İçeriğe git

Nikon D800 Camera GP2012 Yılın Fotoğraf Makinesi ve Okuyucu Ödüllerini Kazandı

Cem Uza

Recommended Posts

nikond800art58075kopya.jpg

Nikon'un amiral gemisi modellerine yakın performans ve fonksiyonları sunan Nikon D800, 20 Mart ve 10 Nisan 2012 tarihleri arasında kullanıcılar tarafından online oylama ile belirlenen Okuyucu Ödülleri'nde Camera GP2012 Yılın Fotoğraf Makinesi seçildi.

En son 2008 yılında D3 modeliyle Ödül alan Nikon,bu yıl da Ödüle layık gÖrülerek son beş yıl içinde dÖrdüncü, toplamda ise yedinci kez Camera Grand Prix ''Yılın Fotoğraf Makinesi'' Ödülünü kazandı.

Ayrıca Nikon D800, TIPA Ödülleri 2012 En iyi D-SLR Uzmanı Ödülüne de layık gÖrüldü.

cameragp201202.gif

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

Arkadaşlar, Merhaba;

Hayyam pasajına düştü mü? Gören, bilen, duyan Allah rızası için fiyatını dolar olarak yazsın...:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar, Merhaba;

Hayyam pasajına dÜştÜ mÜ? Gören, bilen, duyan Allah rızası için fiyatını dolar olarak yazsın... :)

Amazon.com fiyatı 2.999.00 $ olarak belirtilmiş :) Tanıdığım yok hayyamda abi..olsa arar öğrenirdik.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Amazon'da bile kısıtlı sayıda hala. NL piyasasında fiyat var mal yok, tabii karaborsa her zaman olduğu gibi var! Bence müşteri tavrını koyup beklemeli, piyasada arz arttıkça fiyatı da bir stabilite kazanacaktır. Bence bu makina Ekim ayından önce satın alınmaz, çünkü anca o tarihlerde fiyatı sabitlenir.

Dolar fiyatım yok usta, bunlarla idare et artık :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

Vallahi dün 2.500 dolar dedi satıcının biri ama dükkan sahibinin kardeşiydi. Sizce yanlış olabilir mi almak mı lazım 2.500 dolara bu gövdeyi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Vallahi dÜn 2.500 dolar dedi satıcının biri ama dÜkkan sahibinin kardeşiydi. Sizce yanlış olabilir mi almak mı lazım 2.500 dolara bu gövdeyi?

Gayet uygun gözÜkÜyo bence..Daha altına dÜşmez sanırım..
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ümit hoca,

Eğer makina yeni ise o fiyata kesinlikle alınır. Burda millet bir ay kullandığı makinaya bile 1750 Euro istiyor, kaldı ki sendeki fiyat dolar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ümit hoca,

Eğer makina yeni ise o fiyata kesinlikle alınır. Burda millet bir ay kullandığı makinaya bile 1750 Euro istiyor, kaldı ki sendeki fiyat dolar.

Katılıyorum..
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

Mehmet Bey;

Kamera yeni yeni olmasına ama kardeşi fiyat verdi ve daha öncede başka bir modele 500 dolara yakın eksik fiyat verdiği için kafama takıldı.

Selamlar,

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şu anda bulunduğun yerdeyse ve kendin görüp alabiliyorsan hiç düşünme hocam. Unutma ki piyasada ön siparişle gelen birkaç modelde (aceleye mi geldi nedir böylesine basit kalite kontrol hatası) LCD ekran renginde yeşile çalma gibi küçük sıkıntılar var.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

Mehmet Bey,

Dün bir arkadaşıma Nikon Coolpix P510 almaya gittiğimiz bir dükkanda; Vitrinde P810'u ararken, tüm asaletiyle karşımda D800'ü görünce çok şaşırdım. P510' u ve arkadaşımı unutarak kamerayı vitrinde biraz inceledim ve satıcıya gittim ve baktım her zamanki adamın kardeşi orada. Hani o bir seferinde başka bir kamera için 500 dolar fiyatı eksik söylen kişi. Fiyat listesini aldı eline ve uzun uzun bakarak 2.500 dolar dedi. Şöyle bir durdum Türkiyede fotografiumda 9.300 TL (yaklaşık 1,80 TL'den= 5.150 $) hal böyle olunca da şaşırıp kaldım. Cepte para olsaydı hemen alınmalıydı ama para ayarlasam bile elimde o kameranın sensörünü doyuracak lens yok ki.

