İçeriğe git

Hayyam Pasajı yolları taştan...

Mert Kaya

Recommended Posts

• Forum Editörü

Herkese tesekkur ederim :) Yeni lens almayi dusundugum bugunlerde 50mm ve 85mm f/1.4g veya f/1.8g lenslere cok ilgi duymaya basladim. Dusuk diyaframi konserde kullanmak istedigim icin ayrica cezbediyor :) Ancak Mehmet abi 50mm'nin porte icin yeterli olmadigini zaten 50mm'nin bir portre lensi de olmadigini soylemisti. 85mm 1.5crop ile 127mm yapiyor. Ancak 85mm af-s lenslerin fiyati biraz ucuk. Sormak istedigim konser ortaminda 85mm lens ile manuel odaklama yapabilir miyim rahatlikla? Veya nikon disinda baska bir ureticinin lensini onerir misiniz? Yarin hayyam'a ugramayi dusunuyorum bu konu hakkinda bir resul abiyede danisacagim :)

Mert Bey, Merhaba;

Manuel netleme tamamen sizin becerinize kalmış bir durum. Daha önce hiç yapmadıysanız biraz zorlanabilirsiniz ama yaptıkça alışırsınız.

Selamlar,

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mert Bey, Merhaba;

Manuel netleme tamamen sizin becerinize kalmış bir durum. Daha önce hiç yapmadıysanız biraz zorlanabilirsiniz ama yaptıkça alışırsınız.

Selamlar,

Alper abi teşekkÜr ederim. Kit lensle biraz (değil aslında ama) uzun sÜrÜyor netlemem :) Sanırım karanlıkta ve bar ortamında iyice zorlanırım orada :( 85mm f1.4'de neredeyse 3d çekiyor fotoğrafları çok iyi :) Ben biraz daha lens araştırayım madem, yeniden teşekkÜrler Alper abi :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü
Yoldayım şuan fiyatını merak ettiğiniz bişey var mı acep?

Ne yaptığını ve ne almaya karar verdiğini merak ediyorum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

50mm 1.8D aldım. Hoşuma gitti şahsen. Biraz bunu kullanıp 50mm 1.8G almayı düşünüyorum veya yeni gövde alıp bunu kullanmaya devam ederim :)

Hayırlı olsun. Güle güle kullan.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.