İçeriğe git

Body Kauçuk Kalkması

Serhat Güzel

Recommended Posts

Herkese merhaba

Nikon bodylerin öncelikli olarak diyafram ve enstantane değerlerini ayarladığımız kısımlarında kauçuk kalkmaları meydana geliyor.D200,D90,D300 hepsinde başıma geldi.

Sizin bu konuda aldığınız bir önlem var mı yoksa bu tip patolojik olaylarda bize servis yolu gözükür mü?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu malzemenin sökülmesinin sebebi ellerdeki terlemeden bulaşan kimyasalların yapışkan malzemeye zarar vermesidir. Burada kullanılan yapışkan malzeme vücut sağlığına zararlı olmamalıdır, alerjik olmamalıdır kuralından dolayı ve ayın zamanda "rubber" malzemeye zarar vermemesi gerektiği için az sayıdaki yapışkan türlerindendir. Bu da yapışma mukavemeti konusuna negatif etki etmektedir.

Sözkonusu "rubber" ları kendiniz de değiştirebilirsiniz. Malzemeyi gerek Hayyam'dan gerekse ebay gibi sitelerden temin edebilirsiniz. Eski rubberları çıkarıp yapışkan kalıntılarını temizledikten sonra yenilerini yapıştırabilirsiniz.

Şu linke bir göz atın: http://www.nikonservice.nl/shop/index.php?cPath=28_29_66

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

mehmet bey açıklamayı yapmış bende bir fikir soylemek isterim bu sebebi engellemek ya parmaksız eldiven tipinde bir eldivenle genellıkle makina kullanmak...

yada özel iz bırakmayan bez banltlar vardır.. onlardan alarak makinanın o bölümlerine sarabılırsınız... benım kullandıgım koruma tipi budur her makinam sarılıdır..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kusura bakmayın arkadaşlar biraz geç kaldım ancak fotoğraflar burda bu bant saglam ve ne kadar süre gecerse gecsın cıkarttıgınızda o diger bantları bıraktıgı korkutucu yapıskanlık asla kalmaz bant sayesinde yıpranma ve terin yapısım kauçugu oynatması söz konusu oluyor hemde makıanın bolumlerı darbe ve çizilmektek korukuyor..

bu makinami pek özenle sarmadım kaba taslak oldu korunsun diye..

post-1-0-39741500-1344034479_thumb.jpg

post-1-0-01749400-1344034484_thumb.jpg

post-1-0-83908800-1344034488_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben bu bantı bulana kadarrrrrr :) neyse uzatmıyım bizim burda bir kaç kişide vardı hint kumasından farksızdı :) cm cm veriyor millet birbirine :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Kusura bakmayın arkadaşlar biraz geç kaldım ancak fotoğraflar burda bu bant saglam ve ne kadar süre gecerse gecsın cıkarttıgınızda o diger bantları bıraktıgı korkutucu yapıskanlık asla kalmaz bant sayesinde yıpranma ve terin yapısım kauçugu oynatması sÖz konusu oluyor hemde makıanın bolumlerı darbe ve çizilmektek korukuyor..

bu makinami pek Özenle sarmadım kaba taslak oldu korunsun diye..

DUCT TAPE gibi bir bir şey mi bu?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sözkonusu bant konusunda biraz bilgi veya örneğe ihtiyaç var. Kimbilir, belki de o kadar bulunmaz bir hint kumaşı değildir; bulunduğum yerin avantajlarından yararlanıp tedarik edebiliriz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bant biraz nadir bulunuyor tabıkı bulunmaz degil ancak bez bant olarak geçiyor katagori olarak..

ekstra olarak dayanıklı kaliteli olanı ve yapışkanlık bırakmıyor yapıştıgı yere ( iz bırakmıyor ) ..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kemal Bey, çok teşekkürler.Zahmet vermişsiniz.Makine de çok az bir belirginlik yapıyor.Ben bu fikri tuttum.Bantı tedarik etmek için araştırmalara başlıyorum.

Halk arasındaki adını bez bant diye söylediniz ama bir markası var mı ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Evet oyle geçiyor marka olarak 3 4 marka var bıldıgım buldugunuz yerde iyi markasını istemedik yeterlidir ...

sımdı aklımda degil unuttum markayı yazarım size benim kullanıdıgım markasını..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.