İçeriğe git

D7000 LCD EKRANIYLA İLGİLİ BİR SORU??

Recommended Posts

Lcd ekrandan resime bakıp zoomlayınca beyaz bir nokta çıkıyor diğer yerdede pembe nokta var ama lcd de zoom yapınca görünüyor fakat pcye atınca resimde bir problem yok.Lcd ekranda ölü pikselmi var acaba? ölü piksel varsada zoom yapmadanda görünmesi lazım değilmi mantıken?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Piksellerde büyüuor Zoom yapınca çözünürlük ekranda yüksekolduğu için büyütmeden anlayamayabilirsin.

Yani anlamadım tam olarak ne dediğini küçük ekranda olması normalmi diyorsun sendede varmı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fotoğraf makinelerinde küçük ekranda çözünürlük çok yüksek. Benim D7000 ekranında gördüğüm renk tonu ve netlik evdeki PC Monitöründe pek çıkmıyor. Evdeki kalite makinenin ekranına ulaşamıyor. Bazı ayrıntıları gösteriyor olabilir makine.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fotoğraf makinelerinde küçük ekranda çözünürlük çok yüksek. Benim D7000 ekranında gördüğüm renk tonu ve netlik evdeki PC Monitöründe pek çıkmıyor. Evdeki kalite makinenin ekranına ulaşamıyor. Bazı ayrıntıları gösteriyor olabilir makine.

Evet o teori mantıklı bende aynı şeyi düşündüm aslında fotoğrafladımız objediki bir ayrıntı olabilir o ve küçük ekranın zoomunda belirgin hale geliyor o yüzden fotoğrafcılar diyorya ekrandan gördüğünüz görüntüye aldanmayın diye.. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İyi bayramlar,

Yine D7000 ....

GÖkhan bey siyah bir fon veya lens kapağı kapalı olarak çekin hala varsa makinenizin ekranında Ölü piksel olabilir.

iyi bayramlar resıme normal bakınca prblem yokkı aşırı zoomlayınca çıkıyor Ölü pıksel olsa bır ıkı zoomdada cıkması gerek mantıken değilmi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Eğer monitÖrde gÖrmüyorsan Ölü pixel ...

Rahatsız etmiyorsa kullan ...

Ben sıyah cekım falan yapmısdım zaten Ölü piksel değil sanırım ekranda da Ölü pisel olsa zoomlayınca cıkması mantıklı degıl sanki resımler norma hersey normal her resımdede cıkmıo ama bazı cekımlerde dıkkat ettım cıkdı sanırım o ankı cekımle alakalı fotografdakı ayrıntıyı makınenın kucuk ekranının cozunulugu pcye daha yuksek oldugundan ayrıntıyı gosterıyor o yuzden pc ekranında tam olarak ayrıntıyı goremıyoruz tahmınıme gore olay bu hocam.. ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben sıyah cekım falan yapmısdım zaten ölü piksel değil sanırım ekranda da ölü pisel olsa zoomlayınca cıkması mantıklı degıl sanki resımler norma hersey normal her resımdede cıkmıo ama bazı cekımlerde dıkkat ettım cıkdı sanırım o ankı cekımle alakalı fotografdakı ayrıntıyı makınenın kucuk ekranının cozunulugu pcye daha yuksek oldugundan ayrıntıyı gosterıyor o yuzden pc ekranında tam olarak ayrıntıyı goremıyoruz tahmınıme gore olay bu hocam.. ?

www.nikonservisankara.com adresıyle gorusebılırsınız
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.