İçeriğe git

Hayyam Pasajı yolları taştan...

Mert Kaya

Recommended Posts

Selamlar. Fotoğraf makinamı almak için bugün birde hayyam pasajına bakmak istedim nedeni ise çok merak ediyorum fiyatları nasıl bu kadar uygun olur tabi aklıma yatarsa almayı da düşünüyorum. Asıl konu bildiğiniz güvendiğiniz, selim abinin selamı var diyebileceğimiz :) bir dükkan var mı? Teşekkür ettim şimdiden :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Eve geldim sonunda. Bütün pasajı gezdim aldığım en düşük fiyat 1400'dü ama o adamın elinde yoktu stoklarında olan 1500'e veririz diyordu. Dükkanların isimlerini aldım eğer bildğiniz güvendiğiniz makinem bozulduğunda beni zor durumda bırakmayacaklarsa 1500 çok iyi fiyat. isimler Nova fotoğraf, reflex fotoğraf(en üstte), Odak fotoğraf. Birde cadde üzerinde bir yer var nikon temsilcisi orası da 1815 dedi adama hem güvenilir hemde nikon garantisi veriyor. Tavsiyelerinizi beklerim..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

Mert Bey;

Marka ve model belirtirseniz belki fiyat yönünden de bildiğimiz vardır. Hayyam pasajında 1996 yılından bu yana tanıdığım ve selamımı söylerseniz size her türlü yardımcı olacak BOZDAĞ FOTOĞRAFÇILIK var. Sahibi Resul BOZDAĞ arkadaşım ve hep oradan alış-veriş yaparım. Tüm dükkanları gezin dolaşın ve en son kendisine gidin; önce selamımı söyleyin, sonra da isteklerinizi. Size yardımcı olacaktır. Dükkan Telefonu:0212 528 81 09

Cep: 0535 732 31 20

Selamlar,

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mert Bey;

Marka ve model belirtirseniz belki fiyat yönÜnden de bildiğimiz vardır. Hayyam pasajında 1996 yılından bu yana tanıdığım ve selamımı söylerseniz size her tÜrlÜ yardımcı olacak BOZDAĞ FOTOĞRAFÇILIK var. Sahibi Resul BOZDAĞ arkadaşım ve hep oradan alış-veriş yaparım. TÜm dÜkkanları gezin dolaşın ve en son kendisine gidin; önce selamımı söyleyin, sonra da isteklerinizi. Size yardımcı olacaktır. DÜkkan Telefonu:0212 528 81 09

Selamlar,

Makina Model nedir Arkadaş de bi hele?

Nikon D5100 18-55VR. 1500 ile 1950 arası aldığım fiyatlar. Benim asıl sorunum aldıktan sonraki destek. Makine mesela kutudan Çıktığı haliyle arızalı Çıktı yardımcı olurlar umarım..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

Mert Bey, Merhaba;

Ben sanırım 20 Nisan civarıydı. Arkadaşımın dükkanından piyasada makina yok diye 100 TL farkla 1.600 TL' ye Nikon D5100 aldım eşime. Normal piyasası o zamanlar 1.500 TL idi kit lensle.

Gelelim, garanti konusuna; Bu tip cihazları düşürmeyip suya sokmadıktan sonra kolay kolay birşey olmaz, merak etmeyin. Aldığınız dükkanlar da size kendi garantilerini vereceklerdir. Sorun olacağını zannetmiyorum.

Selamlar

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Euro - Türk Lirası bugünkü kur: 2,275.

O halde 499 euro x 2,275 = 1135 TL.

Yazık ya, bu kadar da olmaz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

Mehmet Bey;

Yazık değil, bu KAZIK bize müstehak, biz bunu hak ediyoruz. Hepinizden çok özür dileyerek aşağıdaki yazıyı tepkisizliğimiz anısına paylaşıyorum.

Vezirler huzura çıkmışlar: - Padişahım, hazinede para kalmadı. Yeni vergilere ihtiyacımız var, diyerekten. Padişah, kavuğunun altından kafasını kaşımış;

- Eeee! Ne vergisi koyalım?, demiş.

- Köprülere adam koyalım, geçenden bir akçe alsınlar! Padişah, (BU KDV'NİN İLK çIKIŞI OLUYOR)

- Tamam, demiş.

Aradan bir süre geçtikten sonra sormuş vezirlerine:

- Tepki var mı?

- Hiç bir tepki yok!

- İyi o zaman köprünün diğer tarafına adam koyun, çıkandan da bir akçe alsın! (BU İSE öTV) Aradan bir süre geçmiş, Padişah

- Var mı şikayet?

- Yok!

Halkının tepkisizliğine kızan Padişah, gürlemiş:

- Köprülerin ortasına da iri yarı bir zenci koyun, gelip geçeni becersin! (BUNUN ADINI BİLEMİYORUM)

Aradan birkaç gün geçmiş, halktan bir tepkinin olmamasına içerleyen Padişah, çağırmış vezirlerini;

-Halkı dinleyelim hele bir, demiş. Gitmişler köye, Padişah sormuş:

- Var mı şikayet?

Ses yok.

