İçeriğe git

Nikon D5000 lens

Recommended Posts

Merhabalar , foruma yeni kayıt oldum nikon d5000 almayı düşünüyorum bursada oturuyorum yeni başlıyacağım lens fiyatları ne kadardır yeni başlıyacağım için ne kadarlık lens almam lazım vede lensleri nereden bulabilirim vede d5000 alınabilicek bir makine midir teknosada 999 lira indirimde cevaplarınızı bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Değil fotoğrafa yeni başlamak, DSLR tipi makinaya kompakt makinadan geçiş yapan fotoğraf severlelerin bile başlangıçta almaları gereken lens 18-55 mm VR modelidir. Fiyat ve performans olarak günümüzün 1000-2000 dolarlık lenslerinden çok fazla bir eksiği yoktur; yeter ki usta eller tarafından kullanılsın.

Bundan dolayı bu konuda çok bilen bazılarının gazına gelip, henüz fotoğrafçılığın temelini öğrenmeden ilk bir kaç ay içinde "o lens ile o iş olmaz abi, sen git şu lensi al" sözüyle hareket etmeyin, çünkü size aldıracakları ya bir Tamron ya da bir Sigma'dır, çünkü aynı evsaftaki bir Nikkor'a gücünüz yetmeyecektir: Ucuz etin yahnisi yavan olur sözünü de hatırlatırım.

Teknosa veya bir başka yer, sonuçta TR pazarını net üzerinden takip edip uygun fiyatlı bir D5000 + 18-55 VR setiyle bu işe başlamak mantıklıdır. Bu set size en az 1,5-2 yıl yeterli gelecektir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bütçeniz D5000 için uygunsa hiç tereddüt etmeden alın.

üzerindeki 18-55 VR kit lensi sakın küçümsemeyin fiyatına göre oldukça başarılıdır.

Mehmet Beyin dediği gibi " sakın gaza gelmeyin "

Fotoğrafçılığın temellerini öğrenip sevdikçe ve ürettikçe emin olun kendiniz bu konuda daha rahat karar verirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

D5000 uzun süre kullandım..

Alttaki linkte çekimlerim var inceleyebilirsin.

http://www.nikonturk.com/konu/782-sigma-28-200-lens-hakkinda/page__pid__4413#entry4413

Alacağın gövdede AF motoru olmayacak ve lens Alırken Gövdede AF motoru bulunduran lens arayacaksın buda normal lenslere göre biraz daha pahalı olacak.

Muadil ürünler var tabi, farklı firmaların nikon için ürettiği lensler bunlarla idare edeceksin. Almadan önce İyice bir araştır acele etme, model üretim yılı 2008 olduğundan çeşitli incelemeler yapıldı ve paylaşıldı d5000 hakkında iyice bir izle öğren sonra aklına yatıyorsa al :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.