İçeriğe git

Recommended Posts

Vay arkadaş nedir bu resim problemleri bendeki :) Denk geldi sanırım.

Saat 00:00 dan önce ilk iki fotoğrafımı eklemişim sayfada görünsün diye Tekrar fotoğraf yüklemek için bekliyorum anasayfada yazıyor fotoğraf yükleme izninizin açılmasına:11 dakika ... saniye var diye.

İyi dedik bekleyelim 10 dk daha yeni resim eklemek için öyle yatarız diye. Biryandan resim seçiyorum bir yandan sayaça bakıyorum.

Saat 00:00 geçti fotoğraf yükle linkini tıkladım tak karşıma bu yazı çıktı Fotoğraf Yükleme İzninizin Açılmasına : 23 saat 35 dakika 42 saniye Kalmıştır.

Bu sayaçın kendini gece 00:00 itibariyle sıfırlaması gerekmiyormu ???

Saygılarımla

İsmail İLERİ

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Konu ile ilgili incelemeleri yapıp tekrar'dan yazıcam..

Bildirim İçin Teşekkürler ismail bey...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Konu ile ilgili çalışmalarımız bitmiştir belirtilen zaman hatası sistemi ve fotoğraf yükleme sistem tamamen değiştirilmiştir..

Zaman engeli gün bazlı 24 saatlik dilim ile çalışmaktaydı yüklenilen zamana göre degilde günün 24saatlik diliminin dönüşümünü takip ediyordu..

Yüklenen son fotoğrafınızın üzerine 24 geçmeden fotoğraf yüklemeniz engel olacaktır..

Teşekkürler Saygılar..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hoşgeldiniz öncelikle..

Hatayı aldıgınız bölüm ve hata'yı yazarsanız mümkünse bir ekran görüntüsü alırsanız sevinirim..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fatal error: Uncaught exception 'Exception' with message 'DateTime::__construct() [<a href='datetime.--construct'>datetime.--construct</a>]: Failed to parse time string (@) at position 0 (@): Unexpected character' in /home/nikonturk/domains/nikonturk.com/public_html/!yonetims/sources/classes/output/publicOutput.php(1739) : eval()'d code:353 Stack trace: #0 /home/nikonturk/domains/nikonturk.com/public_html/!yonetims/sources/classes/output/publicOutput.php(1739) : eval()'d code(353): DateTime->__construct('@') #1 /home/nikonturk/domains/nikonturk.com/public_html/!yonetims/applications_addon/ips/gallery/modules_public/post/image.php(290): skin_gallery_post_12->uploadForm('5324e7e326aae4b...', Array, Array, 'gif, png, jpg, ...') #2 /home/nikonturk/domains/nikonturk.com/public_html/!yonetims/applications_addon/ips/gallery/modules_public/post/image.php(86): public_gallery_post_image->_addForm(Array) #3 /home/nikonturk/domains/nikonturk.com/public_html/!yonetims/sources/base/ipsController.php(302): public_gallery_post_image->doE in /home/nikonturk/domains/nikonturk.com/public_html/!yonetims/sources/classes/output/publicOutput.php(1739) : eval()'d code on line 353

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şuan için testler'de bir problem çıkmadı..

Bu hatayı aldıgınız sayfayı söylermısınız hangi aşamada aldıgınız bu hatayı ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şuan için testler'de bir problem çıkmadı..

Bu hatayı aldıgınız sayfayı sÖylermısınız hangi aşamada aldıgınız bu hatayı ?

İlk fotoğrafımı yüklemek için yukarıdaki (bu sayfanın da yukarısında var o ikondan) "fotoğraf yükle" butonuna basınca hemen o mesaj çıkıyor yeni bir sayfada.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Evet, fotoğraf yükleme sayfası açıldı.

Ancak; adım bir ve adım 2 diye bir şey çıkıyor.Altta da 2 adet gözat butonu var.Butonlardan birini tıklayıp, pc den bir foto seçtim.Ancak ortada yükle veya buna benzer tıklayabileceğim hiçbir buton yok..Yine tıkandım açıkçası..Şimdiden teşekkürler..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hataları gidereceğinizi varsayarak sormak istiyorum, fotoğrafların yüklenebilmesi için siteye, maximum kaç piksele izin veriliyor?? ya da izin verilen maximum ölçü nedir?? site üzerinden bu işlemi yapabiliyormuyuz??

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 Adet gözat butonunun cıkmasının sebebi flash playar olmamasıdır..

Kullandıgınız browser'ın flash kontrolunu saglayabılırsenız sevırım...

Yukleme Sisteminde pixel sınırı yoktur ancak 750 KB boyut sınırım vardır..

Anlayışınız için teşekkürler..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 5 ay sonra...

Sayın Yöneticiler,

Ben yine tıkandım foto. yükleme konusunda, yardımcı olabilirmisiniz??

Sorun şu ki; 2 adet uygun büyüklükte fotoyu yüklüyorum ancak düzenle ve bitir aşamasına geçemiyorum.çünkü o sekme aktif olmuyor..Ne yapmam gerekir??

