İçeriğe git

Time laps hakkında yardım

Recommended Posts

Arkadaşlar nikon makinalarda time laps yaparken kullanabileceğimiz bir eklenti var mı varsa nasıl bulabileceğim konusunda yardımcı olabilirmisiniz. nikonun kendi güncellemelerinde böyle bişey mevcut değil. Ama bazı gruplar kendi çabaları ile bu tarz güncellemeler hazırlıyolar. Bugün canon 550d kullanan bir arkadaşım makinasına eklemiş.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar nikon makinalarda time laps yaparken kullanabileceğimiz bir eklenti var mı varsa nasıl bulabileceğim konusunda yardımcı olabilirmisiniz. nikonun kendi güncellemelerinde böyle bişey mevcut değil. Ama bazı gruplar kendi çabaları ile bu tarz güncellemeler hazırlıyolar. Bugün canon 550d kullanan bir arkadaşım makinasına eklemiş.

Şimdi burada "makinasına eklemiş" ibaresi teknik açıdan imkansız bir durum. Bahsettiğiniz bir eklenti değil, tamamen yepyeni ayrı bir firmware yazılımı. Kaldı ki bu tür yazılımlar risk içerir, çünkü üretici firmalar tarafından onaylanmamıştır. Her zaman için başarılı sonuçlar alınamayabilir. Nikon cephesinde bu tür bir "hack" leme henüz duymadım.

D3100'ün arayüzünde time lapse (interval) özelliği var mıdır bilmiyorum. D5000 modelinde var mesela. Eğer gövdede bu özellik yoksa bu kez üçüncü markaların ürettiği bazı ürünlerle bu sorunu aşabilirsiniz.

http://www.nikond3100tips.com/tips/how-to-make-a-timelapse-video-with-your-nikon-d3100/

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Intervalometre denilen bir şey varmış bi araştırın işinizi görür. D3100 de time lapse özelliği yok diye biliyorum. Intervalometre yi programlayarak kaç sn de 1 deklanşöre basılacagı ayarlanabilir

çekilen kareleri birleştirmek için Quicktime PRO ile video yapılabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi burada "makinasına eklemiş" ibaresi teknik açıdan imkansız bir durum. Bahsettiğiniz bir eklenti değil, tamamen yepyeni ayrı bir firmware yazılımı. Kaldı ki bu tür yazılımlar risk içerir, çünkü üretici firmalar tarafından onaylanmamıştır. Her zaman için başarılı sonuçlar alınamayabilir. Nikon cephesinde bu tür bir "hack" leme henüz duymadım.

D3100'ün arayüzünde time lapse (interval) özelliği var mıdır bilmiyorum. D5000 modelinde var mesela. Eğer gövdede bu özellik yoksa bu kez üçüncü markaların ürettiği bazı ürünlerle bu sorunu aşabilirsiniz.

http://www.nikond310...ur-nikon-d3100/

sonuç olarak olmayan bir özellik makinaya eklenmiş anlatamaya çalıştığım olay o. ben eklenti diyorum siz firmware deyin sonuç olarak anlatmaya çalıştğım olayı herkes anlamıştır. Zararlı olup olmaması konusuna gelindiğinde de ben makinayı gözden çıkardım zaten -öğrenmek istediğim zararlı olup olmaması değil- o kadarda önemli değil. benim amacım kablolarla kumandalarla uğraşmadan bunu yapma imkanım olup olmadığını öğrenmek ve yapılıyorsa yapmak. verdiğiniz link sanırım 10.09.2012 tarihinde kapanmış. yazmış olduğunuz bu uzunca cevap sanırım hiçbir işime yaramadı ama yinede vakit ayırdığınız için teşekkür ederim.

