İçeriğe git

Lens almayı düşünüyorum yardımcı olurmusunuz

Recommended Posts

Merhaba...

d3000 dslr makinem vardı onu satıorum d7000 alacam d3000 body olarak bir alıcı buldım d7000 de body olarak alacam yani bendeki 18-55mm vr af lensim kalacak yanında Nikon 70-300mm AF-Zoom-Nikkor f4-5,6G lens almak istiyorum yanlız bu lens vr değil sıkıntı yaşarmıyım ne faydası var lensin vr olmasının biraz yabancıyım bu meselere vr lensler biraz bahalı alacağım lens 270 tl alacam d7000 sıfır kutusunda 2000 tl diyor ama 19000 alacam gibi. Yardımcı olursanız sevinirim yada bana uzak odaklı resimler çekmek için ne önerebilirsiniz? Fiyat bakımından da değerlendirirseniz sevinirim.

Teşekkürler..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

yada d7000 yerine d90 mı alsam

öNCELİKLE RESİM DEĞİL çEKTİĞİMİZ, FOTOĞRAF. RESİM ELLE çİZİLİR, FOTOĞRAF İSE KAMERA İLE çEKİLİR.

D90 almak için çok cazip bir fiyatı olmalı aksi halde doğru adres D7000. D90 2008 yılı teknolojisi, D7000 ise 2010 sonları. VR olan lensler; Düşük ışık koşullarında elde çekim yapmaya müsait olmayan durumlarda düşük perde hızı değerleri kullanarak elde çekim yapmamızı sağlarlar. örnek: Normalde fotoğraf yni başlayan birisinin 1/30 perde hızı ve altındaki değerleri bu işi öğreninceye kadar bence kullanmaması ve alışınca kullanması gerekir ki VR sistemi örneğin 1/4 gibi değerlerde elde çekim yaparak net fotoğraflar çekmemizi sağlarlar.

Nikon D7000 için söylediğiniz gövde fiyatı Türkiye garantili ürünse bilemem ama Yurtdışı fiyatı ise bence pahalı. Kit lensi ile 2.300 TL' ya hayyam pasajında almayanı dövüyorlar. Kit lensi 550-600 TL civarında. Kit lensin fiyatını düştük mü Nikon D7000 gövde 1.700-1.750 TL arasında.

Alacağınız 70-300 mm lensde eski bir lens ama iş görür.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

öNCELİKLE RESİM DEĞİL çEKTİĞİMİZ, FOTOĞRAF. RESİM ELLE çİZİLİR, FOTOĞRAF İSE KAMERA İLE çEKİLİR.

D90 almak için çok cazip bir fiyatı olmalı aksi halde doğru adres D7000. D90 2008 yılı teknolojisi, D7000 ise 2010 sonları. VR olan lensler; DÜşÜk ışık koşullarında elde çekim yapmaya mÜsait olmayan durumlarda dÜşÜk perde hızı değerleri kullanarak elde çekim yapmamızı sağlarlar. örnek: Normalde fotoğraf yni başlayan birisinin 1/30 perde hızı ve altındaki değerleri bu işi öğreninceye kadar bence kullanmaması ve alışınca kullanması gerekir ki VR sistemi örneğin 1/4 gibi değerlerde elde çekim yaparak net fotoğraflar çekmemizi sağlarlar.

Nikon D7000 için söylediğiniz gövde fiyatı TÜrkiye garantili ÜrÜnse bilemem ama Yurtdışı fiyatı ise bence pahalı. Kit lensi ile 2.300 TL' ya hayyam pasajında almayanı dövÜyorlar. Kit lensi 550-600 TL civarında. Kit lensin fiyatını dÜştÜk mÜ Nikon D7000 gövde 1.700-1.750 TL arasında.

Alacağınız 70-300 mm lensde eski bir lens ama iş görÜr.

hocam hep resim diyorum doğrudur fotoğraf benim yanlışm teşekkÜrler. Yurt dışından (Amerika) alınmış bir cihaz sıfır sadece body olarak satıyor. seri ilan sitelerin birinde buldum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

hocam hep resim diyorum doğrudur fotoğraf benim yanlışm teşekkürler. Yurt dışından (Amerika) alınmış bir cihaz sıfır sadece body olarak satıyor. seri ilan sitelerin birinde buldum.

Zülfü Bey,

Yukarıdaki hesabıma göre 150-200 TL fazla ödeyeceksiniz. Siz bilirisiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.