İçeriğe git

Tamron 17-50 f2.8 vs Sigma 18-50 f2.8

Misafir

Recommended Posts

Merhaba,yeni lens alacağım.Düşündüğüm aslında Tamron 17-50.Ama bazı forum sitelerinde Sigma daha üstün gösterilmiş.Sizlere danışmak istedim.Lütfen bu lensleri kullananlar yada bilgi sahibi olanlar yorumlarını yapabilir mi,şimdiden herkese teşekkürler :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

Uğur Bey, Merhaba;

Kameranıza ekipman alırken önceliği gövde markasında lenslere verin. Elbette pahalı diyeceksiniz. O zaman 3. parti denilen diğer üreticilerin markalarına bakacaksınız. Tamron kullanmadım ama hakkında iyi şeyler duydum. Sigma marka olarak genelde iyidir.

Selamlar,

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 ay sonra...
  • 4 ay sonra...

Merhaba,

Eski bir konuyu hortlatacağım fakat bende bu ikilemde kaldım.

Tamron'un keskinliğinin düşük olduğunu söylüyorlar.

Nikon d5100 üm var. Bu iki lensten birini almak istiyorum.

Ayrım yaparken yardımcı olabilir misiniz ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu iki lensin fiyatları ne kadar? Piyasa da bulunuyorlar mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tamron ikinci el olarak VC siz (yani titreşim engelleme özelliği olmayan modeli) 500-600TL arası satılır.

VC lisi 650-750TL civarı.

VC siz olanı daha keskin bir lensdir ancak VC de kimi insanın ihtiyacıdır. Ben hiç aramadım ama bu özelliği. Hatta hiç VR lens kullanmadım :blink: Hatta kafamda planladığım lenslerde de yok :blink:

Sigma 17-50 pek piyasada bulunan, görülen bir lens değil. öyle sanıyorum ki 750TL+ fiyatlara piyasada olabiliyor.

Nikon 17-55 buda pahalı olduğundan pek piyasada görülmez. Tam fiyatını bilmiyorum ancak 4 haneli rakamlardan başlayacağına eminim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.