İçeriğe git

geniş açı lens... tavsiyelerinizi bekliyorum

Recommended Posts

Geniş açı derken pek anlamadım geniş açı dedınız 100mm düşünüyorum dediniz ? 100mm tele sınıfına girer sabit

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Geniş açı derken pek anlamadım geniş açı dedınız 100mm düşünüyorum dediniz ? 100mm tele sınıfına girer sabit

:D hadi yaa ben onu geniş açı biliyordum neyse

şimdi bende 70-300 lens var uzaktan iyide bazı yakın mesafelerden çekim yapamıyorum

kareye en fazla 2 kişi alabiliyorum 18-55 gibi bir lens arıyorum ama daha kaliteli birlens olsun istiyorum yoksa 18-55 yeterli mi bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

:) sımdı oldu ozaman..

18-55 Kit bir lens zaten ondan aşırı bir beklenti veya başka birşey olmaz.. eğer farklı bir lens istiyorsanız önce biraz bütcenizi bakmanız gerekiyor ondan sonra ne alabilirim diye..

İlke baştan birtane soylemek gerekirse ultra geniş açı inmek istemiyorsanız.. 17-50 F/2.8 Tamron lens'i öneririm..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hem geniş açı olsun hemde ucuz olsun diyorsan : 18-55 kit lens işini görür.

Zoomda olsun istiyorsan yine kit olan 18-105'i öneririm..

Şuan da seviye olarak biraz başlarda gördüm seni bu lensler seni epey ileriye taşıyacak lensler.. Marka olarak ilk tercihin her zaman üretici firman olsun..

alternatiflere yönelmeye başladığın zaman biraz ilerlemiş olacaksın ki o zaman daha geniş bir bilgiye sahip olacaksın, buda yukarıda sorduğun soruyu; şu şekilde değiştirecek.

Tamron 17-50 mi Sigma 24-70 mi gibi..

Bol çekimler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

peki 50mm potre çekimler yapılıyor baktım ama manzara çekende var ama ben bazen 3 5 kişiyi birden çekmek istiyorum o yüzden sorun yaşıyorum 50mm 1,8 D fiyatı uygun buldum 113$ ne dersiniz alayım mı yoksa 17-50 mi alayım...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

17-50 keskinliği ile kendisini kanıtlamış bir lens.. Ve geniş aralığı ile hem portre çekip hemde 17mm de istediğiniz kadar insanı kadraja sokabilirsiniz.

50mm Prime sınıf bir lens. Kullananlar genel olarak Portre çekimlerde kullanıyor zaten.

İkisi farklı sınıf olmasına karşın 17-50 almanızı tavsiye ederim.. 50mm ile çekebilip de 17-50 ile çekemeyeceğiniz bir kare yok..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

cevaplarınız için çok teşekkür ederim.

benim asıl mesleğim bilgisayar teknisyeniyim benimde uzmanlık alanım pc olurda bir sorun yaşarsanız yada takıldığınız birşey olursa her türlü yardıma hazırım

o zaman bana 1 adet 17-50 2.8 lazım piyasaya bakıyorum 600 tl den başlıyor 2. el

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim merak ettiğim bi konu var:

Gerçekten de Tamron 17-50 mm F2,8 model lens (Nikon uyumlu olan) bir Nikkor 18-55 mm VR model lensten daha keskin midir, kontrast daha iyi, renkler daha doğru, yüksek megapixelli günümüz gövdelerinin sensörlerini doyurabilecek detay geçirgenliğine sahip midir?

Bu noktaları bilimsel verilerle cevaplayacak arkadaş var mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tercih meselesidir kişinin bütçesine ve alış amacına göre.

Muadil markalar yetkili markaya göre kalite aratmıyorsa alınabilir, bu konu için konuşmak gerekirse zaten ilk mesajlarda belirttiğim gibi öncelik Nikon..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben bu konuyu gerçekten çok merak ediyorum. Muadil marka olarak Tokina ve Sigma'yı ben de kullanıyorum; bir tanesi Sigma 150 mm makro, diğeri de Tokina 100 mm makro. Ancak nette okuduğuma göre Tamron 17-50 mm bir Canon için yeterli performans sergilerken (çünkü mountun çapı daha büyük) bir Nikon gövdede aynı verim alınamıyor diyorlar. Kendim de bir kaç Tamron denemesinden sonra (18-200, 70-300 gibi) nedense bu markanın Nikon üzerindeki performansına güvenmemeye başladım.

İşte bundan dolayı bu soruyu sordum; bir 18-55 ile yapamadığınız neyi bir Tamron 17-50 ile yapabiliyorsunuz ve sonuçlar diğer kitlensden daha iyi oluyor?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

hocam o zaman sizden birşey rica ediyorum. sizce ne alayım 18-55 vr mi alayım yoksa 17-50 veya sizin daha düşündüğünüz bir lens var mı ?

iyi bir geniş açı lens istiyorum ama süper geniş açı değil orta halli birşey işte siz beni anlamışsınızdır.

sadece 70-300 ile olmuyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Siz D3100 gövde ile hangi lensleri kullanıyorsunuz? Sadece 70-300 mm mi?

Eğer böyleyse sizin geniş açı lense ihtiyacınız yok, normal aralıktaki bir lense ihtiyacanız var, bu lens de 18-55 mm, 18-70 mm, 18-105 mm, 16-85 mm, 18-200 mm versiyonlarından biri olmalı. Bu yazdıklarım Nikkor marka lenslerdir, bu aralıkta üçüncü markaların da lensleri mevcut. Bu markalarda Tokina 16-50 mm performans olarak en iyisidir, zaten fiyatı da bunu ispatlıyor, ancak üzerinde fokus motoru olmadığı için D3100 gövdede manuel netleme yapmak zorundasınız. Yine aynı şekilde Sigma'nın da bu aralıktaki lensi performans olarak ikinci sırada geliyor.

Türkiye'de fiyatından dolayı göklere çıkarılan Tamron 17-50 mm Avrupa'da maalesef sadece çok ucuz bir çözüm olarak algılanıyor, çünkü test sonuçları bir Nikon gövdede bu lensin vasat bir performans sergilediğini, buna karşılık Canon gövdede daha iyi olduğunu söylüyor.

Geniş açı lens dediğiniz zaman akla gelen lensler 12-24 mm,14-24 mm, 10-20 mm, 10-24 mm, 15-30 mm, 8-16 mm, 10 mm, 8 mm gibi lenslerdir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

evet hocam şuan sadece nikon 70-300 lens var bende onunla yakından çekim yapamıyorum uzaklaşmam gerekiyor :D

fazla harcama yapmaya gerek yok sanıyorum 18-55mm ile idare ederim daha sonra uygun birşey olursa düşünürüm.

zaman ayırıp mesaj yazan herkese çok teşekkür ediyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tamron 17-50 f:2,8 ile çekilmiş birkaç örnek mevcut..

Tamamının exiflerine bakmadım ama baktıklarımdan 4'ü D80 1'i D300 ile çekilmiş, o kadarda kötü gözükmüyorlar..

http://www.flickr.com/photos/swpars/sets/72157617202614916/

Ama yineliyorum.. öncelik sırası tabiki yetkili firma ürünleri.. Şartlar elvermiyorsa Muadil..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.