İçeriğe git

merhabalar..

Recommended Posts

merhaba..siteye yeni katıldım :)

4 gün önce aldığım d5100 ile bu işe ilk adımı atmış bulundum :) makinemden oldukça memnunum ancak ıso değeriyle ilgili ufak bi sorun yaşadım.manuel modda çekim yaparken iso değerini değiştiriyorum ancak vizörden baktığımda ıso otomatik olarak gözüküyor ve ayarladağım iso değerini kullanamıyorum.bu sorunu nasıl çözebilirim?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hoş geldiniz

makinenizin menüsüne girip iso ayarını otomatikten çıkartın. Manual moda aldığınızda menüde iso otomatikte ise siz kumanda edemezsiniz.

Makinenizi alalı 4 gün olmuş. Hayırlı olsun. Beraberinde gelen kitapçığını okursanız menü ayarlarının nasıl yapıldığı anlatılmıştır. Kitabı bir kaç kez okuyun tüm sorularınızın cevabını bulabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

:)

Trabzon'dan bi bağlantı daha yaptık diye sevinmiştim, şu an için sadece 1 arkadaş var da Trabzon'da ikamet eden.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Temennimiz ülkenin her ilinden en az bir fotoğraf severin sitede olmasıdır. Böylece her noktadan kareler görme imkanımız olduğu gibi mozaiğimiz tamamlanmış olur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

konuyu bozar gıbı olacam ama mehmet abı bır kac sorum var lens dekı a . m tuşları ne işe yarıyor

makınadakı fn tuşu ne işe yarıyor tşrklr ya ayrıca bu sorular sıze göre basıt olabılır komıkde gelebılır ama yenı oldugumuz ıcın bılmıyoruz

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Lens üzerindeki A/M tuşları otomatik netleme ve manuel yani elle netleme anlamındadır. Sözkonusu düğmeye A pozisyonuna aldığınızda makina netlemeyi otomatik yapar. M pozisyonunda siz lensin netleme halkasını kendiniz çevirerek netlemeyi gerçekleştirebilirsiniz.

FN tuşu fonksiyon kelimesinin kısaltılmışı, buraya (makinanı model numarasına göre farklılık gösterebilir) istediğiniz fonksiyonu siz atayabilirsiniz. Yani kendinizin belirlediği bir fonksiyonu menülere girip değiştirmektense bu tuşa atayarak bir tür kısayol oluşturmuş oluyorsunuz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.