İçeriğe git

d3100

Recommended Posts

Önder bey,

Genellikle makine ile birlikte verilen o 18-55 lensler çok başarılıdırlar. yeni bir lensim olsun diyorsanız, genelde 18-105, 18-200 gibi lens aralıkları tercih ediliyor. ama bu konuda dikkat etmeniz gereken konu, belli bir zoomlama sonrasında kalp atışınızın bile netleme problemi yaratacağı ve istediğiniz keskinlikte bir fotoğraf elde edemeyeceksinizdir. Bu yüzden titreşim Önleyici sistemler içeren lenslere yÖnelmenizde fayda var. Ama ben zaten tripod kullanıyorum buna ihtiyacım yok derseniz, takar çıkarırım icap ettikçe derseniz 70-300 gibi lensler de mevcut.

Ama ne olursa olsun, Önemli olan alacağınız lensi ne amaçlı ve ne tür fotoğraflar çekmek istediğiniz ile alakalı. En azından ben şu tarz fotoğraflar çekmek istiyorum derseniz eminim buradaki arkadaşlar marka model konusunda daha çok yardımcı olacaklardır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Konuya bir çomak da ben sokayım:

18-55 mm ile çekemediğiniz fotoğraf hangisidir ki bu fotoğrafı bir 18-105 mm ile çekebileceksiniz?

18-55 mm'nin yanına bir 55-200 mm alırsanız ne zarar edersiniz ki bir D3100'ün önüne makinanın iki katı fiyatında bir 18-200 mm'yi düşünebiliyorsunuz?

Param çok kardeşim istediğimi alırım diyorsanız o halde neden mantıklı bir yatırım yapıp bir 17-55 mm F2,8 almıyorsunuz? Her model APS-C sensörde sınıfının en iyisi bir lens. Hatta birazdan full frame makinaya geçecem diyorsanız hemen bir 24-70 mm F2,8 Nano alın.

Bu kadar paranız yoksa size başka lens zaten lazım değil demektir.

Yani, ev taşımak için ne tır kamyonuna ne de bir otomobile ihtiyacımız var, standart bir kamyon hem o ara sokakta manevra yapabilir, hem de kasanın yarısı boş kalmaz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Konuya bir çomak da ben sokayım:

18-55 mm ile çekemediğiniz fotoğraf hangisidir ki bu fotoğrafı bir 18-105 mm ile çekebileceksiniz?

18-55 mm'nin yanına bir 55-200 mm alırsanız ne zarar edersiniz ki bir D3100'ün önüne makinanın iki katı fiyatında bir 18-200 mm'yi düşünebiliyorsunuz?

Param çok kardeşim istediğimi alırım diyorsanız o halde neden mantıklı bir yatırım yapıp bir 17-55 mm F2,8 almıyorsunuz? Her model APS-C sensörde sınıfının en iyisi bir lens. Hatta birazdan full frame makinaya geçecem diyorsanız hemen bir 24-70 mm F2,8 Nano alın.

Bu kadar paranız yoksa size başka lens zaten lazım değil demektir.

Yani, ev taşımak için ne tır kamyonuna ne de bir otomobile ihtiyacımız var, standart bir kamyon hem o ara sokakta manevra yapabilir, hem de kasanın yarısı boş kalmaz.

peki size ikinci bir sorum olacak ben pro foto ya yenı gecdım eğitim almak istiyorum ne yapabılırım nerden bulabılırım diğer soru ise ist da bır yer varmıs hep ıkıncı el foto mazemeleri varmıs orası neresı bılıyormusunuz
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

peki size ikinci bir sorum olacak ben pro foto ya yenı gecdım eğitim almak istiyorum ne yapabılırım nerden bulabılırım diğer soru ise ist da bır yer varmıs hep ıkıncı el foto mazemeleri varmıs orası neresı bılıyormusunuz

Makinenizin kullanımı ile ilgili teknik bilgiye internetten rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Gerisi sizin yeteneğinize kalmış ki, yetenek daha sonradan edinilebilen bir şeydir. Yani çok fotoğraf çekerek, çok fotoğraf bakılarak ve deneyerek kendinizi geliştirebileceğiniz düşüncesindeyim. Konu ile ilgili olarak şuradan videoyu izleyebilirsiniz.

Gerçi ben de yurt dışındayım ama sizin bahsettiğiniz yer Hayyam Pasajı olabilir. İstanbul'daki arkadaşlar gerçi daha iyi bilirler konuyu ama forumda buranın adı sıklıkla geçmekte... :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 ay sonra...

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.