Intervalometre denilen bir şey varmış bi araştırın işinizi görür. D3100 de time lapse özelliği yok diye biliyorum. Intervalometre yi programlayarak kaç sn de 1 deklanşöre basılacagı ayarlanabilir

çekilen kareleri birleştirmek için Quicktime PRO ile video yapılabilir.

intervalometreler zaman ayarlı kumanda, timer gibi isimlerle satılıyor türk alışveriş sitelerinde. bilgi için teşekkür ederim.

http://fotograf-kamera.gittigidiyor.com/fotograf-kamera?k=zaman+ayarl%FD+kumanda&sra=hpa

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 6 ay sonra...

merhaba d3100 cihazı için time lapse eklentisi gibi bir yazılım yok.

merakettiğim şey bu tür forum sitelerinin yaygınlığı

ama editör cevap veremedikten sonra bir sayfanın editörüyüm demek '???' şaka olmalı

hani eletronik çöplüğü vardır ya cevap veremeyen forum siteleri de öyle bir şey

sanırım soruyu soran Baki bey tekrar söylemek gerek time lapse ekleme gibi bir yazılım yok.kendi adıma forum gibi veya başka netlere girip

cevap yazmayı sevmem ama ortalık çok kötü bu neya

firmware yazılımlar risk de içermez Baki bey firma nın yetişmeyen ara yüzüdür sonradan piyasaya sürülür

yurt dışı kaynaklı sitelere sorularınızı sorun

DakotaLapse

http://timelapseturkiye.com/time-lapse/time-lapse-nasil-yapilir-html/

bu adresten Türk sitesi tolga akbaş bu arkadaştan bilgi al

bu siteleri takıp edin cevaplarınızın fazlasını bulucaksınız veya face üzerinden beni ekleye bilirsiniz

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ooo sağlam atar yapıp üstüne sağlam reklam yapmışsın.

Ego tavanda. İyisin hadi. ^^

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Türkçe'ye dikkat...

Bu forumun editörleri Türkiye ortalamasının üzerinde merak etmeyin :) Fotoğraf konusu geniş. Herkes herşeyden anlayacak diye bir kural yok. Kaldı ki verilen cevaplarda soruyu soranı yönlendirecek yeterince bilgi var.

"Yurtdışı kaynaklı" sitelerde iyi olanı seçmek artık zor. Cevaplar (Türkiye genelinde olduğu gibi) "Canon al çünkü mükemmel" ya da "Zeiss tabi bir numara sen ne diyorsun" veya "Pentax 1 numara ama Canikon yaygın olduğu için alınıyor"a dönüştü son 2-3 yılda. Yani "yabancılar daha iyi bilir" düşüncesi bir yere kadar doğru olsa da bu daha iyi bilenler forumlarda pek yok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Turan bey egoyla gazla çalışmam.

Ertan bey burası Türkçe dil kursu değil yazılan yazının maksadını anlamanız küçük bir soruya evet-hayır demelerinin

zor olduğuna yakınmaktı.

Bir konuyu bilmiyorsanız yanlış da yönlerdirmezsınız sanırım

Fotoğraf sanatsa ki memleketin her konu da sanat anlayışı zayıfken ihtiyaç duyulan şey küçük bir doğru

bunu da yanlış yönlendirmenin anlamı yok gereksiz konuşmaktır.

Herkese saygı duyarım

Mehmet bey'i tanımam ama uzun yıllar fotoğrafla içli dışlı gözüyor

Akif bey'i de tanımam Ankara'da bir dernekte fotoğraf eğitmeni olarak gözüküyor

Şimdi sen bu soruyu soran Baki bey olduğunu düşün d3100 sorusu

tanımıyorsun ama meğer karşındakiler forum editörleri üstüne bir de yazdıklarım gibi ŞAKA MI bu

reklamı severim ama ego öksürük yapıyor onu kullanmıyorum

ilginize teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

Turgay Bey;

Bu site bir kere sizin bahsettiğiniz o çöplük sitelerden değildir. O sitelerin forumlarında benim ekipmanım seninkini döver tarzı, saçma sapan, gereksiz ve fotoğraf yeni başlayanlara hiçbir şey vermeyecek konuların, kazık kadar adamlar tarafından birbirleriyle çocuklar gibi didişmesi sonucu seviyesini kaybederek, çöplük olmasından sonra kurulmuş gayet seviyeli insanların bulunduğu seçkin bir sitedir.

