İçeriğe git

Nikon D5200 DSLR / Yeni Model Yolda..

Kemal Öztürk Turkoy

Recommended Posts

I-am-Nikon-D5200.png

Nikon yerinde durmuyor diyebiliriz artık :)

Yeni bir model yolda ve başlıca özellikleri aşağıdaki gibi olacağı gözüküyor.

Yeni Nikon D5200 biraz daha farklı olacağa benziyor:

• Aynı 24MP DX-format CMOS sensör kullanır
  • EXPEED 3 işlemci (D3200 ile aynı)
  • ISO aralığı: 100-6,400 (25,600 kadar genişletilebilir, D3200 12.800 kadar sadece gidebiliriz)
  • 2,016 piksel RGB ölçüm sensörü (D600 aynı, D3200 420 piksel RGB sensörü vardı)
  • Sürekli çekim hızı: 5fps (D3200 sadece 4 fps yapabileceği)
  • Değişken açılı LCD ekranı (3 ", 921k nokta)

Yabancı kaynaklar ve diğer platform'ların haberlerine ve verilere göre 2012'nin en iyi DX modeli olacağıda söyleniyor..

ve DX'lere şöyle bir göz atarsan durum olarak..

Nikon-DX-format-DSLR-cameras.png

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

Nikon çözünürlüğü 24 MP standartına oturtacak gibi görünüyor. D7000' in yeni modeli de yine 24 MP bir sensör ve işlemci (EXPEED 3) güncellemesiyle piyasaya çıkarılacak sanırım. Bu arada D400'ü de ben şahsen bekliyorum. çünkü birçok fotoğrafçı D7000'i D300'in devamı olarak piyasaya sürüldüğünü düşünüyor ama D300s ile D7000 arasında gövde fiyatı olarak bayağı bir fark olduğu için bence D400 de yakında yine 24 MP sensörle duyurulabilir. Nikondan ayrılmayın...:)

Tüm Canon kullanan ve yeni gövde almak isteyen arkadaşları Nikon'a bekleriz....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Nikon bu konuda gerçekten aşırı bir atlayış gerçekleştirdi ve halen devam ediyor...

Segmentler arasında çok yeni model ve gelişmeler yayınladı..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

Nikon bu konuda gerçekten aşırı bir atlayış gerçekleştirdi ve halen devam ediyor...

Segmentler arasında çok yeni model ve gelişmeler yayınladı..

Kesinlikle ama sensÖr çÖzünürlüğünün 24 MP boyutuna çıkması benim gibi hem RAW hemde JPEG fotoğraf çekenler için hiç de güzel bir haber değil. Tek bir fotoğraf için şu anki 12 MP kameramda RAW+JPEG ortalama 15 MB yer işgal ediyor hard diskte. 24 MP sensÖrde ise sanırım bu boyut 30 MB' dan aşağı pek olmaz ve çekilen fotoğrafların saklanmasında kapasite açısından problem olur diye düşünüyorum. Şu anda en büyük kapasiteli 2.5 inç taşınabilen hard disk 2 TB ama kameraların çÖzünürlükleri yükseldikçe taşınabilen hard disk kapasitelerinin artması gerekiyor. Özellikle de benim gibi herşeyini (müziklerim, filmlerim, fotoğraf ve belgelerim) yanında taşımak isteyenler için büyük bir engel...:))

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kesinlikle ama sensÖr çÖzÜnÜrlÜğÜnÜn 24 MP boyutuna çıkması benim gibi hem RAW hemde JPEG fotoğraf çekenler için hiç de gÜzel bir haber değil. Tek bir fotoğraf için şu anki 12 MP kameramda RAW+JPEG ortalama 15 MB yer işgal ediyor hard diskte. 24 MP sensÖrde ise sanırım bu boyut 30 MB' dan aşağı pek olmaz ve çekilen fotoğrafların saklanmasında kapasite açısından problem olur diye dÜşÜnÜyorum. Şu anda en bÜyÜk kapasiteli 2.5 inç taşınabilen hard disk 2 TB ama kameraların çÖzÜnÜrlÜkleri yÜkseldikçe taşınabilen hard disk kapasitelerinin artması gerekiyor. Özellikle de benim gibi herşeyini (mÜziklerim, filmlerim, fotoğraf ve belgelerim) yanında taşımak isteyenler için bÜyÜk bir engel... :))

Size tek tavsiyem JPEG çekmemenizdir :) ben gereksiz buluyorum RAW-JPEG olarak eğer pc'de hızlı Önizleme için diyorsanız JPEG'ler bunun için Yıllardır kullandıgım ACDSee Programını kullamanız yeterlidir.. JPEG gibi raw'ları gezebilirsiniz :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

sadece raw çekip foto makınede istediğim gibi oynayıp ayrı bir jpeg kaydı yapıyorum makınenın bu ozellıgı çok iyi yahu aferin nikona iyi düşünmüş..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.