceğiniz bi ürün var mı peki bu standartlarda? çok da uçuk olmasın mümkünse :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cem,

Nasıl ki pro gövdeler asla lens ile birlikte satılmaz, pro fotoğrafçı yapacağı işe göre lensini seçer-alır, bu tripod olayında da durum aynı. Gerçi değil pro gövde, normal giriş seviyesi de bundan önce lenssiz satılıyordu Avrupa'da ama, son yıllarda ev hanımları da DSLR alsın diye bir kitlens modası sardı ortalığı :) Eee, amaç satmak olunca kim alırsa alsın ama alsın oldu.

Manfrotto, Gitzo gibi tripod konusunda iyi olarak nitelendirilen markalar da bundan dolayı tripodlarındaki sistemi buna göre geliştirdiler. Yapacağın işe uygun bir kafa alıyorsun. Onlar da bir hayli farklı türde, normal mekanizmalı olanlar var, hidrolik veya ona benzer sistemli olanları var, 360 derece çekim için uygun olanı-olmayanı var, var da var.

Ben zamanında 400 euroya malettiğim bir Manfrottoyu bugün artık kendi setimle kullanamıyorum, ileriyi görmeden hareket etmişim. D3 + 70-200 VRII kombinasyonunda başlık bu yükü taşıyor ama stabilite konusunda aynı şeyi söyleyemiyorum. Bundan dolayı ikinci bir tripod aldım, daha büyük hatlara ve taşıma kapasitesine sahip, titreme derdi hiç yok ağır ekipmanlarda.

Daha önceki cevabımda bilinçli olarak bazı terimler kullandım, belki yapacağınız iş ile ilgili olarak sizi uyandırabilir diye (nitekim Fatih hoca olaya hakim, nazikçe sizi uyandırdı :) ); çünkü tripodu 18-55 türü lenslerle kullanmak kolaydır bir giriş seviyesi gövde ile. Ama bir 55-200, 70-300 veya daha daha yüksek zoom kapasitede kullanırken işiniz zorlaşır. Bana göre tripod asıl bu şartlar altında çok gereklidir ve asıl görevini bu şartlarda kusursuz yerine getirmelidir.

Şu anda piyasadaki tripodlar hakkında bilgim yok, her an bir yenisi çıkıyor, takip etme şansım yok. Ama kriterleri arkadaşlar da yazmışlar, ileriyi görün, bugün vereceğiniz 100 liralık fazlalık bir süre sonra sizi 400 liralık masraftan kurtarır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yorumların için çok teşekkür ederim abi :) Biraz daha araştırma yapmak gerekicek bu konuda..Bu arada D3 ünün shutter'ı kaç acaba çok merak ettim :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.