İçeriğe git

Makina satın almak istiyorum !

Misafir

Recommended Posts

İyi günler kardeşim. Öncelikle Alacağın makinadan beklentin nedir?, Makinayı aldıktan sonra para yÖnünden ne kadar desteklersin lens olarak, Almak istediğin makina ile sokak, sanatsal, kurgu veya digital düzenlememi yoksa hepsimi. bunları belirtirsen üstatlar daha cuk oturan tavsiyelerde bulunacaktır. bu arada hoşgeldin Hayırlı olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Saol teşekkür ederim abi Şimdilik 18-55 düşünüyorum . Çoğunluk kişi ve manzara türü resimler abi :) Yani kafamda Çok düşünce var yani ne bilim yaprağın üzerindeki yağmur damlacığını Çekmek falan :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ben d3000 ile başladım şimdi satıyorum d7000 alacam hem ucuz hem kullanışlı ama ben daha iyi lens alıp kullanacam diyeceksen af motoru olmayan lensler le bir iş yapamasın bu makineyle. ama 18-55 mm çalışacaksan ve kendini geliştireceksen sana tavsiye ederim iyice öğrndikten sonra satarsın daha iyi bir makine de aabilirsin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

iyi günler sizle danışmak istediğim birkaç konu var bana yardımcı olursanız seviNirim. ben profesyonel fotoğrafçılığa çok meraklıyım ve bir adet dslr fotoğraf makinası almaya karar verdim. fotoğrafçılığı tamamen hobi olarak yapacağım bunu en başta belirtyim. sizce 2.el bir ürün mü yoksa sıfır bir ürün mü almalıyım ? düşüncem şu; sonuçta ilk defa öğreneceğimden dolayı bol bol çekim yapmam gerekecek makina yıpranacak. acemiliğimi atmak için 2.el bir ürn alıp iyice öğrendikten sonra daha üst sıfır güzel bir ürün alırım die dusunuyorum. siz ne diyorsunuz benim bu düşünceme, sizce 2. el mi almalıyım yoksa sıfır iyi birsey alıp acemiliğimi onun üstünde atıp ilerde de lens değişimleriyle hep onu mu kullanmalıyım ? bir ürünü alırken kolayda elden cıkartması cok zor oluyor bunuda dusunuyorum acıkcası kafam karısık bana yardımcı olun. bir diğer husus sizce nasıl bir ürün almalıyım nelere dikkat etmelliyim ve 2. el alırken de nelere dikkat etmeliyim. sizin önereceğiniz bir model var mı ? bütce olarak 1.100 -200 civarı param var peşin alcam zaten :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

iyi günler sizle danışmak istediğim birkaç konu var bana yardımcı olursanız seviNirim. ben profesyonel fotoğrafçılığa çok meraklıyım ve bir adet dslr fotoğraf makinası almaya karar verdim. fotoğrafçılığı tamamen hobi olarak yapacağım bunu en başta belirtyim. sizce 2.el bir ürün mü yoksa sıfır bir ürün mü almalıyım ? düşüncem şu; sonuçta ilk defa öğreneceğimden dolayı bol bol çekim yapmam gerekecek makina yıpranacak. acemiliğimi atmak için 2.el bir ürn alıp iyice öğrendikten sonra daha üst sıfır güzel bir ürün alırım die dusunuyorum. siz ne diyorsunuz benim bu düşünceme, sizce 2. el mi almalıyım yoksa sıfır iyi birsey alıp acemiliğimi onun üstünde atıp ilerde de lens değişimleriyle hep onu mu kullanmalıyım ? bir ürünü alırken kolayda elden cıkartması cok zor oluyor bunuda dusunuyorum acıkcası kafam karısık bana yardımcı olun. bir diğer husus sizce nasıl bir ürün almalıyım nelere dikkat etmelliyim ve 2. el alırken de nelere dikkat etmeliyim. sizin önereceğiniz bir model var mı ? bütce olarak 1.100 -200 civarı param var peşin alcam zaten :)

Muammer Bey,

Sorduğunuz soru tamamen bütçeniz ve fotoğrafın sizin için gelecekte ne ifade edeceği ile alakalı.

