İçeriğe git

Mahlasss

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar,

D7000 almayı düşünüyorum Hayyam Pasajı'ndan fakat d7000'lerle ilgili ilk çıktığı günden beri bazı sorunlar olduğu söylendi, hot pixel, back focus, sensör yağlanması ve http://www.nikonusa.com/en/Service-And-Support/Service-Advisories/h0ndzaip/EN-EL15-Battery-Recall-Service-Advisory.html nikon'un sitesinde batarya sorunlarından bahediliyor...

Bazıları yeni seri numaraları olan cihazların bu sorunları taşımadığını söylüyor, fakat ben bu seri numaraların hangisini almayalım nerdedir bu seri numara hangileri sorunsuzdur ya da yenidir. bu konularda yardımcı olur musunuz? bilen kullanan fikri olan

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

Merhaba arkadaşlar,

D7000 almayı düşünüyorum Hayyam Pasajı'ndan fakat d7000'lerle ilgili ilk çıktığı günden beri bazı sorunlar olduğu söylendi, hot pixel, back focus, sensör yağlanması ve http://www.nikonusa....e-Advisory.html nikon'un sitesinde batarya sorunlarından bahediliyor...

Bazıları yeni seri numaraları olan cihazların bu sorunları taşımadığını söylüyor, fakat ben bu seri numaraların hangisini almayalım nerdedir bu seri numara hangileri sorunsuzdur ya da yenidir. bu konularda yardımcı olur musunuz? bilen kullanan fikri olan

öncelikle Merhaba;

D7000' in çıkalı yaklaşık 2 yıl oldu. Hayyam pasajında Türkiye Garantili yani yüksek fiyatlı kameralar hariç diğer hiçbir kamera 2 yıl bekleyemez. Eğer öyle olsaydı, satıcıların çoğu dükkanları kapayıp giderlerdi.:) çünkü hayyamda kamera amerikadan gelir en fazla 1-2 ay ki bu süre çok uzun bir süredir. Zaman zaman 1 hafta içinde alacak kamera bulamazsınız.

Bu sorun aslında yani bana göre bir sorun değildi. D7000 İlk çıktığında; kullanıcının birisi Türkiyede tabir ettiğimiz şekliyle kuyuya bir taş attı ve halen tüm dünya o taşı çıkarmaya çalışıyor. D7000' de sensör yağlanması bu forumda CEM BOZBAŞ arkadaşımız tarafından yazıldı ve sanırım o da kamerayı Türkiye Garantili bir yerden aldı. Sorunu temizlikle giderilemediğini ve firmanın kendisine yeni kamera vereceğinden bahsetmişti forumda. İşte bu, Cem beyin aldığı kamera, ilk serilerden ve satıcıda veya toptancıda 2 yıldır beklemiş sensör yağlanması olduğu söylenen model olabilir ama garantili ürün olduğu için sorun yok. Firma değiştirmekle yükümlü.

Hayyam pasajından birçok D7000 alan arkadaşlarımız var bu sitede ve onlardan aldığımız duyumlara göre hiçbirinde ne netleme ne de bu yağlanma sorunu var.

Selamlar,

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bende D7000 almayı planladığım için konuyla ilgiliyim ve araştırıyorum. araştırmaların sonunda edindiğim bilgi şöyle. D7000 badyler ilk çıktığı zaman back focus problemi olduğu dedikodusu yayılmış. bu zamana kadar doğru düzgün kimse back focus sıkıntısı yüzünden ne tamirciye başvurmuş nede firmalara. ama sensör yağlanması problemi var. sadece D7000e mahsus birşeymidir yoksa her makinede olabilecek birşeyde sadece D7000de ayyuka çıkarıldı bilmiyorum. hangi serilerde olduğu da belli değil. bir söylentiye göre 6 başka bir söylentiye göre 8 ile başlayan seri numaralı makinelerde bu sorun varmış. ama ben bu tespitlere itibar etmiyorum. eğer ikinci el alacaksanız şanslısınız. sensörü kontrol etmeden almazsınız olur biter. ama sıfır almayı planlıyorsanız şimdiden dua etmeye başlayın. ben ikinci el almayı düşünüyorum. alırkende kontrol edeceğim ve öyle alacağım tabiki.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

öncelikle Merhaba;

D7000' in çıkalı yaklaşık 2 yıl oldu. Hayyam pasajında TÜrkiye Garantili yani yÜksek fiyatlı kameralar hariç diğer hiçbir kamera 2 yıl bekleyemez. Eğer öyle olsaydı, satıcıların çoğu dÜkkanları kapayıp giderlerdi. :) çÜnkÜ hayyamda kamera amerikadan gelir en fazla 1-2 ay ki bu sÜre çok uzun bir sÜredir. Zaman zaman 1 hafta içinde alacak kamera bulamazsınız.

