İçeriğe git

Nikon D7000 sorunu

Recommended Posts

Toz bulaşmadıkça temizletmenin alemi yok :)

Sonunda bende Makinemi aldım.. Henüz deneme fırsatım olmadı.. Ama yakında test bilgilerini filan paylaşırım :)

Hayırlı olsun f32 ye kadar çık testte 22 de çıkmayan 32 de çıkabılıyor tozsa prblem yok..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Açıklayıcı bilgileriniz için teşekkür ederim. en yakın zamanda gidip sensör temizliğini yaptıracağım .

Tozdur o yaptırt hemen 5 dakka sürmüyor bile arada yaptırmak gerekirmiş..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Ümit bey merhabalar.bende bundan 6 ay önce kadar nikon d7000 fotograf makinası aldım.İlk zamanlarda lekeler yoktu ama sonrada objektiften baktıgımda o lekeler bariz gözÜmÜ tırmalamaya başladı.normal çekimlerde lekelerden eser yok ama denildiği gibi f22 değerlerine cıktıgında lekeler bariz belli oluyor.Linkte fotoğrafı paylaştım yardımcı olursanız cok mutlu olurum.

h6g4g.jpg

http://f1212.hizliresim.com/14/r/h6g4g.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ümit bey merhabalar.bende bundan 6 ay önce kadar nikon d7000 fotograf makinası aldım.İlk zamanlarda lekeler yoktu ama sonrada objektiften baktıgımda o lekeler bariz gözÜmÜ tırmalamaya başladı.normal çekimlerde lekelerden eser yok ama denildiği gibi f22 değerlerine cıktıgında lekeler bariz belli oluyor.Linkte fotoğrafı paylaştım yardımcı olursanız cok mutlu olurum.

h6g4g.jpg

http://f1212.hizlire.../14/r/h6g4g.jpg

olalım hemen sana yardımcı temizletiyorsun sensörÜ olup bitiyor garantisi varsa garanti bunu Ücretsiz yapıyor zaten onun haricinde temizlemeyı ya kendın yapcan yada iyi bir ustaya temızletcen..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

olalım hemen sana yardımcı temizletiyorsun sensörÜ olup bitiyor garantisi varsa garanti bunu Ücretsiz yapıyor zaten onun haricinde temizlemeyı ya kendın yapcan yada iyi bir ustaya temızletcen..

evet garantisi devam ediyor hala cok teşekkÜr ederim yardımınız için

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

h6g4g.jpg

Enis Bey, Merhaba;

Bunlar klasik D7000 yağ lekesi sorunu. Kesinlikle siz temizlemeye çalışmayın. Eğer garantisi varsa serviste temizletmek en mantıklısı.

Selamlar,

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Evet fotoğrafta leke var ancak bu nasıl bir fotoğraf böyle?

öncelikle düz beyaz bir alanı çekin ki neyin nerede olduğu belli olsun.

Bir diğer konu neye istinaden yağ kanısına vardınız? Onu da anlamadım.

Gayet basit toz zerrecikleri de olması son derece muhtemeldir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Evet fotoğrafta leke var ancak bu nasıl bir fotoğraf böyle?

öncelikle düz beyaz bir alanı çekin ki neyin nerede olduğu belli olsun.

Bir diğer konu neye istinaden yağ kanısına vardınız? Onu da anlamadım.

Gayet basit toz zerrecikleri de olması son derece muhtemeldir.

Kesinlikle tozdur o.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

h6g4g.jpg

Bu lekeler çekilen karelerde mi yoksa "objektiften baktığınızda" mı görÜlÜyor?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ümit Bey'in de dediği gibi klasik bir sorundur bu..

Ve toz olma ihtimalide var tabi..

Biraz fazla var Fotoğrafta.. Çember iÇine alınanların dışında da mevcut. Temizlik yapıldıktan sonra kalacak bir toz/yağ gibi gözÜkmÜyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Enis Bey, Merhaba;

Bunlar klasik D7000 yağ lekesi sorunu. Kesinlikle siz temizlemeye çalışmayın. Eğer garantisi varsa serviste temizletmek en mantıklısı.

Selamlar,

çok teşekkÜr ederim Ümit Bey.Garantisi devam ediyor servise yönledireceğim makinayı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim kafam iyice karıştı. Objektiften bakınca bu tozları nasıl görüyorsunuz? Dikkatinizi çekerim, objektif diyorsunuz.

Tahminimce bakaç yani vizörden aldığınız görüntüdeki tozu kastediyorsunuz siz. Burdan gördüğünüz toz ile sensör üzerindeki toz ya da yağ durumu farklı şeylerdir. Birbirine karıştırmamak lazım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim kafam iyice karıştı. Objektiften bakınca bu tozları nasıl görüyorsunuz? Dikkatinizi çekerim, objektif diyorsunuz.

Tahminimce bakaç yani vizörden aldığınız görüntüdeki tozu kastediyorsunuz siz. Burdan gördüğünüz toz ile sensör üzerindeki toz ya da yağ durumu farklı şeylerdir. Birbirine karıştırmamak lazım.

vizördeki tozdur abi o fotodakıde sensor tozudur kesin

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

arkadaslar herkese selamlar ben d 7000 aldım meshur v,back focus sorunu ıle karsı karsıya kaldım karfu karacasulu yu aradım arkadaslar yakından ılgılendıler sorunun cok kolay bır cozum yontemını soyledılr yaptım oldu ınce af ayarı var oradan degerı eksı yada artıya getıryorsun bır kac derece asahgı yukarı sorun coluyor yapamassanız getırın bız yaparız dedıler ama oldu bu kadar ufak bır sorunun nette sayfalar dolusu anlatılmasına da sasırdım dogrusu

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kimse kusura bakmasında bu bir back focus düzeltme işlemi değildir. Ayıplı malın ayıbını kapatma işlemidir.

