İçeriğe git

Benden Söylemesi !...

Recommended Posts

Gövde motorlu makinaya geçmeye karar verdiğimden beri, Fena bir şekilde D300 veya D7000 avındayım. Digital mevzuda cahil ve aynı zamanda cühala olmamdan müteveli Sağlam bir kazık yeme ihtimalim oldukça yüksek. Kazığı kabullendik peşinen. Nede olsa tecrübe yenilen kazıkların toplamı. E bende Tecrübeli bir fotoğraf meraklısı olduğumdan başıma ne gelirse inşallah meraktan olacak.

Fakaat ben bu ayvayı yedikten sonra, Burda paylaşınca , bu ayvayı bu fiyata,. bu perde sayısında , bu kişiden, bu durumda aldım diye. Yok efendim pahalı, yok efendim bu gövde şöyle şu satını böyle diyen olursa. Şu mübarek günlerin yüzü suyu hürmetine Ağzımı açmasamda fena kinlenirim bilesiniz.

Onun içindirki benim AF motorlu gövde almamda yardımlarınızı Hasseten rica ediyorum.

Takasta kullanabileceğim ekipman.

.D3100 gövde

.18-55 AFS WR Nikkor

.50mm 1.8 AF

.180mm AIS 2.8

.60mm 2.8 AF Nikkor Micro

.28-80 tokina ATX PRO SV 2.8 AF

.Batery Pack (D3100)

.EN-EL 14 Batarya (yedek) (100 tl)

.Makro Tüpü

.Soligor 35mm F2.8 Manuel

.Soligor 2X convertör

.YN 462 Flaş

.2 Adet Biri digiport biri Manfrotto üçayak

.Lovepro fastpack 350 çanta

.filtreler, temizlik malzemeleri 5 adet hafıza kartı vs vs

Hadi bakalım. BİSMİLLAH

He bide Unutmadan Garantisi devam etmekte olan en fazla 500 perde sayısında OLYPUS E450 + 14-40 + 40-150 Yan ürünleri

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tamer bey d7000 avında olan bırısıde benım :)

Geldıde gelıcektıde kargodadıda,PTT'dıde Almanyadan 2 adet alıcam.Suan elımde d90 var ve yakında d7000 gelıyor.Bır tanede kardesıme alınıcak :).İstersenız aldıgım kısıye bıraz yalvarabılırım.D300 soyleyemem fakat d300s ıstersenız teklıf ederım tanıdıgıma ?

D7000 +18-105=Benım satıcagım dusuk kar marjınlı en dusuk fiyat 2,800

D300s+18-105=Benım satıcagım dusuk kar marjınlı en dusuk fiyat=3.00

Dediğim gibi kesin degıl sadece danısıcam.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

Gövde motorlu makinaya geçmeye karar verdiğimden beri, Fena bir şekilde D300 veya D7000 avındayım. Digital mevzuda cahil ve aynı zamanda cühala olmamdan müteveli Sağlam bir kazık yeme ihtimalim oldukça yüksek. Kazığı kabullendik peşinen. Nede olsa tecrübe yenilen kazıkların toplamı. E bende Tecrübeli bir fotoğraf meraklısı olduğumdan başıma ne gelirse inşallah meraktan olacak.

Fakaat ben bu ayvayı yedikten sonra, Burda paylaşınca , bu ayvayı bu fiyata,. bu perde sayısında , bu kişiden, bu durumda aldım diye. Yok efendim pahalı, yok efendim bu gövde şöyle şu satını böyle diyen olursa. Şu mübarek günlerin yüzü suyu hürmetine Ağzımı açmasamda fena kinlenirim bilesiniz.

Onun içindirki benim AF motorlu gövde almamda yardımlarınızı Hasseten rica ediyorum.

Takasta kullanabileceğim ekipman.

