İçeriğe git

Fotoğrafta lekeler çıkıyor!

Mahlasss

Recommended Posts

Bir hafta hayyam'dan aldığım d7000'nde lekeler çıkmaya başladı, çektiğim fotoğraflar üzerinde lekeler var hep, makine üzerinde bulunan sensörü temizle seçeneğini kullanarak temizledim ama sonuç değişmedi, Aşağıdaki link'ten örnek bir fotoğraf var arkadaşlar, sorun neyden kaynaklanıyor olabilir, objektifi hiç çıkarmadım ama yinede toz olabilir mi yoksa bir arıza mı gibi duruyor anlamadım. bir bakar mısınız?

http://c1210.hizlire.../12/b/du02m.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Lekeler aynada veya ccd'de bulunan lekelerdir zamanla lens değişim sırasında içeri giren lekelerdir.. Sensöz temizleme işlemi bu tür lekelere pek fayda etmez ancak ve ancak tozları düşürme işlemi yapar ufak bir titreşimle...

Aldıgınız yere götürürseniz ücretsiz olarak yapacaktır ccd temizliğinizi.. Şuan için bu tür işleri kendinizi yapmamanızda fayda var. ayna ve ccd önemli 2 noktadır..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Lekeler aynada veya ccd'de bulunan lekelerdir zamanla lens değişim sırasında içeri giren lekelerdir.. SensÖz temizleme işlemi bu tür lekelere pek fayda etmez ancak ve ancak tozları düşürme işlemi yapar ufak bir titreşimle...

Aldıgınız yere gÖtürürseniz ücretsiz olarak yapacaktır ccd temizliğinizi.. Şuan için bu tür işleri kendinizi yapmamanızda fayda var. ayna ve ccd Önemli 2 noktadır..

başka bir forumdan arkadaş yağ lekesi olduğunu ve bunun d7000'ler kronik bir sorun olduğunu devamlı bununla karşılaşacağımı sÖylüyor. yağ sıçratma sorunuymuş. arızalı bir ürün mü satın aldığımı gÖsteriyor bu

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

başka bir forumdan arkadaş yağ lekesi olduğunu ve bunun d7000'ler kronik bir sorun olduğunu devamlı bununla karşılaşacağımı söylüyor. yağ sıçratma sorunuymuş. arızalı bir ürün mü satın aldığımı gösteriyor bu

Sıçramış yağ lekeli fotoğraflar görmüştüm. Bunlar toz lekelerine daha çok benziyor. Bu sorun daha çok 2. el kameralarda kullanıma bağlı olarak oluşur diye biliyordum ve hatırladığım kadarıyla kamerayı kullanılmamış sıfır olarak almıştınız. Aldığınız yere götürün ve temizlemelerini veya temizletmelerini isteyin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.