Bu sorun aslında yani bana göre bir sorun değildi. D7000 İlk çıktığında; kullanıcının birisi TÜrkiyede tabir ettiğimiz şekliyle kuyuya bir taş attı ve halen tÜm dÜnya o taşı çıkarmaya çalışıyor. D7000' de sensör yağlanması bu forumda CEM BOZBAŞ arkadaşımız tarafından yazıldı ve sanırım o da kamerayı TÜrkiye Garantili bir yerden aldı. Sorunu temizlikle giderilemediğini ve firmanın kendisine yeni kamera vereceğinden bahsetmişti forumda. İşte bu, Cem beyin aldığı kamera, ilk serilerden ve satıcıda veya toptancıda 2 yıldır beklemiş sensör yağlanması olduğu söylenen model olabilir ama garantili ÜrÜn olduğu için sorun yok. Firma değiştirmekle yÜkÜmlÜ.

Hayyam pasajından birçok D7000 alan arkadaşlarımız var bu sitede ve onlardan aldığımız duyumlara göre hiçbirinde ne netleme ne de bu yağlanma sorunu var.

Selamlar,

Cevabınız için teşekkÜr ederim, söylentiler insanın aklına takılıyor işte:)... Birde Hayyam'dan alacağım için tereddÜt yaşıyorum garantili olmadığı için ama dediklenizde haklısınız gidip almak en iyisi....umarım sorun çıkmaz bu paryı biriktirmek cok uzun zamanımı aldı gerçekten tam da birikmiş sayılmaz ya:D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bende D7000 almayı planladığım için konuyla ilgiliyim ve araştırıyorum. araştırmaların sonunda edindiğim bilgi şöyle. D7000 badyler ilk çıktığı zaman back focus problemi olduğu dedikodusu yayılmış. bu zamana kadar doğru düzgün kimse back focus sıkıntısı yüzünden ne tamirciye başvurmuş nede firmalara. ama sensör yağlanması problemi var. sadece D7000e mahsus birşeymidir yoksa her makinede olabilecek birşeyde sadece D7000de ayyuka çıkarıldı bilmiyorum. hangi serilerde olduğu da belli değil. bir söylentiye göre 6 başka bir söylentiye göre 8 ile başlayan seri numaralı makinelerde bu sorun varmış. ama ben bu tespitlere itibar etmiyorum. eğer ikinci el alacaksanız şanslısınız. sensörü kontrol etmeden almazsınız olur biter. ama sıfır almayı planlıyorsanız şimdiden dua etmeye başlayın. ben ikinci el almayı düşünüyorum. alırkende kontrol edeceğim ve öyle alacağım tabiki.

sıfır almayı düşünüyorum ben, hayyam pasajı'ndan umarım sorunla karşılaşmam aldığım zaman bende sorunları falan olursa hemen paylaşacağım

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

Mahmut Bey, Günaydın;

Bu dedikodu nasıl yayıldı biliyor musunuz? Geçenlerde paylaşmıştım ama yine de paylaşacağım. Daha eline DSLR kamera bile almamış bir kullanıcı yani ne netlik noktası seçileceğinden ne de D7000' in profesyonel kameralarda olduğu gibi netlik aşamalarını (Front focus: öne netlik, Netlik tamam yani OK ve Back focus: Geriye netlik) gösteren gösterge ile donatıldığını bilmeyen ve bu söylentiyi yayan kullanıcı kamerayı eline alıyor ve netlik yapmak için basıyor deklanşöre ve kamerelarda şimdilerde çok hızlı netlik yaptığı ve netlik yaparken de yukarıda bahsettiğim netlik aşamalarını gösteren göstergeler; Netlik yapılıncaya kadar bir front focus ve bir back focus simgesini yakıp söndürerek kullanıcıya netliğin yapılma aşamalarını gösterdiği için ve herhalde netlik yapmaya back focus simgesinden göstermeye başladığı için bu kullanıcı arkadaşımız belki de kötü niyetli olmadığı halde internet ortamında bir bilgi paylaşımında bulunuyor ve tüm dünya karışıyor. İşte Mahmut bey BACK FOCUS olayının özü budur.

