İçeriğe git

Body ve Lens Tavsiye

deniz ertekin

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar.Bir dönem slr makine kullandım.artık giriş seviyesi bir nikon almak istiyorum.

fujifilm ile çektiğim macro ve manzara fotoğraflarını begendım.fakat portrede hic başarılı olamadım.

başarılı portre ve manzara fotoğrafları için hangi makine ve lensi tavsiye edersiniz.orta ve üst seviye

lens ve makine için henüz erken.

örneğin 18-55 kit lens ile çekilen manzara fotoğrafları beni tatmin ediyor.

50 mm 1.8 lensi çok araştırdım. buda portre için yeterli gibi.

kafamda netleşen bir şey yok.yardımcı olursanız çok sevinirim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Harika ve çok doğru bir açıklama olmuş.teşekkürler, tebrikler.

örneğin hayyama gidince piyasayı ve yarattığı çakalları farketmemek zaten imkansız.

iyi niyetli olanlara lafımız yok.umarım onlardan birine denk geliriz.

yalnız bu benim kararsızlığımı ne yazık ki hafifletmedi.)

dediğim gibi isteklerim minimum seviyede.

karşılıgıda minimumda kalırsa cok sevınıcem.)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Eğer bütçe sorunu yoksa ve geçmişte DSLR like kullandığınızı varsayarak:

D7000 + 18-105 + 70-300 VR + Tokina veya Sigma 100 mm makro.

Bütçe biraz daha düşük ise:

D5100 veya D3200 + 18-55 + 55-200 VR.

Bu ekipmanlar ile bahsettiğiniz çekimleri çok rahat yapabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aslında bir Nikkor 105 mm AF-D veya AF-S yazmak isterdim ama satış fiyatı 750 euro civarındaydı, bu yüzden Tokina alternatifini seçtim, hem böylece bir taşla iki kuş vurursunuz, çünkü bu bir makro lenstir. Eğer bütçe bunun için de sıkıntılıysa son zamanlarda çıkan 85 mm civarı olan yeni Nikon lensler var, kendim tecrübe edemedim nasıl bir şeydir diye, ama odak noktası olarak bir 50 mm den daha fazlasını verir portrede. 50 mm sizin için en son seçenek olsun, hatta paranız yeterse 50 mm f1,4 olanı alın.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Manzarada 85 mm mi? Genelde geniş açı tercih edilir ama artık siz bilirsiniz :) 85 mm yi portre ve makroda kullanırsınız.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu lens konusunda bilgim yok, aynı aralığın Sigma marka olanı var sanırım ama onu da tanımıyorum. Biraz daha para ekleyip bu aralığın Nikkor olanını almanızda fayda var.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

af-s 35mm f/1.8 düşünülebilir mi Mehmet Bey.

Kusura bakmayın.tek tek soruyor gibi oldum ama bahsettiğim gibi bir kere alıp uzun süre tek lens ile portre,manzara çekmek istediğim için ince eleyip sık dokumak zorundayım.netleme,titreme sorunuda yaşamak istemem sonradan.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.