Sitenin editörlerinin bilgi seviyelerine gelince; Bu sitedeki editörler teknik bilgilerinden önce hadlerini çok iyi bilirler. Herşeyi bildiğini söyleyen kişi aslında hiçbir şeyi bilmeyen kişiden başkası değildir. Kimse herşeyi bilemez. öğrenme süreci editörler de dahil tüm insanlar için geçerlidir.

Bir Afrika atasözünün dediği gibi bir insanı eleştirmeden önce onun ayakkabılarıyla 3 ay yürüyün ve sonra eğer yapabilirseniz eleştirin. Eleştirmek, özellikle de yapıcı eleştirebilmek gerçekten de her insana nasip olmayacak seçkin bir özelliktir. Eleştirirken öğretebilmek ise başlı başına bir olaydır. Sizin yaptığınız tarz eleştiri; “ Sen koskoca editörsün bu basit konuyu bile bilmiyorsun ama bak ben, bu gördüğün bu şahsiyet, biliyorum. “ gibi hiç de hoş olmayan ve ego tatmininden başka kimsenin bir işine yaramayan tarzdan başka birşey değildir.

Madem konu hakkında bilginiz vardı. Onu bizlere öyle bir sunsaydınız da; Size cephe alacağımız yerde teşekkür etseydik. Lütfen şunu unutmayın; Burası “ EGOLARINIZIN TATMİN YERİ DEĞİL “, bildiğimiz konuları paylaştığımız ve bilmediklerimizi de birbirimizden öğrendiğimiz güzel bir yerdir. Eğer bilgilerinizi belirli bir üslup çerçevesinde paylaşmak isterseniz kapımız size bile sonuna kadar açıktır.

Bilginize

• Harika 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ümit bey

Edebiyatınız gÜçlÜ yazmayı biliyorsunuz şu ego muhabbetini de anlamış değilim ben bilirim sen bilmezsin diye bir cÜmle kurmadım sanırım

sizler Üniversiteli koca adamlar TÜrkçesi zayıf ama anlatmak istediği şeyi anlamak istemiyorsunuz.

internet internet dolaşıp millete laf yetiştiren biri değilim huyum da değil

Canon face sayfasında da bir gÜn şunu demiştim sabah akşam lens Üzerine şemsiye tak çatı yaptık gibi fotoğraflar ekleyerek gÜnaydın iyi

akşamlar diyorsunuz bilgiye dökseniz bunları dedim sayfa engelledi.

Haa tarzım serttir karşımdaki alınır mı umrumda değil

fotoğraf ben yokken de vardı fotoğraf bilgisi o da öyle eksiği olupta bir yerde yanlış alkışlanıyorsa itirazım var şimdi olduğu gibi

anlatım bozukluğu olan ilk yazının sonun da verdiğim örnekler gibi gaye ve amaçlar belirli sanat için

eğer bu tartışma sizlerin gÜzel edebiyatlarınızla devam edecekse Edebiyat derside bir sanat ben de konuşmayı öğrenirim

mesela empati kurmayı hep sonra yaparım özÜrdilerim Ümit bey

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir şekilde Time Lapse konusunda denemeler yapmak istiyorum. Bu konuda araştırıyorum, inceliyorum, deniyorum. Ama konuşacak kadar malesef kendimi bilgili görmüyorum. Baki arkadaş en başta D300s ile alakalı bir teknik soru sormuş, ondan sonra konu aldı başını gitmiş. Turgay bey sağ olsun konu hakkında bir iki tane link paylaşmış ama o da Baki kardeşimizin derdine dermen değil. Konu hakkında Turgay beyin bilgisi olduğunu baştan kabul edersek, bilgisini paylaşmakta biraz cimri davranıyor sanırım, hani paylaşsa biz de kendisinin beğenmediği karanlık dünyamızda bir ışık bulsak.

