İçeriğe git

sigma 28-200 lens hakkında...

ömer dündar

Recommended Posts

arkadaşlar ben 28-200 lens aldım fikriniz nedir acaba kötümü yaptım iyi mi

D3100 var + 18-55 kit lensim var yanına zoom lens istedim 200 liraya aldım çantası kapakları dahil satan kişinin makinası çalınmış o yüzden satıyor her neyse fikrinizi almak istedim arkadaşlar...

c6lbh.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hayırlı olsun alınmış malın kötüsü olmaz.

bu lensi kulanmadım ama bi kaç kelam etmek gerekirse

Genelde bu kadar geniş aralıklı lensler kalite bakımından pek tat vermez. Lensler en fazla 3 katı aralıkla iyi performans alınır

18-55 , 70-210, vs. vs.

Ancak bir geziye gittiniz sürekli lens tak çıkar derdiniz olmayacak. bu açıdan güzel

28 mm croplu gövde için bazen dar gelebilir.

güle güle kullanın.

Ayrıca bi ricam olacak bu tarz lensleri hep merak ettim kullanamadım

AF hızı 200 mm de keskinliği vs nasıl acaba bi kaç örnek foto koyabilir misiniz?

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hayırlı olsun alınmış malın kötüsü olmaz.

bu lensi kulanmadım ama bi kaç kelam etmek gerekirse

Genelde bu kadar geniş aralıklı lensler kalite bakımından pek tat vermez. Lensler en fazla 3 katı aralıkla iyi performans alınır

18-55 , 70-210, vs. vs.

Ancak bir geziye gittiniz sürekli lens tak çıkar derdiniz olmayacak. bu açıdan güzel

28 mm croplu gövde için bazen dar gelebilir.

güle güle kullanın.

Ayrıca bi ricam olacak bu tarz lensleri hep merak ettim kullanamadım

AF hızı 200 mm de keskinliği vs nasıl acaba bi kaç örnek foto koyabilir misiniz?

Teşekkürler.

Tabi ki koyarım ilk işim o olacak büyük ihtimalle yarın elimde olur ve ben de ilk çekimlerimi gerçekleştiririm...

+artı benim makineden af motoru yok ve bu lens af-s değil manuel netleme o yüzden af hızı hakkında pek bilgi veremeyeceğim :D 55-200 alacaktım ama 18-55i verip üzerine 250 lira vermem gerekiyordu şimdi hem zoom lensim var hem kit

200mm deki keskinlik olayını hallederiz hele bi gelsin :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Analog makinalar için dizayn edilmiş bir lens. çok fazla bir şey beklemeyin fotoğraf kalitesi olarak; çünkü geniş zoom imkanından dolayı keskinlik ve kontrast olarak vasatın altında kalabilir. Ama video çekecekseniz ki genelde ben videoda manuel netliyorum uygun bir lens olur. Biliyorsunuz, dijital fotoğraf makinaları için dizayn edilen lenslerin en arka elemanı özel bir kaplamayla kaplanıyor. Bunun sebebi sensörden yansıyan ışığın en arkadaki lense çarpıp tekrar geri dönmesini engellemek. İşte bu ince noktadan dolayı bu tür lenslerden istenen verim alınamayabiliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Konuya faydası dokunacak birkaç örnek verebilirim.

Kullandığım ekipman D5000 + Altta gördüğünüz Lens yani Soligor 28-210mm f:4.2

c7l2k.jpg

ışığı yakaladığınızda emin olun tatmin edici sonuçlar verecektir.. optik eleman fazlalığı konusunda kesinlikle haklılar, ama imkan buna yetiyordu bunu alabilmiştim bende :)

Birkaç örnek vermek gerekirse..

c7l2u.jpg

c7l3m.jpg

c7l42.jpg

c7l4g.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

arkadaşlar lens elime geçti ama arızalı çıktı ve geri yolluyorum...

şimdi 70-300 aldım VR ve AF-S yok ve benim elimde çok titriyor tripodsuz olmuyor yada biraz daha fazla pratik yapıp ellerime hakim olmam lazım netleme olayına bir çözüm bulamadım çok gecikiyorum ustalardan yardım bekliyorum....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

arkadaşlar lens elime geçti ama arızalı çıktı ve geri yolluyorum...

şimdi 70-300 aldım VR ve AF-S yok ve benim elimde çok titriyor tripodsuz olmuyor yada biraz daha fazla pratik yapıp ellerime hakim olmam lazım netleme olayına bir çözüm bulamadım çok gecikiyorum ustalardan yardım bekliyorum....

ne gibi bi sorun çıktı?

