İçeriğe git

D7000 almak istiyorum ama...

Orçun Edipoğlu

Recommended Posts

merhaba,

yıllardır kullandığım D40'ınla artık vedalaşmanın zamanı geldi. Kendime D7000 body almak istiyorum, Malum kendileri D90'ın halefi olarak lanse ediliyor.

Fakat sormak istediğim şudur, D7000 body aldığım taktirde, D40 için aldığım lensleri kullanabilir miyim?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

merhaba,

yıllardır kullandığım D40'ınla artık vedalaşmanın zamanı geldi. Kendime D7000 body almak istiyorum, Malum kendileri D90'ın halefi olarak lanse ediliyor.

Fakat sormak istediğim şudur, D7000 body aldığım taktirde, D40 için aldığım lensleri kullanabilir miyim?

Orçun Bey, Günaydın;

Nikon D7000 aldığınız taktirde 1977 yılında üretilmiş lensleri bile kullanabilirsiniz. Ancak otomatik netliği olmadan yani netliği elinizle yapacaksınız. Nikon 1986 yılında AF lens üretmeye başladı. Bu tarihten sonraki bazı istisna lensler dışında tüm AF lensleri gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Selamlar,

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Nikon D7000 aldığınız taktirde 1977 yılında Üretilmiş lensleri bile kullanabilirsiniz. Ancak otomatik netliği olmadan yani netliği elinizle yapacaksınız. Nikon 1986 yılında AF lens Üretmeye başladı. Bu tarihten sonraki bazı istisna lensler dışında tÜm AF lensleri gönÜl rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Selamlar,

TeşekkÜr ederim içim rahatladı gerçekten. Yoksa, D7000 alıp sarılıp uyuyacak mıyım diye bir his vardı içimde...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

Orçun Bey,

Ben yeni kamera alınca ona sımsıkı sarılırım. Eşim kıskanmasın ama kameralarım benim hep sevgilim olmuşlardır. Kısaca sarılmanızda bence bir sıkıntı yok. Sadece elinizden düşürmeyin...:)

Selamlar,

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Alper Bey

Fotoğraf makineleri, bilgisayarlar bazen insanlardan daha iyidir. Çünkü hatanızı yüzünüze vururlar, asla yalan söylemezler, sizi kandırmaya Çalışmazlar, durumu idare etmezler. Ondan severim bu aletleri. Neyse onu gösterir, neyse onu söylerler. Dün amazon.com'dan aldığım lens geldi mesela, yaş neredeyse 40 oldu olacak, elma şekeri buluş Çocuklar gibi mutlu oldum. Sizce bu aşk değilde nedir... :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

Orçun Bey, Merhaba;

Evet bu kesinlikle aşk. Kaç mm lens aldınız merak ettim. Vergi ödediniz mi?

Selamlar,

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.