İçeriğe git

Nikon Nikkor 18-55 mm f3.5-5.6 Kit (GİT) Lens

Recommended Posts

Ümit Bey çok çok teşekkÜrler.Konuyu fotoğraflarla çok gÜzel örneklendirmişsiniz.Resim ile fotoğraf arasında ki farkı bilsem de yeni yeni başladığım bu fotoğrafçılık serÜvenin de toplum arasında sık sık dikkat edilmeden kullanılan bu ayrımı bende eski dil veya el alışkanlığı olarak maalesef yapıyorum.Uyarınız için bu anlamda teşekkÜr ederim.Sonuçta doğru terminoloji öğrenmeyi ve derdini anlatmayı kolaylaştırır :)

Haddimi aşarak fotoğraf makinası teriminin aslında fotoğraf makinesi olması gerektiğini de dip not olarak eklemek isterim.Maalesef makine kelimesi Üniversitelerin çoğunda yanlış kullanılmaktadır ama TÜrk Dil Kurumunda makina değil de makine olması gerektiğini belirtilmektedir.Ayrıca forum sitesinde yazım hatalarına karşı uyarması da çok gÜzel.GÜzel dilimize sahip çıktığı içinde forum yöneticilerine teşekkÜr ederim.Yalnız Ü harfleri otomatik olarak bÜyÜk çıkıyor.

http://tdkterim.gov....listeli&ayn=bas

Makine-Makina-Do%25C4%259Fru%2BYaz%25C4%25B1m%2B%25C5%259Eekli.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

ümit Bey çok çok teşekkürler.Konuyu fotoğraflarla çok güzel Örneklendirmişsiniz.Resim ile fotoğraf arasında ki farkı bilsem de yeni yeni başladığım bu fotoğrafçılık serüvenin de toplum arasında sık sık dikkat edilmeden kullanılan bu ayrımı bende eski dil veya el alışkanlığı olarak maalesef yapıyorum.Uyarınız için bu anlamda teşekkür ederim.Sonuçta doğru terminoloji Öğrenmeyi ve derdini anlatmayı kolaylaştırır :)

Haddimi aşarak fotoğraf makinası teriminin aslında fotoğraf makinesi olması gerektiğini de dip not olarak eklemek isterim.Maalesef makine kelimesi üniversitelerin çoğunda yanlış kullanılmaktadır ama Türk Dil Kurumunda makina değil de makine olması gerektiğini belirtilmektedir.Ayrıca forum sitesinde yazım hatalarına karşı uyarması da çok güzel.Güzel dilimize sahip çıktığı içinde forum yÖneticilerine teşekkür ederim.Yalnız ü harfleri otomatik olarak büyük çıkıyor.

http://tdkterim.gov....listeli&ayn=bas

a>

Merhaba Ömer Bey;

Bende size uyarınız için teşekkür ederim. Kesinlikle mümkün olduğu kadar Türkçe kelime kullanalım ve bunu da doğru kullanalım. Makine Örneğinde olduğu gibi.

Selamlar,

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu fotoğraflarda (resim değil :P ) bugünkü denemelerim.;

Bu fotoğrafları özellikle koydum çünkü nette bu GİT lenslerle ilgili o kadar kötü yazılar var ki benim gibi 2 hafta öncesine kadar eline slr makine almamış birinin ve hatta fotoğraf çekmeyi bilmeyen birisinin bile bunları çekebiliyorsa 18-55mm lensin çok da hakkını yememek lazım .Fotoğraflar çok profesyonel olmayabilir.çünkü tripodsuz hafif rüzgarlı havada çekilmiş fotoğraflar.

1231DSC_0621.jpg

8298karanfil.jpg

8350karanfil3.jpg

7464ot.jpg

5885karanfil2.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

Bu fotoğraflarda (resim değil :P ) bugünkü denemelerim.;

Bu fotoğrafları Özellikle koydum çünkü nette bu GİT lenslerle ilgili o kadar kÖtü yazılar var ki benim gibi 2 hafta Öncesine kadar eline slr makine almamış birinin ve hatta fotoğraf çekmeyi bilmeyen birisinin bile bunları çekebiliyorsa 18-55mm lensin çok da hakkını yememek lazım .Fotoğraflar çok profesyonel olmayabilir.çünkü tripodsuz hafif rüzgarlı havada çekilmiş fotoğraflar.

a>

a>

a>

a>

a>

Bence gayet başarılı. Tebrikler ama denemeye devam...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.