İçeriğe git

Adobe Firması Photoshop Türkçe Yardım Paketi Hazırladı

Emre BORA

Recommended Posts

photoshop-logo.gif

Adobe firması Photoshop Cs3 ve Cs4 sürümleri için Türkçe yardım paketleri hazırladı. Gecikmiş fakat geç de olsa Türk kullanıcıları heyecanlandıracak bir gelişme olduğunu düşünüyoruz. Sonuçta bir program için verilebilecek birinci elden yardım mutlaka her seviyede kullanıcının ilk etapta ilgisini çekebilecek bir kaynak olacaktır. Adobe yeni sürümlerle birlikte ileride yardım bölümünü gittikçe daha da kaliteli hale getirecektir. Şu haliyle bile piyasadaki birçok kitaptan daha doyurucu durumda. Aşağıda sunulan yardım paketi adreslerini inceleyebilir, dilerseniz bu adreslerde indirime sunulmuş pdf yardım dosyalarını ücretsiz indirebilirsiniz.

Photoshop Cs3 Türkçe yardım paketi: http://help.adobe.com/tr_TR/Photoshop/10.0/

Photoshop Cs4 Türkçe yardım paketi: http://help.adobe.com/tr_TR/Photoshop/11.0/

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 yıl sonra...

Merhaba..Raw formatında çektiğim fotoğrafları bridge ile görüntüleyip camera raw da açmak istediğimde ' Could not complete your request because unexpected end-of-file was encountered' hatası alıyorum.. Bunun nedeni ne olabilir ? dosyanın karta tam olarak yazılamaması desek aynı dosyayı irfan view de açabiliyorum demekki dosya sağlam peki ama neden ps de böyle bir hata veriyor?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İlk önce camera raw versiyon guncellemeyı deneyınız önceden bu hatayı hiç almadım ancak kullandıgınız camera raw versıyonu belkıde cektıgnınız RAW formatı desteklemıyordur..

dedıgım gibi bunun bir çok sebebi olabilir bridge degılde direk photoshop içniden camera raw açmasını saglayın..

Dosyaları hafıza kartının ıcınden açmayın pc taşıyın..

bir deneyiniz..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İlk Önce camera raw versiyon guncellemeyı deneyınız Önceden bu hatayı hiç almadım ancak kullandıgınız camera raw versıyonu belkıde cektıgnınız RAW formatı desteklemıyordur..

dedıgım gibi bunun bir çok sebebi olabilir bridge degılde direk photoshop içniden camera raw açmasını saglayın..

Dosyaları hafıza kartının ıcınden açmayın pc taşıyın..

bir deneyiniz..

son versiyona güncelledim, ps içerisinden açmayı denedim, dosyalar bilgisayardan açılıyor. İşin enteresan tarafı kafasına gÖre işlemesi bazılarında sorun yokken bazılarına bÖyle yapıyor ve sayı giderek artıyor malesef..Kart okuyucu hafıza kartına zarar verdi desem diğer programlar nasıl açıyor dosyaları

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fotoğrafları pc üzerine taşı ve oyle işlem yap kart üzerinde yapma birde boyle dene istersen ? olmadı bu hata oyle cok onemlı degıl restart attıktan sonra veya photoshop kapatıp acmak duzelticektir.

Yada PS'nın ve Camera raw'ın Ayaları sıfırlar bir resetle yani ..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fotoğrafları pc üzerine taşı ve oyle işlem yap kart üzerinde yapma birde boyle dene istersen ? olmadı bu hata oyle cok onemlı degıl restart attıktan sonra veya photoshop kapatıp acmak duzelticektir.

Yada PS'nın ve Camera raw'ın Ayaları sıfırlar bir resetle yani ..

dediğim gibi raw dosyaları zaten bilgisayara aktarım oradan çalışıyorum..Bu haya şÖyle Önemli rawları irfan view de tiff yapıp anca Öyle açabiliyorum PS da yoksa açılmyor. Anladığım kadarı ile büyük boyutlu fotoğraflarda yapıyor bunu

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dedıgım gibi photoshop ayaları sıfırla bir resetle sanırım ram ve cache ayalarından yapıyor buyuk RAW'ları temp'e atamıyor olabilir..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

default ayarlara donmek photoshop'un hız grafik ve performans ayaları yada elinde varsa üstüne bir setup' yap repair yenilesin..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Açılışta ctrl+alt+shift ile defaulta döndüm ama değişen yok malesef

Yabancı forumlarda da konuya tam açıklık getirilememiş..kimisi yerel diskten çalışılması gerek demiş kimisi dosyaların tahrip görmüş olabileceğinden. Şimdilik sorunun etrafından dolaşıp mevcut dosyayı başka bir programla farklı kaydetten tiff kaydetmekten başka çaremiz yok gibi :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.