70-300 hangi marka AF yapmıyor mu bu da ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çok kasmadan bir 55-200 VR ile devam etmeniz uzun vadede en mantıklı ve kazanÇlı Çözümdür.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ne gibi bi sorun çıktı?

70-300 hangi marka AF yapmıyor mu bu da ?

ZOOM HALKASI BOZUK MAKİNAYI AZ EĞİNCE DIŞARI FIRLIYOR VE DİYAFRAM PERDELERİNDE SORUN VARMIŞ çOK KARANLIK NERDEYSE Hİç çALIŞMIYOR NETLEME YAPMIYOR GERİ YOLLADIM...

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

NİKON NİKKOR 70-300 AF benim makinede af motoru yok af-s olması lazım o da çok pahalı.

bana biraz daha geniş bir açı ve af-s olan bir lens bula bilsem çok iyi olacak ama bu aralar bununla idare etmeye çalışacağım artık...

bu da çektiğim bir kaç foto...

c9v7d.jpgc9vc9.jpg

c9v9g.jpgc9vfv.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çok kasmadan bir 55-200 VR ile devam etmeniz uzun vadede en mantıklı ve kazanÇlı Çözümdür.

mümkün mertebe söylediğinizi yerine getireceğim. aslında bunu almaya gittiğimde biraz eksiğim vardı 55-200 vardı 2.el pek iÇime sinmedi ondan almadım bu 0 ve garantili

ama 18-200 almayı düşünüyorum bunun beni bayağı idare edeceğini düşünüyorum.

ne dersiniz....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sizin için yeterliyse sorun yok. Ama bazı fotoğraf severler sonuçları beğenmeyebilir, daha iyisini ister insanoğlu hep.

Mesela bu lensle harici flaş takılı iken bir çekim yapsanız, lensin içinde mesafe bilgisini makinaya verebilen chip olmadığı için Nikon sisteminin iTTL mekanizması kararlı çalışmaz. Dolayısıyla flaş bazen çok güçlü çakıp fotoğrafınız aşırı aydınlık, bazen de zayıf çakıp karanlık çıkabilir.

Benim anlatmak istediğim bu idi. Bundan dolayı en uygun çözümün 55-200 olduğunu belirttim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sizin için yeterliyse sorun yok. Ama bazı fotoğraf severler sonuçları beğenmeyebilir, daha iyisini ister insanoğlu hep.

Mesela bu lensle harici flaş takılı iken bir çekim yapsanız, lensin içinde mesafe bilgisini makinaya verebilen chip olmadığı için Nikon sisteminin iTTL mekanizması kararlı çalışmaz. Dolayısıyla flaş bazen çok güçlü çakıp fotoğrafınız aşırı aydınlık, bazen de zayıf çakıp karanlık çıkabilir.

Benim anlatmak istediğim bu idi. Bundan dolayı en uygun çözümün 55-200 olduğunu belirttim.

Anladım ben daha yeniyim bu kadar detaylı bilgim yok siz öyle diyorsanız doğrudur ve tercihimi 55-200 den yana kullanacağım kesinlikle

ilginiz için teşekkürler...

+ çektiğim fotoları görmüşsünüzdür (üst mesajda) onlar hakkında düşünceniz nedir acaba öğrene bilirmiyim...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben fotoğraflar konusunda düşüncemi zaten mesajımda söyledim: "Sizin için yeterliyse sorun yok" cümlesi bunun içindi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aldığınız bozuk çıkan ürün bu mu? Eğer buysa hiç birşey belirtilmemiş o yüzden sordum

http://www.sahibinde...-97766042/detay

ben 18-200 için söylediniz sandım :D kusura bakmayın...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aldığınız bozuk çıkan ürün bu mu? Eğer buysa hiç birşey belirtilmemiş o yüzden sordum

http://www.sahibinde...-97766042/detay

evet bu çalışmıyor vizörden bakarken bile karanlık çok fazla ışık olunca çekebiliyorsunuz oda netliği tam görmeden ve zoom halkası bozuk tutmuyor öne doğru eğince hemen uzayı veriyor :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

hadi ya adamda ne güzel anlatmış temiz lens diye

ney se bi şikayet çakalım hemen :D :D

evet bu çalışmıyor vizörden bakarken bile karanlık çok fazla ışık olunca çekebiliyorsunuz oda netliği tam görmeden ve zoom halkası bozuk tutmuyor öne doğru eğince hemen uzayı veriyor :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.