İçeriğe git

D7000 U1, U2 kullanıcı ayarları

Serap Bilgiç

Recommended Posts

Size göre U1 ve U2' ye atanabilecek en kullanışlı ayarlar neler olabilir? Amaca göre tercihlerin farklılık göstereceğinin farkındayım. Yine de, kullandığınız ayarları ve hangi amaçla kaydettiğinizi yazarsanız bilhassa benim gibi D7000 ile yeni tanışanlar sizin deneyimlerinizden birşeyler çıkarabilirler. (Kullanıcı olmayanların tavsiyeleri de kabulümdür.)

Yabancı sitelerde çokça tartışılmış bu konu ama türkçe siteler birkaç yazıyla sınırlı kalmış. Ben manzara fotoğrafı çekmeyi sevdiğimden U1 için şimdilik auto iso, basamaklama, d lightning değerleri belirledim. Deneme fırsatım olmadığı için doğruluklarından emin değilim açıkçası. Aslında netlik için iso'yu yüksek tutup diyaframı kısmak da mantıklı olabilirdi. U2 ayarı halen boşta. Elimin altında olsun dediğim bir işlev belirleyemedim henüz. Bir ihtimal karanlık iç mekan çekimleri için ayarlayabilirim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

D7000 modelini yeni aldım ve şuan sensöründe leke olduğu için bakımda ama ben daha çok aniden çemem gereken fotoğraflar için atama yapacağım. Sizde kendinizce bu tarz şeyler yapabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tripod kullanacağım manzara fotoğraflarında diyafram, iso, enstantene hızlıca ayarlanır ama her çekimde basamaklama, netlik, beyaz ayarı değiştirmek uzun sürüyor. Doğru kullanıldığında hayat kurtaracak gibi bir hali var. Tabi önce eldeki makineyi tanımak, nerde ne vereceğini bilmek lazım. İso ayarına verdiği tepkiler d80'le kıyaslandığında gerçekten farklı. Bir de, dün mirror up ayarıyla kaydettim diğer değerleri, kadranı S'ye alıp tekrar U1'e geçtiğimde m-up simgesi görünmüyordu. Acaba kumanda ve ayna ayarlarını dahil edemiyor muyuz bu kısayola?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sizin makinenizde leke sorunu varmı? Benim aldığım makinede leke çıktı uzmanlar 3 kere temizledi gözle bakınca bir şey yok ama fotoğraflarda leke var. Şimdi Nikon yenisini yollayacak bana fabrikadan.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sizin makinenizde leke sorunu varmı? Benim aldığım makinede leke çıktı uzmanlar 3 kere temizledi gözle bakınca bir şey yok ama fotoğraflarda leke var. Şimdi Nikon yenisini yollayacak bana fabrikadan.

Sorunuzu okuduktan sonra birkaç fotoğrafı tam ekran yapıp baktım, gözle görülebilen bir leke yok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...
  • 9 ay sonra...

Merhaba,

Nikon D7000 kullananlardan U1--U2konumunda resimdeki işaretlemiş olduğum (Pu1) ifadesini nasıl değiştiğini bulamadım.

Orayı (M) moduna alamıyorum yardımcı olursanız sevinirim normalde kendi ayarlarımı belirleyip U1 üzerine kayıt etmeye çalışıyorum ama sadece (P) modunu değiştiremiyorum p modunda diyafram vb gibi ayarları yaptırmıyor.

Resim İçin http://www.nikonturk...d7000-u1-ayari/

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.