İçeriğe git

Recommended Posts

Cephaneyi akıllı kullanmak lazım biliyosun. Filmli makinalardan sonra bizlerin eli deklanşöre o kadar kolay gitmiyor. Kaldı ki ticari amaçlı kullanıyorum dış çekim işinde, yine de tek mermi hakkımı kullanıp tek atışla işimi gerekli kareyi yakalamaya çalışıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cephaneyi akıllı kullanmak lazım biliyosun. Filmli makinalardan sonra bizlerin eli deklanşöre o kadar kolay gitmiyor. Kaldı ki ticari amaçlı kullanıyorum dış çekim işinde, yine de tek mermi hakkımı kullanıp tek atışla işimi gerekli kareyi yakalamaya çalışıyorum.

Abi bu perde fiyatları ne kadar ki? Yenileyince tamamen eski çekim kalitesine kavuşurmu alet?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Perde değişiminin modele göre farklı fiyatları var. Sanırım TR'de için 250 TL'den başlıyor.

Perdeyi bir otomobilin debriyaj baskı balatası gibi düşünebilirsiniz. Yenilendiğinde makinanın mekanik aksamı sıfırlanmış oluyor. Makina yenilenmiyor. Yani sensörün performansının düşmesi çok uzun vadeli bir iş olsa bile ben yine de makina yenileniyor tabirini kullanmaktan çekinirim. Kaldı ki sensör performanısını farkedecek kullanıcı bu işi profesyonel olarak yapıyordur ve işine uygun monitör ve kaliteli baskı alıyordur. Normal bir kullanıcı için bu çok da önemli bir nokta değil.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Merhaba. Hazır başlık varken yenisini açmayayım dedim :). Ben de bir tripod almak istiyorum. İnternette bunu buldum:

http://www.fotografium.com/Vanguard-Espod-Plus-233CB-SBH-20-Ball-Head-Profesyonel-Tripod-Kit_5152.html

aranızda kullanan, bilen var mı acaba ya da bu fiyatlarda tavsiyesi olabilecek.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.