İçeriğe git

Recommended Posts

Merhaba Arkadaşlar.

Forumunuza ve Fotoğrafa yeni başlıyorum. Sıfırım bu konuda sizlerden öneriler tavsiyeler almak isterim. Makine olarak ;

Nikon D3100 Body + 18-55mm f3.5-5.6 AF-S Lens aldım tavsiyeleriniz...

Saygılar....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

Merhaba Arkadaşlar.

Forumunuza ve Fotoğrafa yeni başlıyorum. Sıfırım bu konuda sizlerden Öneriler tavsiyeler almak isterim. Makine olarak ;

Nikon D3100 Body + 18-55mm f3.5-5.6 AF-S Lens aldım tavsiyeleriniz...

Saygılar....

Merhaba;

Öncelikle hoşgeldiniz. D3100 ve kit lensle gayet iyi bir başlangıç yapmışsınız. Bundan sonra yapmanız gereken şey; Basit fotoğrafçılık tekniklerini ve terimlerini, Özellikle de tıpkı arabalardaki Gaz, fren ve debriaj pedalı üçlüsünün aracın gidişine katkısını ve ne zaman hangi pedala basmamız gerektiğini en iyi şekilde çÖzersek arabayı en azından kullanmayı Öğreniriz ama elbetteki bu da yetmez. Sonraki adım trafik kurallarını Öğrenmemiz şeklinde gelişir ve devam eder. İşte fotoğrafın ana üçlüsü veya sonsuz üçgeni dediğimiz Enstantene, diyafram, ISO ve bunların arasındaki ilişkiyi çok iyi çÖzüp anlarsanız, fotoğrafın teknik yÖnünü Öğrenmişsiniz demektir. Bu ise çok ciddi bir ilerlemedir. Bunları Öğrenirken de elbette bol bol fotoğraf çekmenizi ve fotoğraf sitelerinden yine bol miktarda fotoğraf izlemenizi şiddetle tavsiye ederim. Fotoğraftaki üçlü (enstantene, diyafram, ISO) ile ilgili bilgileri şu linkten Öğrenebilirsiniz. Bunlar hakkında biraz bilgi sahibi olunca, kafanızda oluşabilecek ve anlamadığınız sorular için de elbette bizler buradayız.

Ayrıca sahip olduğunuz ve kimsenin beğenmediği o 18-55 mm kit lensinizle neler çekilebildiği ile ilgili aşağıdaki konuyu da incelemenizi tavsiye ederim.

http://www.nikonturk...6-kit-git-lens/

Selamlar,

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hoş buldum arkadaşlar. Makine daha bugün elime geçti ve yoğunluktan açıp bakamadım. Ama ilk önce kılavuzu hatmetmeliyim sanırım. Sonra sizlerin yarönerileri ve yönlendirdiğiniz sayfalardan ne kapabilirsem kardır :) teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.