Selamlar,

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mehmet Bey,

DÜn bir arkadaşıma Nikon Coolpix P510 almaya gittiğimiz bir dÜkkanda; Vitrinde P810'u ararken, tÜm asaletiyle karşımda D800'Ü görÜnce çok şaşırdım. P510' u ve arkadaşımı unutarak kamerayı vitrinde biraz inceledim ve satıcıya gittim ve baktım her zamanki adamın kardeşi orada. Hani o bir seferinde başka bir kamera için 500 dolar fiyatı eksik söylen kişi. Fiyat listesini aldı eline ve uzun uzun bakarak 2.500 dolar dedi. Şöyle bir durdum TÜrkiyede fotografiumda 9.300 TL (yaklaşık 1,80 TL'den= 5.150 $) hal böyle olunca da şaşırıp kaldım. Cepte para olsaydı hemen alınmalıydı ama para ayarlasam bile elimde o kameranın sensörÜnÜ doyuracak lens yok ki.

Selamlar,

Fakirliğin gözÜ kör olsun abi :)
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

Cem Kardeşim,

Bu hayatta eğer her istediğimizi anında alacak gücümüz olsaydı. İnan bana çok azımız; Aldığımız o herneyse ile mutlu olabilirdik. Etrafındaki durumu çok iyi olan insanlara bir bak. Kendilerini hep alacakları yeni bir araba, yeni bir ev, yazlık veya yeni çıkan son model bir telefonun mutlu edeceğine inanıyorlar ama aldıklarında, büyü bozuluyor ve maalesef mutlu olamıyorlar. Sonra başka şeylerin peşine düşüyorlar. Senin benim gibi insanlar da en iyi ihtimalle 2-3 sene para biriktirip ondan sonra bu kameraya veya ulaşılması zor olan istediğimizi gerçekleştirip ona sahip olunca ne kadar mutlu oluyoruz. Onun değerini nasıl biliyoruz.

Demem o ki; çok şükür, buna da çok şükür, belki deklanşöre basacak parmağı olmayan insanlardan veya dünyadaki hiçbir güzelliği göremeyen kör bir insanlardan olabilirdik.

Selamlar,

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cem Kardeşim,

Bu hayatta eğer her istediğimizi anında alacak gÜcÜmÜz olsaydı. İnan bana çok azımız, aldığımız; Aldığımız o herneyse ile mutlu olabilirdik. Etrafındaki durumu çok iyi olan insanlara bir bak. Kendilerini hep alacakları yeni bir araba, yeni bir ev, yazlık veya yeni çıkan son model bir telefonun mutlu edeceğine inanıyorlar ama aldıklarında, bÜyÜ bozuluyor ve maalesef mutlu olamıyorlar. Sonra başka şeylerin peşine dÜşÜyorlar. Senin benim gibi insanlar da en iyi ihtimalle 2-3 sene para biriktirip ondan sonra bu kameraya veya ulaşılması zor olan istediğimizi gerçekleştirip ona sahip olunca ne kadar mutlu oluyoruz. Onun değerini nasıl biliyoruz.

Demem o ki; çok şÜkÜr, buna da çok şÜkÜr, belki deklanşöre basacak parmağı olmayan insanlardan veya dÜnyadaki hiçbir gÜzelliği göremeyen kör bir insan olabilirdik.