Turgay Beyin henüz 3 tane yazısı var, onun üzerine fazla da gitmemek iyi olur. Sonuçta burada bulunan insanların öncelikle birbirlerine saygılı, yardım sever ve paylaşımcı olduklarını bilmiyor. Zaman içinde görecektir bizlerin boynuna fotoğraf makinesi asıp kendimize "moda fotoğrafçısı" demediğimizi. (Lafın size değil Turgay bey, siz yenisiniz müsaadenizle eski bir konu başlığına gönderme yapıp anlatımı kuvvetlendirmeye çalışıyorum.) O da görecektir bizlerin sadece fotoğraf çekmediğimizi, fotoğraf konuştuğumuzu, çok ya da az bildiklerimizi şuraya iki satır bir şeyler karalayarak bilmediklerimizi öğrenmeye, kendimizi geliştirmeye çalıştığımızı, ben oldum artık diye ortaya çıkıp ahkam kesmektense, daha fazla nasıl öğrenirim diye didindiğimizi anlayacaktır.

Offtopic oldu baya ama sonuç olarak; bilgisini paylaşmaya niyetli biri çıksa konu hakkında da ortalık bir sakinleşse.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ertan bey burası Türkçe dil kursu değil yazılan yazının maksadını anlamanız küçük bir soruya evet-hayır demelerinin zor olduğuna yakınmaktı.

Türkçe sadece dil kursunda konuşulmaz, değil mi? Öyle olsaydı kimse birbiriyle anlaşamazdı.

Bir konuyu bilmiyorsanız yanlış da yÖnlerdirmezsınız sanırım. Fotoğraf sanatsa ki memleketin her konu da sanat anlayışı zayıfken ihtiyaç duyulan şey küçük bir doğru bunu da yanlış yÖnlendirmenin anlamı yok gereksiz konuşmaktır.

Yanlış olan nedir Örneğin? D3100'de "time-lapse" denen Özellik yok. Dolayısıyla "intervalometer" denen aletleri Önermiş arkadaşlar. Buradaki yanlışlık ne?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

aslında mesele biraz kapalı yani bu veya buna benzer sitelerle bir ilgisi yok

geçen haftalarda ankara da bir fotoğraf derneği çok can sıkıcı bir konu ile bir bayan arkadaşıma temel fotoğraf eğitimine gitmesiyle olan bir şey tabi ahlaki bir durum

çok fazla canımı sıktı ki ne sıkma sonra üstüne bir de böyle bir yazı durumu görünce artık alkışlamamak gerektiğini düşünüyorum.

Orçun bey time lapse konusun da yardımcı olabilirim konu ile tıkandığım yerde örnek siteler ve ekıpmanlarını yol gösterebilirim

Baki beye de yardımcı olmak isterim ulaşırsanız bana da haber verin lütfen.

sanırım face üzerinden azda olsa görüntelemiş olabilirsiniz profilimi yine ordan ekıpmanınızı yazın lütfen time lapse için gereken bir şeye ihtiyacınız varmı söylerim.

Burdan yazarak değerli kişilerin edebiyatına zarar vermek istemem

ilginize teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@ turgay abay

Şöle otur ve yazıya ikinci bir gözden bak. Sonra nasıl bir yanıt verirdin söylermisin?

Benim üslübum böyle diyorsun. Sana birisi tutupta durduk yerde herkesin içinde yerin dibine soksa nasıl bir tepki verirsin?

Uzun bir süredir bir sitede adminlik yapıyorum. Sürekli benzer şekilde gelen kişilere iyi niyetli davrandıkça üste çıkmaya başladı ve olan sürekli düzeyli olan üyeler ile yönetici kaybım oldu. Hep bunlar yüzünden siteyi bırakıp gitti. Bu yüzden dediğini bilmez kişilere karşı hiç kusura bakmayın tutumum hep böyledir artık. Benim ifadem böyle katlanacaksınız dersen ya ifadeni düzeltirsin yada sana da aynı şekilde cevap verir dururum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@ turgay abay

Şöle otur ve yazıya ikinci bir gözden bak. Sonra nasıl bir yanıt verirdin söylermisin?

