İçeriğe git

Yongnuo yn 468 ii

Recommended Posts

Merhabalar,

Bir harici flash almayı düşünüyorum fakat nikon bir flash için de yeterli bütcem şuan için uygun değil. Bu yüzden Yongnuo nun yn 468ii modelini düşünüyorum. Bu modelle ilgili olarak genel oalrak okuduğum kalitesinin fena olmadığı yönünde. Fakat bu üründen gerek Ebay de gerek amazon da Nikon için aradığımda neredeyse hiç bulamıyorum. bu konuyla ilgili olarak

1- Nikon da i-TTL destekliyormu. ( anladığım kadarıyla destekliyor)

2- Amazonda buldum Nikon için fakat amazon dada Ebay le ödeme seçeneği yok ürünün gelmeme durumu olabilirmi acaba?

3- Bazı yerlerde makineyi sadece auto modda kullandığımız zaman i-TTL özelliğinin aktif olduğunu yazmış doğrumudur.

Bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Saygılarımla

Yiğit Kulluk

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

http://dx.com/p/yn-4...aa-37534?item=1

Tavsiye ederim. 12-15 gün içinde gelir

Yalnız bu Flaş Canon için sanıyorum

http://dx.com/p/yn467-ttl-flash-speedlite-for-nikon-d700-d300-d200-d90-d80-d5000-4-aa-45387

Ben bunu almanızı öneririm

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Öneriniz için teşekkür ederim. Fakat genelde bu serilerin plastik kalitesi çok beğenilmemiş ve hemen hemen benim Amazonda bulduğum flaş da bu fiyatlara

http://www.amazon.co...keywords=yn+468

Fakat beni tek düşündüren amazonda paypal olmaması.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Amazon dünya çapında tanınmış büyük bir firmadır, ihtiyacı yoktur Paypal aracılığına, kredi kartınızla ödersiniz, kendini riske atmaz.

DX com'dan paypal ile sipariş edebilirsiniz, ben 4 yıldır DX'den alışveriş yapıyorum, zaman zaman küçük sıkıntılar oluşuyor ama sonuçta geç de olsa yerine yeni malzeme ya da kredi alabiliyorum. Gönül rahatlığıyla siparişinizi DX'den yapabilirsiniz.

Size başka bir model tavsiye edeceğim, şu an ismi aklıma gelmiyor, bekleyin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mehmet Bey ufak çaplı bir araştırma tam işten çıkmadan önce yapma fırsatı bulabildim. Sorun yaşayan insanlar olmuş ve genelde daha çok denenmesinden dolayı hala aklım açıkcası YN468 ii 'de DX de de buldum ürünü fakat hala kesin olarak bilgi alamadığım tek konu Nikon da TTL özelliği sağlıklı çalışıyormu. çünkü Nikon için olanı hem zor bulunuyor ve Youtube da fa bu flash ile ilgili Nikon la ilgili sadece 1 2 video bulabildim malesef.

Saygılarımla

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bakın, bu işi para kazanma amaçlı yapıyorsanız sizi yolda bırakmayacak, hiç teklemeyecek ekipman kullanmak zorundasınız. Kararlı ölçüm, doğru ışıklandırma ve hız gibi etkenlerin önemli olduğu bu noktada mecburen Nikon almak zorundasınız.

Ama bu işi hobi amaçlı yapıyorsanız o zaman ister Yongnuo isterseniz Sigma, Metz gibi üçüncü markalara yönelebilirsiniz.

Unutmayın, hangi üçüncü markayı alırsanız alın bir Nikon gibi stabilite beklemeyin. Nikon'un iç mekanlardaki flaş ölçüm sisteminin üstünlüğü en büyük rakibi Canon tarafından bile kabul edilmiş ve dile getirilmiştir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hobi amaçlı yapıyorum. Aşırı sık ta fotoğraf çektiğim söylenemez. O yüzden önerileriniz için teşekkür ederim. Gerekli mesaj alınmıştır :)

Saygılarımla

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yiğit Bey,

ÜçÜncÜ parti ÜrÜnleri boşverin . D 7000 makinenizin flaşını kullanın şimdilik. Bahsi geçen flaşlar 300 TL civarında. 500-600-700 aralığında nikon flaş bulursunuz.

İnanın çok fark ediyor...

Nikon SB700, SB800 için bir miktar biriktirin. Bulabilirseniz ikinci el bakın.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.