Padişah tekrar :

-Var mı şikayet? Şikayeti olan söylesin! diye gürleyince arkalardan cılız bir ses duyulmuş:

-Padişahım, o köprünün ortasındaki adam var ya!..

- Eeee!, demiş Padişah bir umutla...

- Aksamları çok kalabalık oluyor, sıra uzuyor, eve geç kalıyoruz, bir adam daha koysanız...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kesinlikle.. Halkımız seviyor herhalde böyle yaşamayı ne çare... Herneyse şu soruyu sormak isterim D5100 ile D3100 arasında çözünürlük ve LCD ekran dışında belirgin farklar var mı? çünkü baya tartışmalı bizim evde Nikon yetkili servis garantisi mi yoksa Hayyam garantisi mi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hayyamda bildiğim kadarıyla 1 sene garanti veriyo sana adamlar..Nikon garantisi olsa extradan 400-500 TL fazla verceksin..Ben yurtdışından getirttim gayet de memnunum..Biraz cesur olmak lazım bu konularda..500 fazladan vereceğine extra lens ya da herhangi bi ekipman gereksinimini alırsın o extra vereceğin paraya..bu yönünü de düşünmelisin..tabi karar senin :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hayyamda bildiğim kadarıyla 1 sene garanti veriyo sana adamlar..Nikon garantisi olsa extradan 400-500 TL fazla verceksin..Ben yurtdışından getirttim gayet de memnunum..Biraz cesur olmak lazım bu konularda..500 fazladan vereceğine extra lens ya da herhangi bi ekipman gereksinimini alırsın o extra vereceğin paraya..bu yönünü de düşünmelisin..

Kesinlikle haklsın Cem abi, aynı zaman da model araçlarla uğraştığım için makro bir lens almayı düşünüyorum ilerde ama dediğim gibi ilerde... :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben de çok düşündüm ama neden boş yere fazladan o kadar para vereyimki dedim sonra kendi kendime..Kolay kolay sorun yaşamıyosun neticede Nikon'un malzemelerinin kalitesini göz önüne aldım..ümit abinin tavsiyesini de değerlendirmelisin bence ;)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kesinlikle.. Halkımız seviyor herhalde böyle yaşamayı ne çare... Herneyse şu soruyu sormak isterim D5100 ile D3100 arasında çözünürlük ve LCD ekran dışında belirgin farklar var mı? çünkü baya tartışmalı bizim evde Nikon yetkili servis garantisi mi yoksa Hayyam garantisi mi?

http://snapsort.com/compare/Nikon-D5100-vs-Nikon_D3100

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mert Bey;

Marka ve model belirtirseniz belki fiyat yönÜnden de bildiğimiz vardır. Hayyam pasajında 1996 yılından bu yana tanıdığım ve selamımı söylerseniz size her tÜrlÜ yardımcı olacak BOZDAĞ FOTOĞRAFÇILIK var. Sahibi Resul BOZDAĞ arkadaşım ve hep oradan alış-veriş yaparım. TÜm dÜkkanları gezin dolaşın ve en son kendisine gidin; önce selamımı söyleyin, sonra da isteklerinizi. Size yardımcı olacaktır. DÜkkan Telefonu:0212 528 81 09

Selamlar,

Bu iletiyi bende imzalamak istedim
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

D5100'ümü aldım bugün Resul abiden :) Aşırı güzel bir cihaz kutusuna koydurmadım boynumda gezdim Nikon'cu havası ile :D Yardımcı olan herkese teşekkür ederim..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

Mert Bey,

Hayırlı olsun. Güle güle kullanın. Çok güzel fotoğraflar Çekin. Selamımı söylediniz mi arkadaşım Resul'e...:)

Selamlar,

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mert Bey,

Hayırlı olsun. GÜle gÜle kullanın. Çok gÜzel fotoğraflar Çekin. Selamımı söylediniz mi arkadaşım Resul'e... :)

Selamlar,

Hayırlı olsun :) GerÇekten Çok gÜzel zevkle kullanıyorum makinayı..

Sağol Cem abi :) Ümit abi selam söyledim hatta ikinci el makineleri deve sÜtÜ ile temizliyorum diye kandırdı beni ve inandım bir an iÇin :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...
  • 2 hafta sonra...
  • 2 ay sonra...

Herkese tesekkur ederim :) Yeni lens almayi dusundugum bugunlerde 50mm ve 85mm f/1.4g veya f/1.8g lenslere cok ilgi duymaya basladim. Dusuk diyaframi konserde kullanmak istedigim icin ayrica cezbediyor :) Ancak Mehmet abi 50mm'nin porte icin yeterli olmadigini zaten 50mm'nin bir portre lensi de olmadigini soylemisti. 85mm 1.5crop ile 127mm yapiyor. Ancak 85mm af-s lenslerin fiyati biraz ucuk. Sormak istedigim konser ortaminda 85mm lens ile manuel odaklama yapabilir miyim rahatlikla? Veya nikon disinda baska bir ureticinin lensini onerir misiniz? Yarin hayyam'a ugramayi dusunuyorum bu konu hakkinda bir resul abiyede danisacagim :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.