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...
  • Forum Editörü

Sayın ilgili,

Çekmiş olduğum RAW fotoğrafları siteye yüklemek iÇin 750kb sınırlandırılmış şekilde Photoshop'ta "Save for web" ile JPEG olarak oluşturduğumda herhangi bir sorun olmadan yükleyebiliyorum. Ancak exif bilgilerini de kapsayacak şekilde "Save as" ile JPEG olarak oluşturduğumda ve siteye yüklemeye Çalıştığımda; dosya yükleme işi bitiyor (bar %100 oluyor) ama hala sol tarafında dönen obje dönmeye devam ediyor, "Yüklendi" ibaresi görünmüyor, bir sonraki aşamaya geÇemiyor, orada takılı kalıyor.

Ben nerede hata yapmış olabilirim?

Yardımlarınızı rica edebilir miyim?

Saygılar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

750 kb dosyanın limitidir. Siz 7000x4500 boyutlarında bir dosyayı düşük kalitede kaydedip 750 kb ile sınırlandırırsanız sistem bu büyüklükteki-genişlikteki fotoğrafı görüntüleyemez, hata mesajı vermeyip böyle saçma şeyler yapabilir.

Siteye Raw fotoğraf yüklenmez, sistemler bunu tanımaz. Rawı yükleseniz ne olacak?

Yapmanız gereken raw dosyayı uygun yazılımla önce jpg dönüşümünü yapmak, ardından geniş kenarda 1000 pixeli geçmeyecek bir küçültmeye gitmek, PS üzerinde save voor web seçeneği yerine kendiniz kaliteye karar vermek için save as seçeneğiyle girip kalite/boyut seçimini yapmak ve o şekilde kaydetmektir.

Burda yine hata verdiğini yazmışsınız, fotoğrafı tam 750 kb değil de 725 kb yapın bakalım ne oluyor?

Ayrıca bunu forum sayfasına yüklüyorsanız toplamı 750 kb yi geçmemesi gerekiyor, ister 1, ister 5 kare yükleyin, toplamı 750 kb ile sınırlı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

Mehmet bey,

NEF uzantılı fotoğrafı Photoshop ile açtım,

Fotoğrafın uzun boyutunu "Image size" ile 1000 pix ile sınırladım,

Photoshop'ta "Save as" ile 750kb altı kaydettim,

Denedim, problem çıkmadı. Exif bilgilerini başarıyla okudu.

1000 pix üzerinde 1024 denedim, yine okuyamadı. 1000 ve altı sorun yaratmıyor, üzeri problemli.

Bilgi ve yardımlarınız için teşekkürler.

Saygılar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sanırım admin 1000 pixel üzerine sınırlama getirmiş olmalı. Ben zaten şahsen 1000 pixel üzeri hiç yüklemiyorum, buna hiç de gerek yok, baskı alacak olanlar gelsin benden satın alsın; hem fotoğraflarınız çalınıyor/kullanılıyor diye yakınıyor, ama yine de büyük boyutlarda webe yüklüyoruz, bu ne tezattır?

Boyutu yüksek olacağına kalitesi yüksek olsun; gürültü giderici ile keskinlik azalacağına varsın gürültülü ama keskin bir kare olsun. Bizim tercihimiz bu yöndedir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Gerekli problem çözülmüş gibi gözüküyor evet sitemizde hem güvenlim hem düzen açısından büyüklük kucukluk farkları açısından bir sınırları var bu 750 KB boyutu gibi mehmet beyinde dedigi gibi 1000 ve üstü zaten satmak basmak gibi şeyleri karşılar boyut degilde onemli olan JPEG kalitesidir sitelerde yüklemede buna özen gösteriniz

saygılar teşekkürler..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 ay sonra...

Fotoğraf yükleme sayısının biraz artırılmasını istiyorum, 4 olsa daha iyi olur. Bilgilerinize...

- Orçun Edipoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

FOTOGRAF YÜKLEME SAYISNIN BİRAZ ARTTIRILMASINI İSTİYORUM 4 OLSA DAHA İİ OLUR. BİLGİLERİNİZE

Fotoğraf yÜkleme sayısı artırılabilir, hatta sınırsız bile yapılabilir. Ama bir de şu açıdan dÜşÜnÜn, çektiğiniz 200 fotoğrafın 20 tanesi iyiyse başarılı bir iş çıkarırsınız. ama bu yırmi fotoğrafı mı paylaşmak istersiniz yoksa 20 fotoğraf içerisinden 2 veya 3 tane insanı sarsan fotoğraf mı? Fotoğraf yÜkleme sayısının az olması bence bu çarpıcı fotoğrafların sayısal olarak çoğalmasına sebep olabilir.

Bu arada mesajınıza mÜdahale ediyorum, bildiğiniz gibi internet ortamında sÜrekli bÜyÜk harfler ile yazmak yanlış anlamlar/anlamalar doğurabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.