.D3100 gövde

.18-55 AFS WR Nikkor

.50mm 1.8 AF

.180mm AIS 2.8

.60mm 2.8 AF Nikkor Micro

.28-80 tokina ATX PRO SV 2.8 AF

.Batery Pack (D3100)

.EN-EL 14 Batarya (yedek) (100 tl)

.Makro Tüpü

.Soligor 35mm F2.8 Manuel

.Soligor 2X convertör

.YN 462 Flaş

.2 Adet Biri digiport biri Manfrotto üçayak

.Lovepro fastpack 350 çanta

.filtreler, temizlik malzemeleri 5 adet hafıza kartı vs vs

Hadi bakalım. BİSMİLLAH

He bide Unutmadan Garantisi devam etmekte olan en fazla 500 perde sayısında OLYPUS E450 + 14-40 + 40-150 Yan ürünleri

Tamer Bey, Merhaba;

Tercihiniz D7000 olsun. Malum D300 veya D300s 4-5 sene önceye ait teknolojiler. Gerçi onlarda kötü mü hayır kesinlikle ama en güncel ve mantıklı yatırım D7000 olacaktır. D300 Toyota Avensis 2008, D7000 ise 2010 model Toyota Corolla. Farklı segmentler ama D7000, D300 grubuna en yakın kamera. Siz bilirsiniz, benden söylemesi.

Hepinizin kandili kutlu olsun.

Selamlar, saygılar

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

Tamer bey, Merhaba;

Size sadece kamera model tavsiyesi yazmışım gece gece. Nereden temin edeceğinizle ilgili tavsiyeye gelince ben bildiğim tek adres olan HAYYAM PASAJINI ve Sirkeci civarını tavsiye edeceğim. Hayyam Pasajında hem yeni hemde 2. el kameralar alınıp satılıyor. Sizdeki ekipmanları size çok zarar vermeden elinizden çıkarmanın yolu; Ya buradan ya da başka sitelerden takas yada satış yaparak son kullanıcıya ulaştırmanızdır. Hayyam pasajında satıcılar sizin ekipmanlara; Kendi kar paylarını da koyacakları için ucuz fiyata almaya çalışacaklardır ama bu tip yerlerde belki kelepir denk gelebilir (bana pek denk gelmez ama). Kelepir bir kamera denk gelir ve sizin ekipmanlara da fena fiyat vermezlerse oradan tedarik edebilirsiniz. Bilginize,

Selamlar

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Teşekkürler. Bende 7000 peşindeyim fakat bakallım ne olacak. Şu an 3100 e 7000 veya 300 ü istememin sebebi tamamen Gövde motoru kaynaklı. En azından ben başka sebep bulamadım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

Teşekkürler. Bende 7000 peşindeyim fakat bakallım ne olacak. Şu an 3100 e 7000 veya 300 ü istememin sebebi tamamen Gövde motoru kaynaklı. En azından ben başka sebep bulamadım.

Tamer Bey, Merhaba;

Ben size ilk aklıma gelen başka sebepler yazayım ama elbette bunların bazılarının çektiğiniz fotoğrafa bir etkisi yok. Sadece kullanım konforu ve kameraya güvenmemizi sağlıyor.

1-) Neme ve toza karşı yalıtım

2-) Magnezyum alaşımlı sağlam gövde

3-) Daha hızlı ve kararlı netlik

4-) 39 veya 51 netlik noktasıyla daha detaylı netlik yapabilme

5-) Sanal ufuk hattı ile ufuk hattı eğriliğine son! (Bazı durumlarda yanıltıcı olabiliyor ama çok iyi düşünülmüş)

6-) Pozometrik sistemde kullandıkları 1.005 (D300) ve 2.016 (D7000) pixel RGB sensörleri ile daha hassas pozometrik ölçüm

7-) 1/8000 Perde hızı

8-) Sessizlik gerektiren durumlarda Q (Quiet=sessiz) deklanşör modu büyük avantaj

9-) Kameranın üst kısmındaki LCD ile kullanım kolaylığı

10-) AF hariç elle netliği yapmak kaydıyla manuel lensleri bile EXIF bilgilerini fotoğrafa kaydedek şekilde kullanabilme

Selamlar,

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

d7000 satabilirim ilgilenenlere gayet temiz elimde bulunmakta, body+sigma 17-55 2.8-4,5+nikon 35mm 1.8g+kendi bataryası haricinde yedek pil 3700tl ama sadece body yedek pil ile beraber 2500 tl sıfıra yakındır bir tek toz dahi yoktur makinemde...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.