İçeriğe git

Kimse bir şey kanıtlamak zorunda değil.

Recommended Posts

Sevgili arkadaşlar bir zamanlar herkesin evinde gitarı vardı salgın hastalık gibi herkes gitar alırdı bunların içinden pek azı gerçekten gitarı çalardı ve diğerlerinin gitarları evlerinin duvarlarını süslerdi, şimdi ise aynı durum fotoğraf makinaları için geçerli, kimsenin şevkini, hevesini kırmak değil niyetim ve bu konuda yazılan ,söylenen sözlere kulak asmayın.

Makinanızı alın gidin gezin fotoğraf çekin araştırın bir şeyler öğrenin mamafih kimseye bir şey ispatlamak, kanıtlamak zorunda değilsiniz, kendinizi iyi hissedin , moralinizi asla bozmayın.

Gidip kahve köşelerinde pişpirik oynamaktan, sokak aralarında toplanıp tesbih sallayıp karıya, kıza laf atmaktan, bar köşelerinde alkolün dibine vurmaktansa makinanız ile meşgul olup ilgilenmeniz çok çok daha iyi.

Her şeyin başı yaptığın şeyi sevmekten geçer, fotoğraf hobinizin size katacağı en büyük güzellik, farkındalık ve farklı bakış açıları olacaktır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fotoğraf benim için hobi veya iş değildir.. ( Yaşam tarzım hayat kaynağım )

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

neden fotoğraf çekiyoruz sorusu aslında cevap verilmeli aslında. yetenek üzerine düşüldü mü kazanılan bir şey. öncelikle fotoğrafa bakmak yerine seyretmeyi sevmeli insan. ama nefesinizi tutup kalp atışınızın yavaşladığını hissettiğiniz ve deklanşöre basıp vizörden gördüğünüz görüntünün donduğunu belirten kararma anı ve o aynanın hareket ettiğine dair tıkırtı sesi var ya, o saniyeden ufak andan alınan keyif için fotoğraf çekiyorum ben. son model makineleri, süper objektifleri ve çekim tekniklerini falan boşverin, eğer keyif almıyorsanız yaptığınız eylemden, yapmayın. bu işler ney üflemek gibi bir şey, gönülden üflemediniz mi sesi çıkmazsa o neyin, severek, keyifle yapmadığınız bir şeyden de bir şey olmaz...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.