İçeriğe git

Yeni makine.. yeni heyecan.. :)

mert songül

Recommended Posts

Öncelikle kendimi tanıtmadan bÖyle giriş yaptığım için kusuruma bakmayın biraz acelem olduğundan... :)

Ben d90 kullanıcısıyım ve makinemde cok memnunum.. ancak bu aralar yeni heyecan arama kararı aldım :)

2 seçeneğim var,

1-) Ya canon 5dmarkII alıp 24-108 objektif ile idare edicem + strobist ekipman

2-) D300s + 18-105mm +50mm+10-20mm+70-300mm + strobist ekipman ( d300s alırsam d90ımı satmıcam)

siz olsanız hangisini seçerdiniz...

Nikon forumunda,sorulacak ender sorulardan..

çekim tarzım aşağıdaki gibi,

534386_10151051599054744_1883497778_n.jpg

425091_10151145148604744_2012785883_n.jpg

388208_10150433125854744_64888660_n.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Forum Nikon forumu olsa da bazı gerçekleri kabul etmek gerekir

5DMarkII FF bir makina D300s crop çarpanlı

ikisi arasında kalmak bile yanlış bir düşünce FF dururken.

Bence 5DMarkII daha iyi bir seçim olur.

Ama elinizde Nikon lens ve ekipman seti var sanırım o zaman D300s ile devam etmek daha mantıklı. en azından tekrar set kurma derdiniz olmayacak

Ayrıca FF lensler de fiyatları biraz pahalı

Kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

Mert Bey, Merhaba;

Bu sitenin farkı burada hangi markayı kullanırsanız kullanın, forumda herhangi bir konuda yardıma ihtiyacınız varsa ve bildiğimiz bir konuysa mutlaka yardım ederiz. Sorunuza gelince; Almak istediğiniz kameralardan birisi tam kare algılayıcılı Canon EOS Mark II, diğeri ise 1.5 optik çarpanlı Nikon D300s. Yani kıyaslama yapılamaz. Birisi elma, diğeri armut. O zaman ne yapacağız?

Benim tercihim 1.5 optik çarpanlı bir gövdeden sonra elbette tam kare algılayıcı olurdu ama ben bunu şahsen başka markaya geçerek yapmazdım. çünkü elimdeki tüm takımı satıp başka bir ekipmana dönmek son derece maliyetli olacaktır.

Selamlar,

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili Mert çekimlerin gayet başarılı illa bir değişim sürecine girecek isen D700 seçeneği eklenip birde 24 70mm ile süslenirse senin için gayet iyi olur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.