Sensör yağlanması ise benim de duyduğum ama sensöre bulaşan toz, kir gibi tanelerin silinmesi gibi temizlikle giderilebileceğini biliyorum.

Bence şu anda yani yeni üretilmiş gövdelerin hiçbirinde sensör yağlanma sorunu yok. Bu sorun belki de üretilen ilk serilerdeydi ve bu kameralar da ancak bir şekilde satıcılarda bekleyen modellerdi.

Selamlar,

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

Cevabınız için teşekkÜr ederim, söylentiler insanın aklına takılıyor işte:)... Birde Hayyam'dan alacağım için tereddÜt yaşıyorum garantili olmadığı için ama dediklenizde haklısınız gidip almak en iyisi....umarım sorun çıkmaz bu paryı biriktirmek cok uzun zamanımı aldı gerçekten tam da birikmiş sayılmaz ya:D

Fuat Bey,

Hayyamda alacağınız ÜrÜnlerin 2. ellerine bile satıcılar 6 ay kendi dÜkkanlarının garantisini verirler. Buradan alış-veriş yapacağınız zaman mutlaka satıcıya bunu hatırlatın ya da benim gÜvenilir bulduğum BOZDAĞ FOTOĞRAFçILIK, Resul BOZDAĞ'ın dÜkkanına gideceksiniz, selamımı söyleyerek kendisinden yardım isteyeceksiniz. Size mutlaka yardımcı olacaktır. Telefon bilgilerini vereyim. 0212 528 81 09 Cep: 0 535 732 31 20

Not: Bu arada satıcılar arasında ufak tefek fiyat farkları olabiliyor. Bu nedenle birkaç dÜkkandan da fiyat almanız isabetli olacaktır.

Selamlar,

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben Nikon D7000 alırken bu sorunlardan hiç haberim yoktu. Makineyi Aldıktan 1 hafta sonra sensörümde 10-16 arası küçük lekeler oluştu. İnternette sorunun çözümü için arama yaparken "yalanma sorunu" başlıklarını gördüm ve şüphelendim. Trabzon'da işin eğitimini almış Nikon bayideki uzmanlar 3 kere temizlemesine rağmen lekeler geçmedi. Daha doğrusu özel büyüteçlerle bakıyorlar gözle görülür hiç bir leke yok lakin fotoğraflarda leke çıkıyordu.(Farklı lenslerle denendi sorun lensdemi diye). En sonunda yeni ürün getirmeye karar verdiler ve şuan makinem yolda. Firma şuan gelen ürün hatalı çıkarsa yine değiştirmeyi kabul ediyor. Garantili ürünlerde sorun çıksa bile sıkıntı yaşamazsınız kolayına. Ama önerim Bimeks,Teknosa tarzı yerlerden değilde direk şehrinizdeki Nikon bayiden ürün almanız. Yetkililer daha bir özel ilgileniyor sizinle.

Benim D7000 sorunlarına gelirsek. Makine gerçekten mükemmel. Detay,kalite,netleme gerekten süper. Bende bir tek leke sorunu oldu oda inşallah yaşanmaz bir daha. Yaşansa bile firma size tam destek veriyor ama yaşanmaması daha güzel tabiki.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Trabzondaki Nikon bayi uzun sokak çıkışında olan değil mi?

O adamları hiç ama hiç sevmiyorum.. İnternetten Lens alacağımı ama faturasınınkendi üzerime olmadığını. Karfo garantili olduğunu ve bir sıkıntı durumunda servis yardımını buradan karşılayabileceğimi sordum..

ürünü oradan almamı istiyor olacak ki, hiç bir şekilde kendi satmadığı malzemeyi kabul edemeyeceğini seri numara kopyalamasına karşı sorun olduğunu vs belirtti.. Ve fiyatları çok uçuk..

O adam yüzünden bence Nikon piyasası kötü Trabzon da..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

O adamları hiç ama hiç sevmiyorum.. İnternetten Lens alacağımı ama faturasınınkendi üzerime olmadığını. Karfo garantili olduğunu ve bir sıkıntı durumunda servis yardımını buradan karşılayabileceğimi sordum..

ürünü oradan almamı istiyor olacak ki, hiç bir şekilde kendi satmadığı malzemeyi kabul edemeyeceğini seri numara kopyalamasına karşı sorun olduğunu vs belirtti.. Ve fiyatları çok uçuk..

