İçeriğe git

NikonTürk Hafta Sonu Sohbeti(1): Nikon Sensörü Kendimi Üretmeli?

Recommended Posts

bu konuya şöyle bir bakış açısı getirsek nasıl olur?

Mesela benim bilgisayarda İntel işlemci Nvidia ekran kartı Asus anakart var Win7 yüklü

aynı tedarikçiden intel nvidia asus diyelim Apple alıyor ama o Apple oluyor benim ki ise bilgisayar

bazı şeyleri demek ki başkasından almak daha mantıklı

demekki teknolojiyi kendi alanında ilerletmek daha iyi

şu an android telefonum var ilk başta ne gerek var dedim ama bi kullandım farklıymış farklı olan ne

telefon donanımı aynı ama sistem farklı daha hızlı gibi

çok mu saçma oldu neyse yani diyeceğim Nikon fotoya farklı teknoloji katsın.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Abbbbooowwwwww son cümle bildiğin aparkat olmuş :D :D

Ben sadece tek bir örnek paylaştım. Bu konuda Nikon D4'ün her şartta hızır gibi yetiştiği gerçeği son olimpiyatlarda da ispatlandı. Aradaki fiyat farkını kağıt üzerindeki daha yüksek rakamlarla izah etmeye çalışabilirler, ama pratikte durum hiç de öyle değil. İçeride, stüdyoda, model çekimlerinde, yani ışığın sizin emrinizde olduğu hallerde çok iyi bir gövde olabilir. Mesele sahaya çıkınca her şartta, ışığa sizin hükmedemediğiniz durumlarda en iyi performansı verebilmektir.

Bundan dolayıdır ki bir Nikon'dan Canon'a lens dönüştürücü vardır, buna ihtiyaç hissedenler de Canon kullanıcılarıdır, özellikle 14-24 mm yi kullanabilmek için. Ama bir Canon lensi ben Nikon gövdede göremedim henüz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Nikon candır ....

Nikon yada Canon , hatta bunların yanına Minolta ' dan güç almış Sony ve bu işi bilen ilk SLR makineyi üreten Pentax ' ıda eklemek lazım.

Tüm bu makinelerin arkasında yılların deneyimi, birikimi ve çok güçlü mühendislik hizmetleri bulunmaktadır.üç aşağı beş yukarı tüm modeller artık birbirine benzedi.

Makinelerin özellik ve kullanımlarında herkes kendine daha hoş ve kullanışlı gelen yada ilk fotoğraf çekmeye başladığı makineyi övüp duruyor.

Nikon un bana göre en büyük silahı kusursuz optik kalitesi ile ürettiği lensleri .

Gövdelere herkes bir şey söyler ama konu lenslere geldiğinde NİKON lensler daima öndedir diye düşünüyorum .

Nikon optik kalitesine kötü diyen birini hiç duymadım .

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.