Eğer bütçen yeterli ise 2. el temiz bir kamera al ve onunla çekim yapmaya başla, bu işi iyice öğren ve bu sürede heyecanını kaybetmezsen ve fotoğraf sana halen çok şey ifade ediyorsa o zaman yeni bir kamera veya temiz bir 2. el iyi durumda bir kamera al. Bu işlerde elindeki satarken bir miktar zarar etmek bu işin doğasında olan birşey ama elden çıkardığınız kamera ile çektiğiniz güzel kareler ve birlikte geçirdiğiniz zamanları düşününde bunun çok da önemi olmuyor.

Kamera alırken nelere dikkat etmeniz gerektiği ile ilgili şu linkten bilgi alabilirsiniz.

Bütçenizle size temiz bir 2. el D5100 tavsiye ederim yada ederse yeni bir D3100

Selamlar

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bence ikinci el giriş seviyesi makine tercih etmenizde yarar var üstelik bu söylediğiniz rakamların çok altına bile bulabilirsiniz. giriş seviyesi slr makinelerin ikinci elleri çok temiz olabiliyor. Zira ilk heves bi çuval paraya alınıp, kısa sürede gözü yukarıya dikip, tabiri caizse kız gibi makineler ikinci ele gidiyor. kendimden biliyorum, mis gibi d60'ım 5000 shutterda satmıştım. üstelik giriş seviyesi makineler çok çabuk model yenilendiği için, çok çabuk değer yitiriyor. nacizane tavsiyem d40 d60 d3000 gibi makineleri alın işinizi fazlasıyla görür. epeydir fiyatlarına bakmadım ama tahminen 800 civari bulunur diye tahmin ediyorum. ccd, cmos sensör, gövde af motoru olaylarına falan bence bu aşamada hiç girmeyin "(bu arada ccd keskinlikte daha iyi"). bu belirttiğim makineler teknik olarak işinizi fazlasıyla görecektir. alın, kullanın, hevesiniz geçsin ilerleyen zamanlarda, daha çok teknik bilgi sahibi oldukça, ihtiyaçlarınız, beklentileriniz belirecek, ve ona göre o zaman ihtiyacınıza göre bir makineyi zaten seçersiniz. bence bu aşamada 800 civarı giriş seviyesi dslr en mantıklısı. bu arada yaprak çamur vs. demişsiniz, sanırım makroya yöneleceksiniz.siz sormadan söyleyim sigmanın, tamronun 70-300 ucuz lenslerine hiç kapılmayın.çok çabuk sıkılırsınız.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bence ikinci el giriş seviyesi makine tercih etmenizde yarar var üstelik bu söylediğiniz rakamların çok altına bile bulabilirsiniz. giriş seviyesi slr makinelerin ikinci elleri çok temiz olabiliyor. Zira ilk heves bi çuval paraya alınıp, kısa sürede gözü yukarıya dikip, tabiri caizse kız gibi makineler ikinci ele gidiyor. kendimden biliyorum, mis gibi d60'ım 5000 shutterda satmıştım. üstelik giriş seviyesi makineler çok çabuk model yenilendiği için, çok çabuk değer yitiriyor. nacizane tavsiyem d40 d60 d3000 gibi makineleri alın işinizi fazlasıyla görür. epeydir fiyatlarına bakmadım ama tahminen 800 civari bulunur diye tahmin ediyorum. ccd, cmos sensör, gövde af motoru olaylarına falan bence bu aşamada hiç girmeyin "(bu arada ccd keskinlikte daha iyi"). bu belirttiğim makineler teknik olarak işinizi fazlasıyla görecektir. alın, kullanın, hevesiniz geçsin ilerleyen zamanlarda, daha çok teknik bilgi sahibi oldukça, ihtiyaçlarınız, beklentileriniz belirecek, ve ona göre o zaman ihtiyacınıza göre bir makineyi zaten seçersiniz. bence bu aşamada 800 civarı giriş seviyesi dslr en mantıklısı. bu arada yaprak çamur vs. demişsiniz, sanırım makroya yöneleceksiniz.siz sormadan söyleyim sigmanın, tamronun 70-300 ucuz lenslerine hiç kapılmayın.çok çabuk sıkılırsınız.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...
  • 1 ay sonra...
  • 2 hafta sonra...
  • 3 hafta sonra...

Hocam internette güzelce araştır fiyatları ama önce hangi makineyi istediğine karar ver ben 1 gün önce d3100'e 1105 TL verecekken bugün gittim D5100'ü 1150 TL ye aldım sıfır ikiside..

öncelikle modele karar ver piyasada çok uygun makineler var..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.