Yalçın Bey, Merhaba;

Faturalı ve garantili satılan ürünlere uygulanan KDV neyse de öTV yüzünden fiyatlardaki yükselme nedeniyle Türkiye genelinde tüm kameraların piyasası çok kötü ve kötü olmaya da devam edecek maalesef.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Nikon bayi olmanın verdiği bazı zorluklar var. örneğin arızalı ürün için Nikon uğraşılmadan direk geri yollanan ürünlerde sıkıntı oluşturabiliyor. Benim makinemi 3 kez temizlediler 2 gün boyunca ve temizlenemeyince geri yolladılar. O adam her gelene ücretsiz olarak tamir için uğraşsa ve yapamayınca garantiye yollasa zaman bulup kendi işini yapamaz insanlar hücum eder. Orası belki pahalı satıyor ama(Garantili fiyatlar her yerde pahalı aslında) garantiside ona göre. Benim D7000 bimeks veya Teknosa'dan alınmış olsaydı kolayına garantiden yeni makine vermeyeceklerdi. Küçücük sorunlarda bile çok pürüz çıkarıyorlar bir bahane buluyorlar garantiye yollamamak için. Bahsettiğiniz yer evet pahalı ama sattığı mala önem veriyor,garanti veriyor sonuna kadar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fuat Bey,

Hayyamda alacağınız ÜrÜnlerin 2. ellerine bile satıcılar 6 ay kendi dÜkkanlarının garantisini verirler. Buradan alış-veriş yapacağınız zaman mutlaka satıcıya bunu hatırlatın ya da benim gÜvenilir bulduğum BOZDAĞ FOTOĞRAFçILIK, Resul BOZDAĞ'ın dÜkkanına gideceksiniz, selamımı söyleyerek kendisinden yardım isteyeceksiniz. Size mutlaka yardımcı olacaktır. Telefon bilgilerini vereyim. 0212 528 81 09 Cep: 0 535 732 31 20

Not: Bu arada satıcılar arasında ufak tefek fiyat farkları olabiliyor. Bu nedenle birkaç dÜkkandan da fiyat almanız isabetli olacaktır.

Selamlar,

En kısa zamanda BOZAĞ Fotoğrafçılığa uğrayacağım selamınızla, teşekkÜr ederim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar, benim anlamadığım bir nokta var. Şimdi bir senaryo düşünün; Trabzon'da oturuyorum ama İstanbul'a gittiğimde oradaki bir yetkili satıcıdan Nikon ürünü aldım diyelim. Bu ürün garanti dahilinde arızalandı. Trabzon'daki yetkili satıcı buna servis hizmeti vermekle yükümlü müdür? Benim oturduğum ülkede durum böyle değil. Satın aldığınız yere gitmek zorundasınız. Ya da Nikon NL servisiyle telefonla bağlantı kurup onların yönlendirmesiyle cihazı faturasıyla birilkte onlara göndermek zorundasınız. Ve eğer cihazda sorun yoksa ya da garanti dışında kalan bir sorun varsa tüm posta ve tamir masrafını ödemek zorunda kalırsınız.

Sonuçta bir yetkili TV tamir servisi değil ki bu, cihazı hangi mağazadan alırsan al götür ustaya tamir etsin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Burada nereden alırsan oraya götürmen lazım Mehmet abi. Yani bayilerde kendilerince haklı. ücretsiz tamir yapılıyor diye bimeksden veya başka bayilerden alan Trabzon'daki mevcut bayiye hücum ederse o adam kendi işini yapamaz. Sadece Nikon ürün satışıyla o dükkan dönmüyor sırf kiralar aylık 7 milyar civarı. Mecbur fotoğrafçılık yapıyorlar o yüzden sadece kendi sattığı ürünün tamiri ve garantisi ile ilgilenyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bence doğru olan da bu Cem. Sonuçta orası bayi, yetkili servis merkezi değil ki? Kaldı ki bu işlemleri ücretsiz yapmak zorunda adam, Nikon TR bu işlem için kimbilir ne kadar ödüyordur bayiye, belki de hiçbir ödeme yapılmıyordur. Tıpkı burada olduğu gibi, nereden aldıysan oraya gitmek zorundasın, ya da Nikon yetkili servis ile direk bağlantı kurmalısın.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben bu olaya anlam veremem işte..