D7000 +20 ve -20 arasında ince ayar yapıyor.

Farzedelim ki sizin makinenizde back focus var baya bir siz varsayılan ayarınızı +15 yaptınız.

Çok kaliteli süper bir lens aldınız ancak onda da ciddi derecede back focus Çıktı, bulmuşken geri de vermek istemiyorsunuz.

Zaten AF tune de +15 desiniz +20 de sizi kesmiyor daha ileri gitmeniz lazım, ne olacak?

Koskoca Nikon son Çıkarttığı sanırım tüm body leri sorunlu olarak sürdü piyasaya.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kimse kusura bakmasında bu bir back focus düzeltme işlemi değildir. Ayıplı malın ayıbını kapatma işlemidir.

D7000 +20 ve -20 arasında ince ayar yapıyor.

Farzedelim ki sizin makinenizde back focus var baya bir siz varsayılan ayarınızı +15 yaptınız.

Çok kaliteli süper bir lens aldınız ancak onda da ciddi derecede back focus Çıktı, bulmuşken geri de vermek istemiyorsunuz.

Zaten AF tune de +15 desiniz +20 de sizi kesmiyor daha ileri gitmeniz lazım, ne olacak?

Koskoca Nikon son Çıkarttığı sanırım tüm body leri sorunlu olarak sürdü piyasaya.

BACK FOCUS SORUNUN BODY DEMI YOKSA LENS TEMI ONU BILMIYRUM IKISINDE DE OLABILIYRMUS BENDA BASKA LENS OLMADIGINDAN BEN TAM OLARAK BILMIYORUM HANGISINDEN KAYNAKLI ZATEN MAKINADA ISE VE 10-15 DE HALETTIYSEN BUR,TUN LENS LERDE DE HAL EDERSIN LENSTE ISE ALIRKA,EN BAKMAK LAZIM SONUCTA
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

BACK FOCUS SORUNUN BODY DEMI YOKSA LENS TEMI ONU BILMIYRUM IKISINDE DE OLABILIYRMUS BENDA BASKA LENS OLMADIGINDAN BEN TAM OLARAK BILMIYORUM HANGISINDEN KAYNAKLI ZATEN MAKINADA ISE VE 10-15 DE HALETTIYSEN BUR,TUN LENS LERDE DE HAL EDERSIN LENSTE ISE ALIRKA,EN BAKMAK LAZIM SONUCTA

İşte problem orada, lens demi? body de mi var?

Ben Nikon da henüz çok lens kullanmadım ama Pentax da çok lens değiştim ve hiç bir lensin sıfır hata ile çalıştığını görmedim.

Mutlaka biraz kayıklık var, heleki 2. el aldıysanız lensi %90 back veya front focus az veya çok mutlaka olur.

Bunu servisin inceleyip, body de veya lensde focus hatası var demesi lazım ve bunuda bir kalibrasyon ile yapması lazım, yani telefon da olacak iş değil :)

önceki mesajımda belirttiğim gibi ayıplı malın ayıbını yamıyorlar sadece.

Ben gideyim dünya paraya D800 alayım, dünya paraya 85 F1.4 alayım sonra adamın gözüne netlediğimde adamın burnunu çeksin.

Sonra da abi menüde AF tuning var ya ordan bi düzelt sana zahmet desinler.

Oldu canım başka derdiniz?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ya hocam ılgıne tesekkur ederım ben adamları tel ıle aradamın ıstanbulda degılım zıra onlar bana dedıkı kendın yapabılırsen yap yapamssan getır bız yapalıum dedı sımdı bı arkadas var yanımda ondada 5100 var o trıpot ta getırdı bendekı makınaya - + yaptık yıne olmadı bu sefer 0 a getırdık normal ayarına bu sefer back fokus olmadı bızım mı eller tıtrıyor acep dıye dusunmeye basladım

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...

arkadaslar merhaba, konuyu biraz hortlatmis olacagiz " :)

uzun dusunceler ve incelemeler sonucu bende bir nikon d7000 18-105 kit ile birlikte aldim daha dogrusu piyangodan cektim:)) (malum sorunarindan dolayi)

makine henuz 70 cekimde ve gok yuzunu ceker iken buglu bir nokta fark ettim, halbuki makine elime gecer gecmez ilk isim oil drop testi yapmak idi ekteki resimler beyazkagitta cektigim ve hic bir sorun gorunmedigi resim ve sonrasi acik gok yuzunde bulanik bir lekeli 2 adet fotograftir. tel citin ustunde iki bulut arasinda kaliyor leke.

hatta makine acik iken LCD ekrana goruntuyu aldigimda bilgisayarin ekrarnina acik beyaz renk fona baktigimda bu lekeyi bariz bir sekilde goruyorum.

ayarlar kismindan sesnoru de temizledim sonuc yine ayni o leke orada duruyor.

bu arada makine dubaiden geldigi icin turkiyedeki garanti kismini bilmiyorum alir iken 1 yil uluslar arasi garantili demisti satici kutu iceriliginden cikan garanti belgesi de onu gosteriyor. seri numarasi 88xxxxxx diye devam ediyor bunu da belirtmekte fayda var sanirim.

yardimlarinizdan dolayi simdiden tesekur ederim.

4198MCT_0070.JPG

1241MCT_0071.JPG

7224MCT_0072.JPG

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.