İçeriğe git

Nikon D5100 Batarya 130 Pozda Tek Dişe İndi

faruk öztürk

Recommended Posts

Merhaba, 3 gün önce nikon d5100 aldım ve şarj ettim (led ışığıda yanıp sönmeyi kesti( 2-3 saatte doldu...daha sonra kullanmaua başladım tabi birazda kurcaladım 150 poz kadar fotoğraf çektim...bataryamın göstergesi tek dişe düştü... bu normal mı???? lütfen yardım... biraz panik yaptım... makinayıda yeni aldım hali hazırda...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Normaldir sakin olun.

Makine yeni olduğu için her çekilen fotoğrafa baktınız ve menülerde uzun uzun gezindiyseniz LCD ekran pili tüketmiştir.

Birde hangi tür / marka lens kullandınız.Eğer servo motoru olan bir lens ise onlarda tüketime katkıda bulunur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Nikon D5100+ 18-55 VR Lens ... aslında doğru dediklerinizi yaptım, menülerde gezinme, kurcalama falan... kitapcığında 660 pozlama yazdığı için biraz aklıma kuşku düştü o açıdan bir bilene sorayım dedim... çok teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Normal bir durum bu korkulacak birşey yok.. Nedenleri hem kurcalamanız hemde pilin yeni olması ve hücrelerinin daha yeni dolum ve boşalma yapması gerektiği için bu şekilde normalinden birazdaha hızlı bitmesi gibi bir durum olabilir kullanın tamamen bittigi zaman tekrar şarj ettiğinizde farklı olacaktır..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

merhaba makınanızın ılk sarjı cok onemlıdır ılk sarjı sarj ısıgı sonsede 8 saat sarjda durması gerekır ...sızın yapmanız gerek bırdaha batryayı bıtırıp tekrar sarj edıp denemek ...www.nikonservisankara.com adresınden destek albılırsıznız

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

İlk kullanımda çok kurcalıyorsunuz o sebepten az gidiyor ancak birde olayın teknik kısmı var ki, yeni batarya bir anda %100 performans vermez.

Az biraz kullanmak lazım. Kısa sürede normale dönecektir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.