Benim üslübum böyle diyorsun. Sana birisi tutupta durduk yerde herkesin içinde yerin dibine soksa nasıl bir tepki verirsin?

Uzun bir süredir bir sitede adminlik yapıyorum. Sürekli benzer şekilde gelen kişilere iyi niyetli davrandıkça üste çıkmaya başladı ve olan sürekli düzeyli olan üyeler ile yönetici kaybım oldu. Hep bunlar yüzünden siteyi bırakıp gitti. Bu yüzden dediğini bilmez kişilere karşı hiç kusura bakmayın tutumum hep böyledir artık. Benim ifadem böyle katlanacaksınız dersen ya ifadeni düzeltirsin yada sana da aynı şekilde cevap verir dururum.

Teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

Ümit bey

Edebiyatınız gÜçlÜ yazmayı biliyorsunuz şu ego muhabbetini de anlamış değilim ben bilirim sen bilmezsin diye bir cÜmle kurmadım sanırım

sizler Üniversiteli koca adamlar TÜrkçesi zayıf ama anlatmak istediği şeyi anlamak istemiyorsunuz.

internet internet dolaşıp millete laf yetiştiren biri değilim huyum da değil

Canon face sayfasında da bir gÜn şunu demiştim sabah akşam lens Üzerine şemsiye tak çatı yaptık gibi fotoğraflar ekleyerek gÜnaydın iyi

akşamlar diyorsunuz bilgiye dökseniz bunları dedim sayfa engelledi.

Haa tarzım serttir karşımdaki alınır mı umrumda değil

fotoğraf ben yokken de vardı fotoğraf bilgisi o da öyle eksiği olupta bir yerde yanlış alkışlanıyorsa itirazım var şimdi olduğu gibi

anlatım bozukluğu olan ilk yazının sonun da verdiğim örnekler gibi gaye ve amaçlar belirli sanat için

eğer bu tartışma sizlerin gÜzel edebiyatlarınızla devam edecekse Edebiyat derside bir sanat ben de konuşmayı öğrenirim

mesela empati kurmayı hep sonra yaparım özÜrdilerim Ümit bey

Turgay Bey;

Edebiyatım gÜçlÜ falan değil. Yine Üslup hatası yapıyorsunuz ve hiç tanımadığınız insanların belli bir konudaki yazdıklarını eksik olarak görerek onları kÜçÜk görÜyorsunuz ve alay ediyorsunuz. Madem yetersiz bilgi vermişler; O zaman, bu başlığa sizde bildiklerinizi kimseyi yargılamadan paylaşsaydınız zaten hiç bir sorun çıkmayacaktı. Anlatmak istediğinizi anlamak için Üniversiteyi bitirmeye gerek yok. Elbette herkes anlıyor ama siz Üslubunuzun yanlış olduğunu bir tÜrlÜ anlamak istemiyorsunuz. Zaten bunu anlamış olsanız iş kendiliğinden çözÜlecek.

Bakın, Canon facebook sayfasında da buradaki yanlış Üslubu kullandığınız için engellenmişsiniz. Olaya öğrenmek açısından yaklaşıp, tavsiyeyi yapan kişiye; Bu yazdıklarınızı bilgiye dökerseniz daha fazla insan faydalanacaktır diye yazmış olsaydınız, belki de engellenmeyecektiniz. öyle ya, burası internet. Kibar ve seviyeli olmaya ne gerek var. Sizin yaptığınız gibi ben lafı ortaya koyarım isteyen istediğini alır, tarzı yaklaşımlar yÜzÜnden birçok forum sitesi kavga ve didişme sitesi oldu ama burası o tarz sitelerden değil. İnsan olmanın en önemli erdemlerinden birisi; Nerede olursanız olun bulunduğunuz ortama uygun davranmaktır. Benim yapım bu. Ne yapayım, mecburen çekeceksiniz yaklaşımı, sizi sadece o ortamdaki insanlardan uzaklaştırır ve tepki çekersiniz. Bu tip yaklaşımlar; Zamanla sizi toplum dışına da iter ama bunun, sizin umurunuzda olduğunu sanmıyorum. Eğer amacınız didişmekse yaptığınız hareket doğru ama yeri yanlış.