Nikon'un bayisi olarak Reklamını yapacaksın balını kaymağını yiyeceksin. Sonrada Nikon sana bayilik vermesine rağmen ben ilgilenmem giyeceksin.. E ne anladık o zaman senin bayiliğinden.. O zaman bayi olma Sadece Nikon ürünlerini sat, bir sorun olduğunda elini ayağını bulaştırma direk servise yolla..

Varsayalım 50mm f:1,8i elden olarak istanbuldan aldım fiyat olarak 300 lira.. Ve arızalandı ama arızasını biilmiyorum Servise götürüyorum,

--aldığın yere git cevabını alıyorum

Ama ben istanbuldan aldım nasıl gideyim, masrafı yeni lens aldırır.

--biz sadece sattığımız ürünlerden mesulüz.

Ama Nikon bayi, hani karacasulu filan.

- !?!

Orada o lens'i kırardım ben işte.. Alsam dahi kapısına yanaştırmam zaten de.

Yani Türkiyede işler böyle yürümez. Satıcısı ve yetkili bayisi olduğun herhangi bir ürün veya hizmetin bayisi isen nereden alınırsa alınsın (yeterki belgeli faturalı) ilgilenmek durumundasın. Bunu bildiğim için oraya gittim ama bildiğimin dışına çıkarak beni şaşırttı.

Cem'in dediği gibi az kişi çalışıyorlar vs.. O zaman işleri ile ilgilenemez diyorsun ya. O zaman da bu işler ile ilgilenecek adam arayacak bulacak o işin başına koyacak. Kaymağını yiyeceksin ama çula çaputa dokunmayacaksın yok öyle yağma efendim.

Senin konunda o kadar ilgilenmelerinin nedeni fazladan verdiğin 1000 lira yüzünden.. O fazla 1000 lirayı başka yere verip orada bu hizmeti alamasa idin bakış açın çok farklı olurdu buna adım gibi eminim..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Elektro Word fiyatlarıda aynı veya bir Teknosa fiyatlarıda aynı ama pek ilgilenmiyorlar sorun yok deyip yolluyorlar seni. Nikon bayisi olarak her işle ilgilenecekse Nikon dükkan kirasını karşılaması lazım ozaman. Şuan dükkana 6-7 milyar kira ödeyen biri bunu Nikon satarak bile çıkaramıyor çünkü okadar müşteri olmuyor her zaman. Nikon maddi desteğini yükseltse hizmet değişir elbet. Olay biraz Nikon'ada bağlı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

sonunda gittim D7000 aldım arkadaşlar, Hayyam'dan aldım, Bozdağ Fotoğrafçılığa'da uğradım ama başka bir tanıdığım dükkan daha iyi bir fiyat verdi oradan aldım ümit abi, yinede teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

sonunda gittim D7000 aldım arkadaşlar, Hayyam'dan aldım, Bozdağ Fotoğrafçılığa'da uğradım ama başka bir tanıdığım dükkan daha iyi bir fiyat verdi oradan aldım ümit abi, yinede teşekkür ederim

Fuat Bey, Merhaba;

Rica ederim, hayırlı olsun. Hayyam pasajındaki dükkanları gezmenizde mutlak surette fayda var ve sizde bundan faydalanmışsınız.:) çünkü ürünün fiyatı satıcının acil ödemesi olup olmamasına veya aldığı yerdeki uygun fiyata göre değişebiliyor.

Selamlar,

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aldığın fiyatı ve yeri yazar mısın .

Bizde faydalanalım.

Hayyam pasağında giriş alt katta bulunan Sirkeci fotograftan aldım, d7000 18-105 canta hafıza kartı filitre 1500 tl pesin gerisi 10 ay taksitle toplamda 2600 Tl'ye geldi,

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

Hayyam pasağında giriş alt katta bulunan Sirkeci fotograftan aldım, d7000 18-105 canta hafıza kartı filitre 1500 tl pesin gerisi 10 ay taksitle toplamda 2600 Tl'ye geldi,

Fuat Bey,

Tekrar hayırlı olsun. Bu fiyat yurtdışından gelen ürünün fiyatı mı yoksa Türkiye garantili ürünün fiyatı mı?

Selamlar,

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fuat Bey,

Tekrar hayırlı olsun. Bu fiyat yurtdışından gelen ÜrÜnÜn fiyatı mı yoksa TÜrkiye garantili ÜrÜnÜn fiyatı mı?

Selamlar,

TÜrkiyede 18-105 VR + D7000 Body 3800 civarında abi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.