İçeriğe git

Yurtdışı Alışveriş ( Güncel )

Cem Uza

Recommended Posts

• Forum Editörü

Merhaba

Benim de bir sorum var. Türkiye'de spot modeler ABD deki perakende fiyatından nasıl daha uygun olabiliyor?

Alet sıfır el değmemiş tamır değil, acaba toplu alıp perakende nın altında mı alıyorlar ?

Birde Cin siteleri çok iyi mesela su terazisi 2 $ hata toplu aldım 1.2 $ arkadaslara dağıtım. Sd kart aldım memnunum. Aynalı lens var 500 mm merak eden alır 100$ merakını giderir. Ucuz şeyler için çok iyi. Bide adamlar uyanık 50 $ mal alıyorsun gümrüğe takılmasın diye 15 filan yazıyorlar.

Batuhan Bey, Merhaba;

Amerikadan bir kamera aldığınızda kameraya ödediğiniz paranın % 9'unu havaalanında size (taxfree kapsamında) geri ödüyorlar. Şimdi Amerikadan D7100 alan bir kişi 1.500 dolar ödüyor. Havaalanına gelince 1500 doların % 9' u olan 135 doları geri alıyor. Bazıları Türkiyeye getirip bunu 1.500 dolardan satıp 135 doları ceplerine atıyor. Yalnız bu uygulama D7100'ler piyasada çoğalınca yapılıyor. çünkü şu anda İstanbulda D7100 piyasada az olduğu için 1.650-1.700 dolar arasında satılıyor. 3-5 aya kalmaz 1.500 dolara iner sanıyorum.

Selamlar,

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

X bir ürün ABD müşteri portföyünü düşününce 100 birime satılırken, Çin müşteri portföyü düşünüldüğünde 80 birime satılabiliyor.

Bu üreticinin satış stretejisi ile alakalı bir durum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...

Arkadaşlar merhaba, Yurt dışından almak istediğiniz ürünler konusunda yardımcı olabilirim. Merak ettiğiniz konular için özel mesajlarda yardımcı olabilirim. Amerikadan, Hong Kong dan ve Güney Kore(Seoul)den ürünler getirtiyorum. Bilgilerinize.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bununla ilgli ayrı bir konu açabilirsin eski konuları hortlatma :) birde Özel mesaj ile degilde burdan konu üzerinden istek ve soruları alabilirsin..

saygılar..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ümit Alper bey merhaba,

Bildiğim kadarıyla Amerika da KDV iadesi yok , ama Avrupa Birliği Ülkelerinde var. KDV %15 olsa yaklaşık %11 ini geri ödÜyorlar, çıkışta gÜmrÜğe aldığınız ÜrÜnÜ göstermek kaydı ile.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

Bildiğim aldığınız ürünü, havaalanında göstermek şartıyla %9 indirim verdikleri yönünde. Çünkü Hayyam pasajına gelen kameraların Çoğu ABD' den geliyor ve dolar olarak ABD ile aynı fiyata satılıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.