İçeriğe git

Nikon D7000 deklanşör gecikmesi

Yaşar YARAR

Recommended Posts

Merhaba, bir sorunum var çok uğraştım ama bir türlü beceremedim. Makine manueldeyken flaş da açıkken deklanşöre bastığımda 1-2 saniye gecikmeli çekim yapıyor. Tepe flaşı taktım yine aynı şekilde oldu. Ama flaş kapalıyken bir sorun yok normal şekilde çekim yapabiliyorum. Bu konuda bana yardımcı olur musunuz?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Flaş ayarlarını kontrol edin, normal TTL moduna alın, sonrasında gecikmeli flaş, son perde flaş gibi seçenekleri kontrol edin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

sevgili arkadaşım, makinen timer modunda olmasın ? eğer üzerindeki flash açıkken netlikte sorun yaşıyorsan ortam karanlıktır o yüzdendir. eğer tepe flashı taktı isen böyle bir sorun çokkk çok nadir olur. bence senin makinen timer modunda. yani zaman ayarlı. sen deklanşöre bastıktan 2 saniye sonra çekim yapan modda. onu seri moda al bakalın aynısı olacak mı_ veya flash açık değilken dene makineyi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Otomatik modda çekim yapıyorken sorun yoksa, manuel moddada yapmaması gerek. Yapıyorsa ayar eksikliğindendir.

Ya sorununu tam anlatamıyorsun, yada söylenilenleri tam uygulayamıyorsun.

D7000 ayarlarına tam hakim olmadığım için kesin şurası veya burası diyemeyeceğim ama Makine ve flash kombinasyonuna baktın mı, yada Flash'ın modeli ne ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sorunu Çözdüm. Makineyi kırmızı göz azaltma moduna almışım. O moddayken deklanşöre basınca öndeki sarı ışık 1 sn kadar yanıyor ve daha sonra basıyor. Bu sayede o sarı ışık kırmızı göz olmasını azaltıyor. Değerli bilgileriniz iÇin teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.