Bu başlık altında hangi editörÜmÜz sitedeki arkadaşlara yanlış bir bilgi vermişler ve herkes de onları alkışlamış ki siz, yanlış bilgi verdiler diye itiraz ediyorsunuz. 2 Editör arkadaşımız da bildiklerini paylaşmışlar. Mesela benim bu konudaki bildiklerim teorik olduğu için bu konuya cevap yazmadım ama siz bilginizi paylaşmak yerine didişmeyi seçtiniz. Elbette bu seçiminize de saygım var ama insanların bilgileri ile alay etme hakkını kendinizde gördÜğÜnÜz yere kadar.

Sanat için bile olsa kimseyi tanımadan etmeden tarzım bu gerekçesiyle haksız yere eleştiremezsiniz ve kıramazsınız. İnsanların yÜzÜne söyleyemediğiniz şeyleri dijital platformlarda istediğiniz Üslupla yazamazsınız. Ayrıca sizin kimseye bir ÜstÜnlÜnÜz yok ve buradaki kimse sizin öğrenciniz değil.

özÜr dilemişsiniz. TeşekkÜr ederim. Hatasını kabul etmek de bÜyÜk bir erdemdir ama hangi yer veya ortamda olursanız olun, Bir eyleme veya söze başlamadan önce çok iyi dÜşÜnmek ve hesaplamak gerek. Olayların gideceği yeri ve insanları inciteceği noktayı önceden görerek, özÜr dilemeden ve keşkeye ihtiyaç duymayan bir yaklaşımda olmak, en bÜyÜk insanlık değeridir. Victor HUGO’nun çok sediğim bir sözÜ var. Der ki; Unutma, bir kalbi kırdıktan sonra özÜr dilemek fayda sağlamaz. Bil ki, telafisi olmayan şeylerin izahı gereksizdir.

Bu size yazdığım son cevaptır.

Bilginize,

Ayrıca Size Mevlana ve Hacı Bektaş Veli'nin birbirleri hakkındaki dÜşÜncelerini nasıl bir Üslupla ifade ettiklerini anlatan bir yazıyı da paylaşıyorum.

Bir adamcağız kötÜ yoldan para kazanıp bununla kendisine bir inek alır. Neden sonra, yaptıklarından pişman olur ve hiç olmazsa iyi birşey yapmış olmak için bunu Hacı Bektaş Veli’nin dergahına kurban olarak bağışlamak ister. O zamanlar dergahlar aynı zamanda aşevi işlevi görÜyordu.

Durumu Hacı Bektaş Veli’ye anlatır ve Hacı Bektaş Veli helal değildir diye bu kurbanı geri çevirir. Bunun Üzerine adam mevlevi dergahına gider ve aynı durumu Mevlana'ya anlatır Mevlana ise bu hediyeyi kabul eder.

Adam aynı şeyi Hacı bektaş veli'ye de anlattığını ama onun bunu kabul etmemiş olduğunu söyler ve Mevlana'ya bunun sebebini sorar:

Mevlana şöyle der:

- Biz bir karga isek Hacı Bektaş Veli bir şahin gibidir. öyle her leşe konmaz. O yÜzden senin bu hediyeni biz kabul ederiz ama o kabul etmeyebilir.

Adam Üşenmez kalkar Hacı Bektaş dergahı'na gider ve Hacı Bektaş Veli'ye, Mevlana'nın kurbanı kabul ettiğini söyleyip bunun sebebini bir de Hacı Bektaş Veli'ye sorar.