Selamlar,

Ağzına sağlık abicim..Ciddi ciddi söylemiyorum tabiki bazı şeyleri..Latife olsun diye..çok şÜkÜr halimize hep daha kötÜsÜnÜ dÜşÜnerek yaşamak gerek..O zaman bize verilen hayatın kıymetini anlıyoruz..Herşeyin başı sağlık,huzur,mutluluk..
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İşte bütün mesele bu. "Almak yada almamak."

Denklem nedir?

Pahalı Makina=Güzel Fotoğraf,

Uzmanlık=iyi fotoğraf,

Şans=İyi fotoğraf,

PS=İyi Fotoğraf

yada...!

hepsi=iyi Fotoğraf

Eğer durum böyle ise Zenit ile çekip Sirkeci'de Tab ettirdiklerimiz nedir?

Yoksa ?... Yoksa ?.... Hepsi Kapitalizmin Tüketim toplumu yaratmakta kullandığı Argümanlarmı?

Belkide sadece Eğleniyoruz?

Saygılar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

Biliyorum, şaka yaptığını ama Levent Kırcanın olacak o kadar programının başlama şarkısında söylediği gibi " TAM YERİNE RAST GELDİ MAZARA KOYDUK " gibi tam yerine rast geldi düşüncemi yazdım...:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Lanet olsun! bütün bir nesil benzin pompalıyor, garsonluk yapıyor, ya da beyaz yakalı köle olmuş..Reklamlar yüzünden araba ve kıyafet peşinde.. Nefret ettiğimiz işlerde çalışıp, gereksiz şeyler alıyoruz..Bizler tarihin ortanca çocuklarıyız..Bir acımız ya da yerimiz yok..ne büyük savaşı yaşadık ne de büyük buhranı.. Bizim savaşımız ruhani bir savaş..En büyük düşmanımız kendi hayatlarmız...

Tyler Durden - Fight Club(1999)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

Tamer Bey, Merhaba;

Çok güzel bir konuya değindiniz, ağzınıza sağlık. üretmeden tüketmek alışkanlığına veya insanların alıştırılmaya Çalışmasına inanılmaz tepkiliyim. Şu anda vahşi kapitalizm'in İBADET HANELERİ olan devasa boyutlardaki alış-veriş merkezlerinin sayısı özellikle İstanbulda inanılmaz sayıya ulaşmıştır. üretmeden tüketen bir toplum yaratmak iÇin insanları kredi kartlarıyla GELECEĞE BORÇLANDIRIYORLAR. Sonra ödenemeyen kredi kartları ve sonrasında faizler ve evlere gelen hacizler vs. vs. Allah sonumuzu hayır etsin.

Fotoğraftan uzaklaştık, kusura bakmayın. Son sözüm; İyi fotoğrafÇı her kamerada farkını gösterebilen kişidir. Yoklukta da varlıkta da iyi işler Çıkarır ve ekipmanını Çok iyi tanır.

Saygılar,

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kominizim gelir Malınızı alır, Faşizim gelir İnsanlığınızı alır, Ateizim gelir İnancınızı alır, emperyalizim gelir Özgürlüğünüzü alır. Velhasılkelam Her "İZM" Bir şeyinzi alır Ama geriye bir şeyler kalır. Fakat Kapitalizim Herşeyinizi alır Geriye posanız kalır. (Akalteke)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yazdıklarınıza katılıyorum.

Bu tuzağa düşmemek için de satın alma fiilinden önce doğru sırayla birkaç soruyu kendimize yöneltmeyi akıllıca buluyorum:

- Bir üst modele ihtiyacım var mı? Elimdeki makinayla çekemediğim hangi fotoğraf var ki bir üst modele geçeyim?

- Bunun için yeterli bütçem var mı?

- Alacağım yeni makina için bütçem yok, ama bu işin ticaretini yaptığım için daha iyi iş kapma şansım var mı? Böylece makinanın parasını çıkarabilir miyim?

- Yeni makina almakla iş bitiyor mu, bundan başka da satın almam gereken ekipmanlar var mı? Bunun altından kalkabilecek miyim?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.