Hacı Bektaş da şöyle der:

- Bizim gönlÜmÜz bir su birikintisi ise Mevlana'nın gönlÜ okyanus gibidir. Bu yÜzden, bir damlayla bizim gönlÜmÜz kirlenebilir ama onun engin gönlÜ kirlenmez. Bu sebepten dolayı o senin hediyeni kabul etmiştir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ümit bey

kimseyle didişmek için yazmam onu geç kimsenın arkasından da konusmam yÜzÜne de söylerim sıkıntı yok yani

yaptığım işle alakalı bir makıneyim soru butonum var basarsınız cevap gelir,bilinmeyen sorular için ek öneri butonlarım var

sizin böyle bir hayatınız oldumu burdan pisikolojisi bozuk haa yÜrÜtÜlecek en mantıksız dÜşÜnce olur kimse denemesin

agrasif konuşarak yalnız kalmaya çalışmıyorum dedim ya umrumda olmaz siz benım yazdıklarımı o kadar kitap okumanıza rağmen başka

şekilde anlıyor ve görÜyorsanız bence sizde bir sıkıntı var.

bu konu gerçekten saçma bir şekilde sizlerin edebiyatları yÜzÜnden bÜyÜdÜ

aslın da kendiniz söylemektesiniz bu tÜr davranıslar yÜzÜnden forum siteleri bilgi değil geyik yerler diye

bende diyorum ki ne bir sitede nede yÜz yÜze bir fotoğraf derneğinde insanlar kız dÜşÜrme yerleri veya ağları kurmasın

canon firması sitesinde compact bir modelıne slr like yazmış insanları kandırmayın dedim mesela haa iyilik bekçisimiyim yoo

bence alkışlanıyor mu evet kıvırmaya gerek yok sert uslubum var kusura bakma nazık biriyimdir aslın da fakat yaptığım bu işle alakalı bakınca

ortalık bilmem ne götÜrÜyorsa ki şahsen arkadasım böyle bir duruma dÜşmÜş 14 yıl olmuş bu zamana kadar ağzımı açmamışım çalıştığım

eskı şirketimdir nikon,gerçekler acıtır uslÜbÜm sizleri acıttı farkındayım gerçekten böyle biri değilim ama ortalık da birileride sallıyosa

beni yine anlamayacaksınız biliyorum çÜnkÜ kapalı konusurum.

fotoğrafla ilgili bir şeye ihtiyaç olursa çekinmeyin arayabilirsiniz ekıpman falan

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu kadar yeter @Turgay Abay. Üslubunuza saygı kuralını eklemenizi rica ediyorum sizden.

Burada herkes saygı ve imla kuralları içerisinde yazılarını yazmaktadır; lÜtfen diğer forum siteleriyle karıştırmayınız. Noktasız, virgÜlsÜz yazıları anlamakta zorluk çekiyoruz, bu bizim eksiğimiz değil, sizin eksiğinizdir.

Bu forum başlığı altındaki soruya gereken cevap verilmiştir. Bu cevap yanlış değildir; eğer öyle olsaydı bu sitede bulunan diğer insanlar buna zaten dikkat çekerdi. Bu cevaba eklemek istediğiniz örnekler, tavsiye edeceğiniz siteler var ise bunu daha gÜzel bir Üslubla yapabilirdiniz.

Amacınız insanlara faydalı olmak değilse lÜtfen bizim vaktimizi çalmayınız. Bu sitede pek çok kullanıcı polemik yaratmak istemiştir ama sonuçta yalnız kalan kendileri olmuştur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Beyler bakın mesajları okudum ancak Mehmet abi gereken cevabı vermiştir. Ben hiç bir şekilde kimseyi uyarmam forumum hiç kimseye ihtiyacı olmadan aile gibi gidiş hattı herzaman vardır olacaktır.

Bu sebeble hiçbir forumla benzerliğimiz ve başkaları gibi olma gibi ihtiyacımızda yoktur. Kimseyi kovmak için bir sebeb ve neden aramak için yazı yazmayada gerek yoktur. Herkez azda olsa mütevazi olsun çizgilerini saygısını korusun...

Saygılar sevgiler.. Değerli Nikonturk ailesi...

• Harika 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Misafir
Bu konu artık daha fazla cevaplar için kapalı.
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.